تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – دوشنبه 20 مرداد 99


صبح امروز 20 مرداد 99، شاهد رشد مجدد قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تا سطح 12،000 دلار بودیم. در این مطلب تحلیل قیمت این رمز ارز ارائه شده است.

ریزش قیمت بیت کوین در یکشنبه هفته گذشته از 12,100 دلار تا 10,500 دلار، منجر به ایجاد ترس در معامله‌گران این ارز دیجیتال شد. اما همانطور که در تحلیل قیمت بیت کوین 12 مرداد پیش بینی شد، قیمت مجددا به طور آهسته رشد خود را از سر گرفت و امروز 20 مرداد و پس از گذشت 8 روز، مجددا به سطح 12,000 دلاری رسیده است.

در حال حاضر فشار خرید چند ماه گذشته در مورد بیت کوین کماکان حفظ شده است. این فشار، ناشی از ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار این ارز دیجیتال و به منظور پوشش ریسک کاهش ارز دلار آمریکا است. باید دید که این فشار خرید تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟ آیا کاهش تدریجی ارزش دلار در بازارهای جهانی، به روند صعودی قیمت بیت کوین نسبت به این ارز فیات کمک خواهد کرد؟

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 20 مرداد 99

در تصویر پایین، چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم چهار ساعته را ملاحظه می‌نمایید:

تحلیل قیمت بیت کوین - 20 مرداد
تحلیل قیمت بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته

همانطور که در چارت مشخص است، رشد صبح امروز منجر به شکست الگوی مثلث متقارن تشکیل شده در چارت بیت کوین شد. حرکت قیمت درون این الگو در قالب اصلاح بود و اکنون می‌توان انتظار داشت که شاهد رشد بیشتر تا هدف این الگو باشیم. مطابق چارت، هدف این الگو تقریبا روی سطح 13,100 دلار است.

از طرفی، حمایت قیمت توسط خط میانگین متحرک ساده 50 دوره‌ای (خط آبی رنگ) در چارت بیت کوین در نوع خود جالب است. اکنون این خط حمایتی تقریبا روی ضلع پایینی مثلث متقارن قرار گرفته، لذا می‌توان انتظار داشت که این خطوط، نقش حمایتی محکمی را ایفا کنند. در صورتی که حمایت این خطوط از دست برود و قیمت به زیر سطح  11,560 دلار سقوط کند، باید منتظر ادامه روند اصلاحی تا سطوح پایین‌تر باشیم.

اندیکاتور RSI ضمن قرار گرفتن در نیمه بالایی (روی 50) از ناحیه اشباع خرید خارج شده است. این اتفاق باعث شده زمینه برای رشد قیمت فراهم باشد.

به طور کلی، قیمت بیت کوین تا زمانی که روی سطح 11,560 دلار باقی بماند، زمینه صعود تا مقاومت 13,100 دلاری مهیا است. اما افت قیمت به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 دوره‌ای، اولین سیگنال نزولی برای اصلاح بیشتر تا حمایت‌های معتبر مانند 10,500 دلار را صادر خواهد کرد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 20 مرداد 99  است و تصمیم به خرید بیت کوین و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)