تجمیع نهنگ‌های بیت کوین روی سطوح خاص؛ روند صعودی ادامه دارد؟


فعالیت اخیر و تجمیع نهنگ‌های بیت کوین طی روند صعودی اخیر، نشان می‌دهد که آن‌ها روی قیمت‌های خاصی به شدت اقدام به خرید رمز ارز BTC کرده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس داده‌های وبسایت Whalemap، فعالیت نهنگ‌های بیت کوین روی سه سطح قیمتی چشم‌گیر بوده است. این سطوح که می‌توانند در ادامه نقش حمایتی و مقاومتی کلیدی را برای این ارز دیجیتال ایفا کنند، قیمت‌های 11,857 دلار، 12,256 دلار و 12,868 دلار هستند.

در چرخه‌های صعودی قبلی بیت کوین، افزایش فعالیت نهنگ‌ها روی سطوح تکنیکال کلیدی مهم با رشد قیمتی گسترده همراه بود. به عنوان مثال، مدت‌ها قبل و زمانی که رمز ارز BTC روی 12,000 دلار معامله می‌شد، یکی از نهنگ‌هایی که سال‌ها هولدر بیت کوین بود، دارایی‌اش را فروخت. با گذشت چند هفته از این اتفاق، شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به زیر سطح 10,000 دلار بودیم.

تجمیع نهنگ‌های بیت کوین

تجمیع نهنگ‌های بیت کوین روی یک سطح خاص به چه معناست؟

تجمیع نهنگ‌ها روی یک سطح خاص بدان معناست که آن‌ها در حال خرید بیت کوین هستند و دارایی خود را به والتشان منتقل نمی‌کنند. این اتفاق نشان‌دهنده آن است که آن‌ها قصد فروش ندارند و فقط در حال جمع‌آوری رمز ارز BTC روی سطحی هستند که تجمیع کرده‌اند.

در حال حاضر تجمیع نهنگ‌های بیت کوین روی سطح 11,857 دلار بسیار پررنگ است. بنابراین انتظار داریم که این سطح یک حمایت بسیار قدرتمند در صورت اصلاح قیمت بیت کوین باشد. پس از این حمایت، سطوح 11,288 دلار و 11,465 دلار سایر قیمت‌هایی هستند که نهنگ‌ها روی آن به صورت گسترده رمز ارز BTC خواهند خرید.

در حال حاضر، بیت کوین روی این سطوح باقی مانده و در حال تحکیم است، بنابراین به نظر می‌رسد که در ادامه شاهد یک موج صعودی دیگر باشیم. بهترین سناریو برای بیت کوین، حفظ قیمت روی سطح 11,900 دلار و بالاتر از نواحی تجمیع نهنگ‌های این ارز دیجیتال است. پس از رالی که این هفته شاهد آن بودیم، بهتر است که قیمت رمز ارز BTC کمی استراحت کند تا با متعادل شدن وضعیت بازار قرارداد آتی این ارز دیجیتال، روند صعودی احتمالی بعدی سالم‌تر شود.

از یازدهم مهرماه و با گذشت سه هفته، قیمت بیت کوین در جفت معاملاتی BTCUSD تقریبا 24 درصد افزایش یافته است. در بازه زمانی مشابه، قیمت طلا فقط 0.2 درصد افزایش یافت تا رمز ارز BTC عملکرد بسیار بهتری را نسبت به مطرح‌ترین دارایی ذخیره ارزش داشته باشد.

مقایسه طلا و بیت کوین

در طول رالی قیمتی اخیر، نرخ تامین مالی (Funding Rate) بازارهای آتی در اکثر صرافی‌ها منفی و یا خنثی بود. به همین خاطر، می‌توان نتیجه گرفت که این رالی، حجم غیرطبیعی از سرمایه را درگیر خود نکرده و خطری برای افت شدید و یکباره قیمت وجود ندارد. لذا انتظار می‌رود که اصلاح خفیف قیمت در یک بازه یک ماهه، بستر را برای موج صعودی احتمالی بعدی مهیا کند.

چرا نهنگ‌ها روی برخی قیمت‌ها بیت کوین می‌خرند؟

با توجه به شرایط صعودی فعلی، احتمالا نهنگ‌های بیت کوین با تجمیع بین سطوح 11,000 دلار تا 12,000 دلار، خرید‌های سنگینی انجام داده‌اند. از منظر تحلیل تکنیکال، بیت کوین توانست از بازه سه ساله خود خارج شود و کندل روزانه خود را روی بالاترین مقدار ثبت شده از ژانویه 2018 (دی 97) ببندد. در واقع رمز ارز BTC نزدیک به سه سال بود که هیچ‌گاه نتوانسته بود کندل روزانه خود را روی قیمت 12,900 دلار ببندد.

در کنار دلایل تکنیکال، تفکراتی که پیرامون بیت کوین به عنوان رقیبی برای طلا وجود دارد، ممنتوم این ارز دیجیتال را تقویت کرده است. در نتیجه، تقاضا از سوی موسسات برای خرید رمز ارز BTC به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است، اتفاقی که با رشد معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) همراه بود.

بیشتر بخوانید: تحلیلگر جی‌پی مورگان: رقابت بیت کوین با طلا در آینده تشدید می‌شود

در همین حال، محققان موسسه سنتیمنت (Sentiment) از جدا شدن روند قیمت بیت کوین از سایر بازارها خبر دادند. به طور مشابه، در طول چرخه‌های صعودی تاریخی بیت کوین، روند قیمت رمز ارز BTC مستقل از سایر بازارها بوده است:

رمز ارز BTC در سال‌های گذشته زمانی وارد روند صعودی قدرتمند شده است که وابستگی آن به بازار‌های جهانی و سایر دارایی‌ها به حداقل برسد، در این صورت حوادث خارج از دنیای کریپتو روی روند صعودی اختلالی ایجاد نمی‌کند و معامله‌گری بیت کوین به طور مستقل عمل خواهد کرد.

تثبیت قیمت بیت کوین روی حمایت 11,900 دلار و بالاتر از سطوح تجمیع نهنگ‌های این ارز دیجیتال به همراه چندین عامل تکنیکال و فاندامنتال مثبت، اتفاقاتی است که بر نشانه‌های نزولی غلبه کرده و احتمالا در کوتاه مدت شاهد رشد بیشتر قیمت رمز ارز BTC خواهیم بود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)