تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – شنبه 1 آذر 99


آیا قیمت رمز ارز BTC به مقاومت رسیده یا رشد قیمت ادامه خواهد داشت؟ در این مطلب، به تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز 1 آذر 99 می‌پردازیم.

این روزها اخبار منفی پیرامون بیت کوین کمتر پیدا می‌شود و هر آنچه که می‌شنویم، از موسسات سرمایه‌گذاری و بازیگران نهادی گرفته تا اظهار نظرهای افراد برجسته، اتفاقات مثبتی در مورد پادشاه ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. با این حال، همواره در چنین شرایطی است که یک بازار وارد فاز فومو (FOMO) می‌شود و افرادی که تاکنون نام Bitcoin را هم نشنیده‌اند، با شنیدن اخبار مرتبط با چنین رشد بزرگی در ماه‌های گذشته و به منظور جا نماندن از سود احتمالی آینده، وارد این بازار می‌شوند. فومو غالبا آخرین فاز یک روند صعودی است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 1 آذر 99

تصویر بلند مدت چارت قیمت بیت کوین به شدت صعودی است و همانطور که در تحلیل بیت کوین 10 آبان ذکر شد، رمز ارز BTC توانسته با غلبه بر خط روند نزولی دو سال اخیر خود، وارد روند صعودی شود. یکی از الگوهایی که در ادامه نیز می‌تواند منجر به افزایش قیمت Bitcoin شود، در تصویر زیر نشان داده شده است:

تحلیل قیمت بیت کوین - 1 آذر
تحلیل قیمت بیت کوین – 1 آذر (جهت بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

در تصویر بالا شاهد تشکیل یک الگوی کف دو قلو هستیم. دو کف این الگو در محدوده قیمت 4,000 دلار قرار گرفته و خط مبنا آن روی سطح 14,000 دلار است. هدف این الگوی بازگشتی در چارت قیمت بیت کوین، منطقه 24,000 دلار بوده و در ادامه می‌توانیم شاهد لمس این قیمت باشیم.

از یک طرف امکان دارد که با توجه به ممنتوم بالای فعلی، قیمت طی همین موج به منطقه 24,000 دلار برسد. با این حال، هنوز پولبک به خط مبنای این الگو تکمیل نشده و همانطور که در چارت و با فلش‌های بنفش نشان داده شده، احتمال دارد که قیمت وارد فاز اصلاح تا خط مبنا شود و سپس به سمت هدف 24,000 دلاری حرکت کند.

اما آیا در حال حاضر قیمت به مقاومت رسیده است؟ در تصویر پایین، چارت روزانه قیمت بیت کوین را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین - 1 آذر
تحلیل قیمت بیت کوین – 1 آذر (جهت بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

برای تحلیل چارت بالا، از ابزار کانال فیبوناچی استفاده شده است. همانطور که با دایره‌های زرد رنگ نشان داده شده، قیمت تاکنون بارها به سطوح مختلف این کانال واکنش نشان داده و اکنون دقیقا روی سقف این کانال قرار دارد. بلافاصله بالاتر از سقف کانال، مقاومت سقف تاریخی 20,000 دلار قرار گرفته و این اتفاق مقاومت محدوده فعلی را تقویت کرده است. کم شدن حجم معاملات با وجود افزایش قیمت طی دو روز گذشته می‌تواند بیانگر ضعیف شدن موج صعودی فعلی باشد.

در صورتی که قیمت از سقف کانال عبور کند، باید منتظر واکنش آن به محدوده 20,000 دلار باشیم. اما در صورت واکنش قیمت به سقف کانال مذکور، احتمالا فاز اصلاح آغاز خواهد شد. در این حالت، حمایت‌های مهم روی سطوح 17,250 دلار، 16,500 دلار و 14,000 دلار قرار دارند.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 1 آذر 99 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)