دستکاری حجم معاملات بیت کوین اس وی (BSV)


تیموتی پیترسون، مدیر مالی ارشد شرکت Cane Island Alternative Advisors، با استفاده از یافته‌های اخیر کوین متریکز (Coinmetrics) در ارتباط با حجم معاملات بیت کوین اس وی (SV) که به بیت کوین ساتوشی ویژن نیز معروف است، در توئیتی از واش تریدینگ یا پول شویی و یا اصطلاحا معامله شویی در این آلت کوین صحبت کرده است.

بیت کوین ساتوشی ویژن یا بیت کوین اسکم ورژن (نسخه کلاه بردارانه بیت کوین)؟

حجم معملات بیت کوین اس وی ساتوشی ویژن BSV

به گزارش کوین متریکز، داده‌های حجم معاملات بیت کوین اس وی ، آلت کوینی که توسط کریگ اس رایت، کسی که ادعا میکند خود ساتوشی ناکاموتو است، رهبری میشود، دچار دستکاری فراوانی شده است. بیت کوین ساتوشی ویژن از همان ابتدا هم، نه فقط بخاطر اینکه هاردفورک بیت کوین بود، بلکه بدلیل اینکه آقای کریگ رایت و کلوین آیر در این پروژه دخیل بودند، ارز دیجیتال چالش برانگیزی بوده است.

تیموتی پیترسون با نگاهی به این داده‌ها، خاطرنشان كرده كه متوسط ​​مبلغ دلاری معاملات زنجیره بیت کوین اس وی ، كمتر از یک دهم سنت است. علاوه بر این، در این شبکه گزارش شده که تعداد معاملات روازنه چنین تراکنش‌های کوچکی نزدیک به 700,000 واحد است. آقای تیموتی در توئیت اول نوشته است که:

متوسط ارزش هر معامله بیت کوین اس وی کمتر از یک دهم سنت است. از نظر اقتصادی این مقدار بسیار بی‌ارزش است. از طرفی تعداد تراکنش‌های روزانه صورت گرفته 700 هزار واحد است، به این معنا که صدها هزار قسم از هر سنت به صورت روزانه در این معاملات جا‎به‌جا میشوند.

این گزارش‌ها دو تا نتیجه دارد؛ یا هر روز از بیت کوین ساتوشی ویژن برای انجام معاملات بسیار کوچک استفاده می‌شود که حجم معاملات شبکه لایتنینگ را تحت‌الشعاع قرار میدهد و یا اینکه حجم معاملات توسط ربات‌های تریدینگ دستکاری میشود. با توجه به اینکه در حال حاضر فقط 40,652 آدرس کیف پول بیت کوین اس وی وجود دارد، احتمال اینکه این تعداد معاملات درست باشد کم است. آقای پیترسون در توئیت دوم خود نوشت:

تنها چیز که می‌تواند این داده‌ها را توجیه کند، واش تریدهای خودکار است که باعث افزایش جعلی آمار بیت کوین اس وی و پامپ قیمت میشود. این اتفاق همان چیزی است که به آن دستکاری قیمت میگوئیم.

آیا واقعا افراد از بیت کوین اس وی استفاده میکنند؟

کریگ رایت سال ها ادعا کرده است که خالق ناشناس بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، است اما بارها در این باره مورد انتقاد و توضیح قرار گرفته است. تا امروز هم که آقای رایت نتوانسته مدارک قوی برای اثبات ادعای خود ارائه کند و عدله‌ای هم که تا کنون فراهم کرده کاملا رد شده است.

با توجه به داده های جدید مبنی بر جعلی بودن حجم معاملات بیت کوین اس وی، این سوال ایجاد میشود که اگر اصلا از این زنجیره استفاده میشود، میزان آن چقدر است. اکثر معاملات انجام گرفته روی زنجیره بیت کوین SV حاصل از تنها یک اپلیکیشن برنامه آب و هوایی است و نزدیک به 96% تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده است.

گفته شده که بیت کوین اس وی اپلیکیشن های زیادی دارد، اما تا جایی که بنظر میرسد فقط از این اپلیکیشن استفاده میشود. البته حتی خود میزان استفاده از این اپلیکیشن هم عجیب است و عوامل مخالف این ارز دیجیتال میگویند که این اپ، فقط داده های حاصل از یک سایت پیش بینی آب و هوا را میگیرد و روی بلاکچین بیت کوین ساتوشی ویژن مینویسد. بنابراین این طور هم نیست که کاربران این آلت کوین خیلی روی آب و هوا تمرکز داشته باشند و برای بررسی پیش بینی وضعیت آب و هوا دائما از این اپلیکیشن استفاده کنند.

توئیت الای افرم

بیت کوین SV به دلیل بدنامی سازندگان آن و چالش هایی که در رابطه با ادعای آقای رایت به عنوان خالق بیت کوین و داده‌های مربوط به حجم معاملات این ارز دیجیتال وجود دارد، از طرف جامعه ارز دیجیتال به شوخی تست هوش نام گرفته است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)