تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – شنبه 19 مهر 99


دوباره روزهای خوب ارزهای دیجیتال فرا رسیده است. در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – BTC برای امروز شنبه 19 مهر 99 می‌پردازیم.

پس از مدت‌ها تلاش برای شکست مقاومت 11,100 دلاری، بامداد امروز بالاخره این سطح شکسته شد تا بیت کوین برای اولین بار در یک ماه اخیر روی قیمت 11,100 دلار معامله شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، مقاومت بیت کوین در برابر اخبار منفی طی این یک ماه بود. در سمت مقابل، کوچک‌ترین اخبار مثبت همانند جرقه‌ای برای رشد قیمت این ارز دیجیتال عمل کردند. این اتفاق نشان می‌دهد که ممنتوم صعودی قیمت رمز ارز BTC و سمت تقاضا در بازار بسیار بالاست و بعید است با وجود چنین فشار خریدی خصوصا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی، شاهد افت قیمت به زیر حمایت مستحکم 10 هزار دلاری حداقل در آینده‌ی نزدیک باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 19 مهر

در تحلیل قیمت بیت کوین 17 مهر (پنجشنبه گذشته) ذکر شد که این ارز دیجیتال در شرایط مهمی قرار دارد و عبور قیمت از خط میانگین متحرک 50 روزه و سپس مقاومت 11,100 دلاری، می‌تواند منجر به آغاز یک موج صعودی بلند شود. این اتفاق رخ داد و اکنون شاهد معامله شدن هر واحد رمز ارز BTC در نزدیکی 11,400 دلار هستیم.

در تصویر پایین، چارت قیمت بیت کوین برای امروز شنبه 19 مهر را در تایم فریم روزانه مشاهده می‌نمایید:

تحلیل قیمت بیت کوین 19 مهر
نمودار یک روزه تحلیل قیمت بیت کوین – 19 مهر 99

همانطور که انتظار می‌رفت، عبور قیمت از خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (خط سورمه‌ای رنگ) منجر به رشد انفجاری قیمت شده است. این رشد می‌تواند منجر به عبور قیمت از مقاومت مهم 12,350 دلاری و حرکت به سوی سطوح بالای 13,000 دلار شود. اما همانطور که در تحلیل اختصاصی قبلی ذکر شد، در این مسیر سطوح مقاومتی وجود خواهند داشت. اولین مقاومتی که اکنون قیمت رمز ارز BTC با آن مواجه شده، سقف کانال صعودی تشکیل شده در چارت است. اتفاقی که می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا حمایت‌های مهم 11,100 دلار و 10,850 دلار شود و فرصت خرید مجددی را در اختیار آن دسته از افرادی که پس از شکست سطح 11,100 دلار از خرید این ارز دیجیتال جامانده‌اند، قرار دهد. برای درک بهتر شرایط فعلی، چارت Bitcoin در تایم فریم چهار ساعته را بررسی می‌کنیم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 19 مهر
نمودار 4 ساعته تحلیل قیمت بیت کوین – 19 مهر 99

خط سرمه‌ای رنگ در چارت بالا، همان خط میانگین متحرک ساده 50 روزه است. همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت دقیقا به سقف کانال واکنش نشان داده و از طرفی اندیکاتور RSI و Stochastic RSI به ناحیه اشباع خرید رسیده‌اند، اتفاقاتی که می‌تواند اصلاح کوتاه مدت قیمت بیت کوین را به همراه داشته باشد. در این صورت، بهترین نقاطی که می‌توان خرید را انجام داد، سطح حمایتی 11,150 دلار و پس از آن، منطقه حمایتی 10,800 دلار تا 10,950 دلار است. هر کدام از این اصلاح‌ها، یک پولبک به مقاومت‌های کلیدی شکسته شده محسوب شده و منجر به تقویت روند صعودی پیش رو خواهند شد. فقط در صورت از دست رفتن حمایت 10,500 دلار است که می‌توان موج صعودی فعلی را نامعتبر دانست.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 19 مهر 99 بوده و تصمیم به خرید بیت کوین و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)