تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – جمعه 14 خرداد 1400


بلاتکلیفی در معاملات رمز ارز BTC در چه صورت تمام خواهد شد؟ در این مطلب، به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین برای امروز جمعه 14 خرداد 1400 می‌پردازیم.

طی 24 ساعت گذشته، قیمت بیت کوین دو بار در شکست سطح مقاومت 39,500 دلار ناموفق بود تا بار دیگر، شاهد افزایش فشار فروش در معاملات پادشاه ارزهای دیجیتال باشیم. این روزها، سیگنال‌های فاندامنتالی ضد و نقیض بوده است. به عنوان مثال، در حالی که فشار فروش از جانب هولدرها به حداقل مقدار خود در 8 ماه گذشته رسیده، اما منفی بودن اختلاف قیمت سهام GBTC موسسه گری اسکیل با قیمت معاملاتی رمز ارز BTC در صرافی‌ها نشان می‌دهد که فشار عرضه از جانب بازیگران نهادی، بیشتر از فشار تقاضا است.

بیشتر بخوانید: فشار فروش هولدرهای بیت کوین به کمترین میزان طی 8 ماه گذشته رسیده است

اندیکاتور پریمیوم گری اسکیل
نرخ پریمیوم گری اسکیل – منبع: Ycharts

روند معاملات بیت کوین نیز در واقع انعکاسی از همین ضد و نقیض بودن شرایط فاندامنتال و وجود تردید میان معامله‌گران نسبت به جهت موج بعدی است. در این شرایط، شاید تحلیل تکنیکال ابزار مناسبی برای فهم بهتر وضعیت و یافتن سطوح مهم جهت خرید و فروش بیت کوین باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 14 خرداد 1400

در تصویر زیر، چارت قیمت بیت کوین با تایم فریم 4 ساعته را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 14 خرداد
تحلیل قیمت بیت کوین – 14 خرداد 1400 (برای بزرگنمایی، روی تصویر کلیک کنید)

حرکات قیمتی بیت کوین طی هفته‌های گذشته، یک الگوی مثلث متقارن را در چارت قیمت این ارز دیجیتال تشکیل داده بود. در نهایت روز گذشته شاهد عبور قیمت از مقاومت سقف این الگو بودیم. در چنین شرایطی، انتظار می‌رفت که فشار خرید افزایش قابل توجهی پیدا کند. اما فشار فروش بالا در نزدیکی سطح 40 هزار دلار خیلی زود موج صعودی را متوقف کرد و اکنون بار دیگر قیمت به درون الگو بازگشته است.

همانطور که در تصویر مشخص است، رشد قیمت بیت کوین دقیقا روی خط میانگین متحرک 21 روزه (خط نارنجی) و خط حمایتی-مقاومتی دینامیک مشکی رنگ متوقف شده است. شایان ذکر است که این خط حمایتی-مقاومتی پیش از این بارها حرکات قیمتی را متوقف کرده بود. وجود این دو مقاومت تکنیکال و همچنین مقاومت روانی 40 هزار دلار باعث شد تا در نهایت، فشار عرضه بر فشار تقاضا در معاملات بیت کوین غلبه کند.

بازگشت قیمت بیت کوین به درون الگو را می‌توان یک فیک‌اوت (Fakeout) تلقی کرد. در این شرایط، از دست رفتن حمایت کف الگو در محدوده 35 هزار تا 35.5 هزار دلار، شرایط را برای افزایش قیمت بسیار دشوار خواهد کرد و این اتفاق می‌تواند در نهایت منجر به سقوط قیمت رمز ارز BTC تا هدف این مثلث روی سطح 24,000 دلار شود.

در سمت مقابل، اگر قیمت به کف این مثلث متقارن واکنش نشان دهد و پس از آن موفق به عبور از ناحیه 40,000 دلار شود، اولین هدف در دسترس، سطح مقاومت 47,500 دلار خواهد بود. با توجه به شرایط فعلی، توصیه می‌شود که معامله‌گران تا زمان شکسته شدن یکی از سطوح ذکر شده در این تحلیل و بیرون آمدن روند معاملات از بلاتکلیفی، صبر کنند.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 14 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)