تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – سه شنبه 1 مهر 99


افت قیمت Bitcoin تا کجا ادامه خواهد داشت؟ در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – BTC برای امروز 1 مهر 99 می‌پردازیم.

ترس از موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا، سقوط بازار سهام، سقوط بیت کوین. این سناریویی است که از مدت‌ها قبل بسیاری از افراد آن را پیش بینی می‌کردند. طی هفته اخیر، شمار مبتلایان جدید و قربانیان ویروس کرونا در اروپا افزایش یافته و منجر به آن شده تا سرمایه‌گذاران دوباره به دنبال فروش دارایی خود به سبب ترس از آسیب‌های اقتصادی احتمالی باشند. همانند اسفند 98، بیت کوین بار دیگر مسیر بازار سهام را در روندهای قیمتی پیش رو گرفت و روز گذشته شاهد کاهش 7 درصدی قیمت رمز ارز BTC بودیم. البته اتفاقات اسفند 98 و بهار 99 به ما نشان داد که جبران یک سقوط 60 درصدی برای Bitcoin فقط چند هفته زمان می‌برد.

بیشتر بخوانید: نزول قیمت بیت کوین به دنبال سقوط بازارهای سهام اروپا و آمریکا

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 1 مهر 99

اگر به یاد داشته باشید، در تحلیل قیمت بیت کوین 24 شهریور ذکر شد که شکسته شدن مقاومت 10,630 دلاری می‌تواند منجر به رشد قیمت ارز دیجیتال BTC تا مقاومت مهم 11,100 دلاری شود. این اتفاق رخ داد و قیمت دقیقا به مقاومت ذکر شده در تحلیل برخورد کرد و در شکست آن ناموفق بود. اکنون هر واحد Bitcoin روی 10,450 دلار معامله می‌شود:

تحلیل قیمت بیت کوین 1 مهر 99
تحلیل قیمت بیت کوین – سه شنبه 1 مهر 99

در تصویر بالا چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه را مشاهده می‌کنید. مشابه تحلیل‌های قبلی، کماکان انتظار می‌رود که پادشاه ارزهای دیجیتال به خط روند نزولی 30 ماهه خود (خط چین مشکی) پولبک بزند. با این حال، در چارت بالا شاهد آن هستیم که یک خط روند صعودی میان‌مدت (خط مشکی)، تقریبا 5 ماه است که اجازه نداده قیمت به زیرش سقوط کند. بنابراین انتظار می‌رود که اصلاح فعلی نیز روی این خط روند با چالش مواجه باشد.

در حال حاضر، خط روند صعودی فوق‌الذکر در محدوده قیمت 10,000 دلار تا 10,100 دلار قرار گرفته است. با توجه به شرایط موجود، دو سناریو برای تحلیل قیمت بیت کوین امروز 1 مهر وجود دارد:

سناریوی صعودی: تا زمانی که قیمت بالای خط روند صعودی حفظ شود، وضعیت در میان‌مدت صعودی است. بهترین نقطه برای خرید طی روزهای آینده، برخورد قیمت با این خط روند روی محدوده 10,000 تا 10,100 دلار با حد ضرر 9,900 دلار است. اولین مقاومت در مسیر صعودی بیت کوین روی سطح کلیدی 11,100 دلار قرار دارد.

سناریوی نزولی: شکست خط روند صعودی می‌تواند به راحتی منجر به افت قیمت تا محدوده 9,000 تا 9,300 دلار شود. چندین عامل منجر به قدرتمند شدن این ناحیه حمایتی شده است. بنابراین انتظار می‌رود که با از دست رفتن حمایت 10,000 تا 10,100 دلار طی روزهای آینده، شاهد اصلاح بیشتر قیمت تا محدوده حمایتی سبزرنگ نشان داده شده در چارت باشیم.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 1 مهر 99 بوده و تصمیم به خرید بیت کوین و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)