بیت کوین یا آلت کوین : برای سرمایه‌گذاری کدام را انتخاب کنیم ؟


بیت کوین یا آلت کوین ، کدام‌یک برای سرمایه‌گذای شرایط بهتری دارند؟ بازار ارزهای دیجیتال سال 2020 را صعودی آغاز کرده‌اند. دیگر در بازار خبری از ترس معامله‌گران نیست و احساس بازار تغییر کرده و تریدرها بازار را صعودی می‌بینند. با شروع روند صعودی بازار، دوباره همان سوال قدیمی مطرح می‌شود که با توجه به صعودی شدن بازار، بیت کوین بخریم یا بر روی آلت کوین ها سرمایه‌گذاری کنیم؟ در این نوشته سعی می‌کنیم ابعاد مختلف سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین و سایر آلت کوین ها را بررسی کنیم.

بیت کوین یا آلت کوین ؟

احساس صعودی بودن، در بازار غالب شده‌است و سرمایه‌گذاران و تریدرها بر روی پروژ‌های بلاکچین مورد علاقه خود سرمایه‌گذاری خواهند کرد. طبیعتا سوال مهم همه آنها این‌است که در بازار کدام کوین بیشترین بازدهی و سود را خواهد داشت؟  آیا بیت کوین که بیشترین ارزش بازار را داشته و در لیست ارزهای دیجیتال در جایگاه اول قرار دارد، بیشترین بازدهی را خواهد داشت، یا یک کوین و توکن کوچک، پدیده بازار خواهد شد و بیشترین بازدهی را به همراه خواهد آورد.

بیت کوین

بیت کوین ، غیرمتمرکزترین، محبوب‌ترین و باارزش‌ترین ارز دیجیتال می‌باشد. به‌طور قطع، رفتار قیمت بیت کوین‌ بر روی تمام بازار تاثیر خواهد گذاشت. شاید از نکات مهم در مورد بیت کوین برای تریدرهای این ارز دیجیتال، نقدشوندگی بالا و عمق بالای بازار آن و همچنین امنیت بالای شبکه بیت کوین‌ باشد.

قیمت بیت کوین و آلت کوین ارز دیجیتال

آلت کوین

در طرف دیگر، آلت کوین ها بسیار پرنوسان بوده و سرمایه‌گذاری بر روی آن پرریسک می‌باشد. نقدشوندگی کمتر، امنیت به مراتب پایین‌تر آنها نسبت به بیت کوین‌ ترید بر روی آنها را پرریسک کرده است. برای خرید آلت کوین ها باید پروژه‌ها را به صورت ویژه مورد بررسی قرار داد.

آلت کوین‌هایی با ارزش بازار بالا مثل اتریوم و بیت کوین ‌کش مزیت‌های ویژه‌ای دارند که می‌توان برای آنها آینده درخشانی را تصور کرد. برای مثال DiFi یا اقتصاد غیرمتمرکز، می‌تواند میلیاردها دلار وارد بازار این کوین‌ها کند که طبیعتا اثر بسیار مثبتی در قیمت آنها خواهد داشت.

تغییرات قیمتی زیاد

تغییرات قیمتی بسیار بالا از ویژگی‌های آلت کوین‌ها می‌باشد. برخی آلت‌کوین‌ها با افزایش قیمت بیت کوین، رشد می‌کنند و گاها بیشتر از بیت کوین نوسان می‌کنند، البته در زمان ریزش قیمت بیت کوین‌ نیز این رابطه برقرار است و این آلت کوین‌ها بیشتر از بیت کوین کاهش قیمت پیدا می‌کنند.

تجربه سال 2017 به ما نشان داد که برخی از تریدرها با تقبل ریسک بالا، بر روی برخی آلت کوین‌های بسیار کوچک سرمایه گذاری ریسک پذیر انجام دادند و در زمان بازار صعودی سال 2017 و به دنبال رشد قیمتی آن الت کوین ها، به ثروت‌های نجومی دست پیدا کردند. اما روی دیگر سکه پس از سال 2017 و پس از ورود بازار به روند نزولی نمایان شد. بسیاری از آلت کوین ها تا 90 درصد از ارزش خود را از دست دادند و برای سرمایه گذاران خود چیزی جز نابودی سرمایه نداشتند.

راه و مدل سرمایه‌گذای بر روی آلت کوین‌ها با بیت کوین متفاوت است. به این دلیل که هر آلت کوین وابسته به پروژه‌ای بوده و شما باید آینده این پروژه را مورد بررسی قرار دهید. در این راه تقریبا اطلاعاتی وجود ندارد یا بسیار اطلاعات اندکی برای مقایسه و بررسی تاریخی وجود دارد، این ویژگی‌ها ریسک سرمایه‌گذای شما را به شدت بالا خواهد برد.

اگر قصد خرید و سرمایه‌گذاری بر روی آلت کوینی را دارید، خودتان تحقیقات بر روی آن را آغاز کنید و بسیار مراقب باشید زیرا حواشی آلت کوین‌ها اخبار و ایده‌های رویایی و از روی احساسات بسیار زیاد می‌باشد. یک نکته را بسیار دقت کنید که آلت کوین‌ها و شرکت‌های پشت آن در برابر وضع قوانین و مقررات آسیب پذیر هستند (زیرا شما با یک بیزینس و شرکت سروکار دارید و درصورتی که قوانین اجازه فعالیت آن را لغو یا ممنوع کنند، تقریبا همه چیز تمام شده است)، اما این نکته در مورد بیت کوین هیچ‌گاه اتفاق نخواهد افتاد.

به نظر می‌رسد در سال 2020 بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری، بیت کوین‌ می‌باشد. هم به خاطر امنیت آن و هم به‌خاطر اقبال عمومی که به این ارز دیجیتال وجود دارد، به نظر می‌رسد سرمایه جدید که قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارد، از طریق بیت کوین ورود خواهد کرد.


برچسب ها: بیت کوین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)