تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – سه‌شنبه 29 مهر 99


رمز ارز BTC توانست به بالاترین قیمت خود در یک ماه اخیر برسد. در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین برای امروز سه شنبه 29 مهر 99 می‌پردازیم.

روز گذشته و در جریان نشست سالانه صندوق بین المللی پول (IMF)، موضوع ارزهای دیجیتال و پرداخت‌های بین المللی مورد بحث قرار گرفت. طی این نشست، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک مرکزی آمریکا، اعلام کرد که فدرال رزرو هنوز تصمیم خود برای صدور ارز دیجیتال ملی را نهایی نکرده است. واکنش بازار به این خبر مثبت بود و بیت کوین بلافاصله پس از این سخنان، با جهشی 3 درصدی از محدوده 11,400-11,500 دلار به 11,800 دلار رسید. از دیروز تا زمان نگارش این مقاله، رمز ارز BTC بین دو سطح 11,800 دلار و 11,700 دلار در نوسان است.

بیشتر بخوانید: رئیس بانک مرکزی آمریکا: هنوز برای صدور ارز دیجیتال ملی تصمیم نهایی نگرفته‌ایم

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 29 مهر 99

در تحلیل قیمت بیت کوین 19 مهر زمانی که بیت کوین روی 11,400 دلار معامله می‌شد، در مورد رسیدن قیمت رمز ارز BTC به سقف کانال صعودی صحبت کردیم. در همان تحلیل ذکر گردید که محدوده 11,150 دلار، اولین فرصت برای خرید بیت کوین است. این اتفاق رخ داد و قیمت روی محدوده ذکر شده حمایت شد. اکنون سقف کانال صعودی شکسته شده است. در تصویر پایین، چارت و تحلیل قیمت بیت کوین برای امروز سه‌شنبه 29 مهر را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 29 مهر
تحلیل قیمت بیت کوین – 29 مهر

همانطور که مشخص است، قیمت توانسته سقف کانال صعودی خود را بشکند. شکسته شدن یک کانال صعودی از سقف نشانه بسیار مثبتی است و در ادامه احتمالا شاهد رشد قیمت رمز ارز BTC خواهیم بود. اما نکته‌ای که به آن باید توجه کرد، وجود مقاومت سرسخت 12,000 دلاری در مسیر صعودی بیت کوین است. انتظار می‌رود که قیمت پس از برخورد به این مقاومت، طی یک اصلاح به سقف کانال شکسته شده پولبک بزند و با جذب ممنتوم بیشتر، مقاومت 12,000 دلاری را از پیش رو بردارد.

در صورت تثبیت قیمت روی سقف کانال، هدف منطقه 12,700 تا 12,800 دلار خواهد بود. برای اینکه اعتبار این خطوط را درک کنیم، به سراغ چارت روزانه می‌رویم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 29 مهر
تحلیل قیمت بیت کوین – 29 مهر

همانطور که مشخص است، قیمت بارها به خطوط ترسیم شده واکنش نشان داده و هر بار شکست سقف کانال آبی رنگ، منجر به رسیدن قیمت به هدف کانال یعنی خط چین مشکی بالایی شده است. این خطوط را می‌توان مهم‌ترین خطوط حمایتی-مقاومتی دینامیک دانست. اکنون با شکست سقف ناحیه آبی رنگ، محتمل‌ترین سناریو لمس خط چین مشکی بالایی است.

سناریوی صعودی فوق‌الذکر زمانی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر حمایت کلیدی 11,150 دلار برگردد. در این صورت، لمس مجدد حمایت 10,500 دلار دور از ذهن نخواهد بود. برای معامله‌گرانی که در تایم فریم‌های کوتاه ترید می‌کنند، بازگشت قیمت به محدوده کانال آبی رنگ اولین زنگ هشدار را به صدا در خواهد آورد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 29 مهر 99 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
محمود موسوی

سلام تحلیل هاتون عالین