تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – دوشنبه 3 خرداد 1400


قیمت رمز ارز BTC به خوبی روی سطح 30,000 دلار در حال حمایت شدن است. در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز دوشنبه 3 خرداد 1400 می‌پردازیم.

انتشار چندین خبر منفی به صورت متوالی سبب شد تا برخی از فعالان بازار، این اتفاق را هماهنگ‌شده و در جهت ایجاد ترس در معامله‌گران و سرمایه‌گذاران خرد بدانند. از طرفی، داده‌های درون شبکه نشان می‌دهد که طی ریزش اخیر، فروشنده‌ها بیشتر سرمایه‌گذاران خرد بوده و این نهنگ‌های بزرگ بوده‌اند که از این فرصت برای افزودن به دارایی رمز ارز BTC خود استفاده کرده‌اند. افزایش 122 هزار واحدی تعداد بیت کوین‌های این نهنگ‌ها طی چند روز گذشته نیز تاییدی بر این ماجراست.

بیشتر بخوانید: نهنگ‌های بیت کوین طی اصلاح اخیر 122 هزار واحد BTC به دارایی خود افزوده‌اند

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 3 خرداد 1400

در ابتدا، نگاهی به چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی می‌اندازیم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 3 خرداد 1400
تحلیل قیمت بیت کوین – 3 خرداد 1400

در چارت بالا شاهد آن هستیم که حرکات قیمت از ابتدای سال 2020 تا به امروز، یک کانال قیمت صعودی را تشکیل داده و طی ریزش اخیر، قیمت دقیقا به کف این کانال روی 30 هزار دلار رسیده و واکنش داده است.

از طرفی، توقف چند هفته‌ای قیمت در بازه 55 هزار دلار تا 65 هزار دلار باعث شده تا این محدوده، اکنون به یک ناحیه مقاومتی تبدیل شود. در صورتی که حمایت کف کانال حفظ شود و قیمت به زیر سطح 30 هزار دلار نرسد، در این صورت محتمل‌ترین سناریو، رشد قیمت تا مید لاین کانال خواهد بود و با توجه به شرایط فعلی، مید لاین با محدوده مقاومتی 55 تا 65 هزار دلار متقارن شده است.

در صورت عبور از محدوده مقاومتی ذکر شده، قیمت بیت کوین بر اساس تحلیل تکنیکال می‌تواند تا سقف کانال و ارقام بالاتر از 100 هزار دلار رشد کند. اما از دست رفتن حمایت کف کانال، بیت کوین را از این روند صعودی خارج کرده و می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا سطح حمایت 20 هزار دلار شود.

در ادامه، به سراغ یک چارت دیگر می‌رویم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 3 خرداد 1400
تحلیل قیمت بیت کوین – 3 خرداد 1400

با توجه به چارت بالا، اصلاح اخیر قیمت بیت کوین تا سطح 30 هزار دلار دقیقا روی یک خط حمایت و مقاومت داینامیک متوقف شده است. پیش از این، قیمت دو بار به این خط واکنش نشان داده که یکی از آن‌ها، رقم 20 هزار دلار در انتهای سال 2017 است.

طبق چارت بالا، در حال حاضر تا زمانی که قیمت بیت کوین بالای سطح 30,000 دلار باقی بماند، شانس رشد مجدد تا محدوده مقاومتی 42 تا 43 هزار دلار وجود خواهد داشت. در این صورت، واکنش قیمت به این محدوده مقاومتی بسیار مهم خواهد بود، زیرا در صورت ناتوانی در عبور از این ناحیه، احتمال تشکیل الگوی سر و شانه سقف تقویت خواهد شد و چنین اتفاقی می‌تواند منجر به شکست خط نشان داده شده و اصلاح قیمت تا سطح 20 هزار دلار شود. از طرفی در صورت عبور قیمت از ناحیه 42 تا 43 هزار دلار، اولین هدف، محدوده 60 هزار دلار خواهد بود.

با جمع‌بندی دو تحلیل فوق به این نتیجه می‌رسیم که واکنش قیمت به سطح 30 هزار دلار، تکنیکالی بوده و اکنون این سطح بسیار مهم محسوب می‌شود. از دست رفتن سطح 30 هزار دلار می‌تواند منجر به سقوط قیمت تا ATH سال 2017 روی 20,000 دلار شود. از طرفی، مهم‌ترین مقاومت‌های پیش‌رو، محدوده‌های 42 تا 43 هزار دلار و 55 تا 65 هزار دلار هستند. در صورتی که قیمت بیت کوین بتواند از پس این نواحی بر بیاید، اوج تاریخی بعدی رمز ارز BTC می‌تواند روی سطوحی بالاتر از 100 هزار دلار ثبت شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 3 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)