تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – پنجشنبه 17 مهر 99


ارزهای دیجیتال در وضعیت حساسی به سر می‌برند. در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – BTC برای امروز پنجشنبه 17 مهر 99 می‌پردازیم.

طی دو هفته گذشته، خبرهای منفی زیادی پیرامون بیت کوین وجود داشت. در ابتدای هفته گذشته، صرافی ارز دیجیتال کوکوین هک و در انتهای همان هفته بود که مدیر صرافی ییتمکس دستگیر شد. در ادامه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به کرونا مبتلا شد و اکثر بازارهای مالی واکنش منفی نسبت به آن داشتند. به تعویق افتادن دومین بسته حمایتی ایالات متحده از شهروندانش نیز آخرین خبری بود که با ریزش خفیف بازارهای مالی همراه بود. در همین بین، نوسانات قیمت بیت کوین به پایین‌ترین مقدار در 2 سال گذشته خود رسیده است. اتفاقی که بیانگر آن است با وجود این حجم از اخبار منفی، پادشاه ارزهای دیجیتال توانسته به خوبی سطوح قبلی خود را حفظ کند. امروز، هفتاد و سومین روز متوالی است که رمز ارز BTC روی سطح 10 هزار دلاری خرید و فروش می‌شود.

بیشتر بخوانید: سقوط بازار بورس و بیت کوین با تعویق بسته حمایتی توسط ترامپ

تحلیل قیمت بیت کوین – 17 مهر 99

در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه را مشاهده می‌نمایید:

تحلیل قیمت بیت کوین 17 مهر
تحلیل قیمت بیت کوین – پنجشنبه 17 مهر 99

طی چند روز گذشته، کمتر تحلیلگری بوده که متوجه تشکیل الگوی مثلث متقارن در چارت روزانه قیمت بیت کوین نشده باشد. شکستن هر کدام از اضلاع پایین و یا بالای این الگو می‌تواند جهت موج قیمتی بعدی را تعیین کند. در حال حاضر، ضلع بالایی در محدوده 10,800 دلار و ضلع پایینی در محدوده 10250 دلار قرار دارد.

اما چیزی که در چارت بیت کوین بسیار قابل توجه است، رفتار قیمت با خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (خط سورمه‌ای) است. با دقت کردن به رفتار این دو، متوجه می‌شویم که هر بار قیمت توانسته از زیر این خط به بالای آن برسد (دایره‌های زرد رنگ)، بلافاصله پس از آن شاهد یک موج صعودی نسبتا بلند بوده‌ایم، موج‌هایی که باعث افزایش حداقل 3000 دلاری قیمت شده‌اند. از ابتدای سال 2020 تاکنون 3 بار این اتفاق رخ داده و اکنون در شرف تکرار آن برای بار چهارم هستیم. در حال حاضر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه یا MA50 اندکی بالاتر از سقف مثلث متقارن (روی 10,860 دلار) قرار گرفته است.

در بحث سطوح حمایتی و مقاومتی کلاسیک، نزدیک‌ترین مقاومت روی سطح 11100 دلار قرار دارد که یک پیوت معتبر و سنگین محسوب می‌شود. سطح 9,850 دلاری نیز نزدیک‌ترین حمایت است و پس از آن، معتبرترین حمایت در ناحیه 9,000 تا 9,300 دلار قرار دارد.

به طور کلی، تحلیل و وضعیت چارت قیمت بیت کوین برای امروز پنجشنبه 17 مهر 99 را می‌توان به صورت زیر جمع‌بندی کرد:

سناریو صعودی: رسیدن قیمت به بالای خط میانگین متحرک 50 روزه، اتفاق بسیار مثبتی محسوب می‌شود. از آنجایی که سقف مثلث متقارن در نزدیکی این خط است و مقاومت سنگین 11,100 دلار اندکی بالای آن قرار گرفته، بهتر است برای خرید تا شکست بالاترین مقاومت این منطقه یعنی سطح 11,100 دلاری صبر کرد. به احتمال بسیار فراوان، شکست سطح 11,100 دلاری یک رشد بزرگ حداقل تا سطح 12,350 دلاری را به همراه خواهد داشت.

سناریو نزولی: از دست رفتن خط روند صعودی چند ماه اخیر، بدترین اتفاق تکنیکالی ممکن برای بیت کوین خواهد بود. اگر قیمت به زیر منطقه 10,200 دلار تا 10,300 دلار سقوط کند، به احتمال فراوان بار دیگر شاهد معامله شدن این ارز دیجیتال زیر سطح 10,000 دلار خواهیم بود. در این صورت، لمس منطقه حمایتی 9,000 تا 9,300 دلار محتمل‌ترین سناریو خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 17 مهر 99 بوده و تصمیم به خرید بیت کوین و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

 ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)