تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – یکشنبه 26 اردیبهشت 1400


آیا BTC وارد روند نزولی بلندمدت شده یا اکنون فرصت خرید محسوب می‌شود؟ در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 می‌پردازیم.

بیت کوین و بازار کریپتوکارنسی، هفته سختی را گذراند. در این هفته، سیلی از اخبار منفی شامل توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا، تحت پیگرد قرار گرفتن صرافی بایننس توسط وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا و دفتر خدمات درآمد داخلی این کشور و همچنین افزایش فشار فروش کم‌سابقه از جانب نهنگ‌ها، باعث شد تا قیمت رمز ارز BTC به پایین‌ترین سطح خود در 75 روز گذشته برسد. این اتفاقات سبب شد تا برخی از افراد، روند صعودی بلندمدت بازار رمز ارزها را تمام شده بدانند. اما شرایط تحلیل تکنیکال به چه شکل است؟

تحلیل قیمت بیت کوین – 26 اردیبهشت 1400

در ابتدا، برای سنجش روند فعلی، نگاهی به چارت بلند مدت قیمت بیت کوین می‌اندازیم:

تحلیل قیمت بیت کوین 26 اردیبهشت
تحلیل قیمت بیت کوین – 26 اردیبهشت 1400

کلیدی‌ترین اندیکاتوری که همواره روند صعودی بلندمدت را حفظ کرده، خط میانگین متحرک نمایی 21 هفته‌ای بوده است. همانطور که در چارت مشاهده می‌شود، طی روند صعودی سال‌های 2016 و 2017، قیمت بارها تا این خط اصلاح شده و پس از واکنش به آن، اوج تاریخی جدیدی را ثبت کرده است.

اصلاح اخیر قیمت بیت کوین باعث شد تا تقریبا پس از یک سال، شاهد لمس خط میانگین متحرک نمایی 21 هفته‌ای در محدوده 45 هزار دلار تا 47 هزار دلار باشیم. تا این لحظه، قیمت به خوبی به این خط واکنش نشان داده و بیت کوین همچنان بالاتر از آن خرید و فروش می‌شود. از طرفی، اندیکاتور Stochastic RSI در تایم فریم هفتگی، در ناحیه اشباع فروش قرار دارد. بنابراین تا زمانی که سطوح فعلی حفظ شود و قیمت زیر سطح 45 هزار دلار تثبیت نشود، روند صعودی بلندمدت حفظ شده و کاهش قیمت اخیر، یک فرصت خرید طلایی محسوب می‌شود.

در ادامه، به سراغ چارت روزانه قیمت بیت کوین می‌رویم. در ابتدا، الگوی سر و شانه تشکیل شده در چارت رمز ارز BTC را بررسی می‌کنیم:

تحلیل امروز بیت کوین
تحلیل قیمت بیت کوین – 26 اردیبهشت 1400

همانطور که مشخص است، حرکات قیمت در چند ماه گذشته منجر به تشکیل یک الگوی سر و شانه در چارت قیمت بیت کوین شده است. اگرچه به دلیل شیب نسبتا بالای خط گردن اعتبار این الگو کم است، اما در صورت تثبیت قیمت زیر خط گردن، روند صعودی بلندمدت به خطر خواهد افتاد.

در زمان نگارش این تحلیل، قیمت پس از افت به زیر خط گردن، مجددا به بالای آن رسیده است. این اتفاق که تحت عنوان Fakeout در تحلیل تکنیکال شناخته می‌شود، یک نشانه مثبت بوده و حکایت از فشار عرضه ضعیف در سطوح پایین دارد. با این حال، اگر مجددا قیمت به زیر خط گردن (محدوده 46 هزار دلار) برگردد، احتمال اصلاح تا هدف این الگو روی محدوده 32 هزار دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیل قیمت بیت کوین - 26 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت بیت کوین – 26 اردیبهشت 1400

بر اساس چارت بالا، حرکات قیمت بیت کوین منجر به تشکیل یک الگوی فالینگ وج شده است. شب گذشته، قیمت برای سومین بار به خط زیرین این الگو واکنش نشان داد تا اعتبار آن افزایش پیدا کند. همچنین اندیکاتور Stochastic RSI در تایم فریم روزانه نیز وارد فاز اشباع فروش شده است.

در صورتی که قیمت به بالای سقف الگوی فالینگ وج (در محدوده 55 تا 56 هزار دلار) برسد، مسیر صعود هموار خواهد بود و فقط مقاومت جزئی 60 هزار دلار در این بین قرار خواهد داشت. عبور قیمت از سطح مقاومت 60 هزار دلار می‌تواند منجر به جهش قیمت بیت کوین برای ثبت یک اوج تاریخی جدید شود.

در سمت مقابل، از دست رفتن خط حمایت زیرین الگوی فالینگ وج، یک نشانه بسیار منفی در تحلیل تکنیکال محسوب می‌شود. در شرایط فعلی، کف این الگو با حمایت بسیار مهم محدوده 45 هزار دلار متقارن شده است.

به صورت کلی، محدوده 45 هزار دلار برای بیت کوین بسیار حیاتی محسوب می‌شود. اگر قیمت به زیر این محدوده سقوط کرده و تثبیت شود، فقط سطوح حمایتی 42 هزار دلار و 40 هزار دلار می‌توانند از ورود رمز ارز BTC به یک روند نزولی بلندمدت جلوگیری کنند. در غیر این صورت، می‌توان روند صعودی بلندمدت را تمام شده دانست.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 26 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)