وصل شدن سهوی نودهای بیت کوین اس وی به نودهای بیت کوین کش


مشکل جدیدی برای بیت کوین اس وی BSV ایجاد شده است. نودهای این ارز دیجیتال در حالت safe mode به اشتباه به نودهای بیت کوین کش متصل شدند.

بیت کوین اس وی ، هاردفورک بیت کوین کش است و ظاهرا معماری آن تغییر زیادی نکرده است. مهندسی ناشی وارانه بیت کوین sv به نودهای آن اجازه میدهد تا در حالت safe mode به نودهای بیت کوین کش وصل شوند.

این مسئله هفته گذشته برای توسعه دهندگان این ارز دیجیتال مشخص شد و تا همین اواخر هم رفع نشده بود. براساس کامنتی در گیت هاب، بلاکچین بیت کوین کش طولانی‌تر است که گاهی اوقات در حالت safe mode باعث اشتباه نودهای بیتکوین اس وی میشود. بلاکچین این ارز دیجیتال هنگامی که زنجیر بلندتر اما نامعتبری را پیدا میکند به صورت خودکار وارد حالت safe mode میشود. راه حل رفع این مشکل در حال حاضر بستن اجباری safe mode است.

توئیت بن ورت درباره بیت کوین اس وی

یکی از کاربران نیز نوشته است که: در حال حاضر حداقل دو زنجیر فعال در حال ماین شدن در بیتکوین اس وی وجود دارد و اوضاع خیلی بهم ریخته است.

این مسئله، میزان نزدیکی بیت کوین اس وی به بیت کوین کش را نشان میدهد، تا جایی که حتی نودهای آن هم در تشخیص تفاوت زنجیرها به مشکل برمیخورند. از طرفی هم اینکه این مشکل برای چنین مدت طولانی وجود داشته نیز خودش یک مسئله دیگر است. BSV از نوامبر سال 2018 آغاز به کار کرده و تازه الان این مشکل برای افراد روشن شده است. حالا یا توسعه دهندگان کارشان را درست انجام نمیدهند یا کلا هیچ کس به معماری اصلی بیت کوین ساتوشی ویژن اهمیتی نمیدهد.

بیت کوین sv عموما به‌خاطر فعالیت های بنیانگذار آن، کریگ رایت، با انتقادات زیادی مواجه بوده است. همین اواخر هم حتی موسس ویکی‌پدیا، جیمی ویلز، وارد مشاجره‌ای شد و گفت که BSV هیچ چیز برای ارائه ندارد و به هیچ وجه توسط ویکی‌پدیا مورد استفاده قرار نمیگیرد. این نظرات هنگامی بروز کردند که طرفداران بیت کوین اس وی، تصور کردند آقای ویلز پس از شرکت در کنفرانس خبری کوین گیک، از بیت کوین ساتوشی ویژن حمایت میکند.

در زمان نوشتن این مقاله، قیمت بیت کوین اس وی رو به افزایش است. در حال حاضر این آلت کوین %14.75 رشد داشته و از نظر ارزش کل بازار، در جایگاه پنجم ارزهای دیجیتال برتر قرار دارد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)