تحلیلگر جی‌پی مورگان: رقابت بیت کوین با طلا در آینده تشدید می‌شود


رقابت بیت کوین با طلا و تشدید آن در آینده در پی استقبال نسل جدید از رمز ارز BTC، موضوعی است که تحلیلگر جی‌پی مورگان به تشریح آن پرداخته است.

جی‌پی مورگان (JP Morgan) با قدمتی 220 ساله، جزء چهار بانک بزرگ ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود. به گزارش U.Today، نیکولاس پنیگرتزگلو (Nikolaos Panigirtzoglou)، تحلیلگر جی‌پی مورگان، با انتشار تحلیلی توضیح داد که رقابت بیت کوین با طلا در آینده واقع‌بینانه بوده و پتانسیل رمز ارز BTC بسیار بیشتر از یک دارایی برای حفظ ثروت است.

به عقیده پنیگرتزگلو، با وجودی که در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین برابر با 240 میلیارد دلار بوده و این مقدار قابل قیاس با مجموع ارزش صندوق‌های قابل معامله (ETF) طلا است، اما طلا بیشتر به صورت سکه و شمش ذخیره می‌شود و با احتساب این مقدار، ارزش بازار طلا مجموعا 2.6 تریلیون دلار است.

با این اوصاف، رسیدن ارزش بازار بیت کوین به 2.6 تریلیون دلار نیازمند رشد 10 برابری قیمت این ارز دیجیتال است و به عقیده پنیگرتزگلو، حتی استقبال بخشی از سرمایه‌گذاران طلا از BTC برای این رمز ارز خوب خواهد بود.

رقابت بیت کوین با طلا

چه چیزی منجر به تشدید رقابت بیت کوین با طلا خواهد شد؟

از آنجایی که نسل جوان در حال سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف هستند، احتمالا پول بیشتری به سمت ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین سرازیر خواهد شد، زیرا نسل جدید حوزه فناوری مالی یا فین‌تک (Fintech) را ترجیح می‌دهند و از سیستم مالی سنتی فعلی و دارایی‌های آن استقبال نمی‌کنند. بر همین اساس نیکولاس پنیگرتزگلو در ادامه خاطر نشان کرد که پتانسیل رشد بیت کوین قابل توجه است:

به عبارت دیگر، پتانسیل صعودی BTC بسیار قابل توجه است، زیرا این ارز دیجیتال با طلا به عنوان یک ارز “جایگزین” در رقابت بوده و تنور این رقابت با توجه نسل جدید به خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاری روی آن و دوری از سیستم اقتصادی سنتی، داغ‌تر خواهد شد.

این تحلیلگر اضافه کرد که علاقه سرمایه‌گذاران نهادی و نسل جدید به Bitcoin، منجر به افزایش حجم معاملات قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) شده، اتفاقی که حتی قبل از اعلامیه پی پل درباره پذیرش ارزهای دیجیتال نیز محسوس بود.

بیشتر بخوانید: رسمی: پی پل ارزهای دیجیتال را به سرویس خود اضافه می‌کند

پنیگرتزگلو علاوه بر تشریح رقابت بیت کوین با طلا در آینده، در انتها یادآور شد علی رغم آنکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند ارزهای دیجیتال صرفا یک دارایی برای حفظ ثروت و یا معامله‌گری هستند، اما پتانسیل رمز ارزها به سبب ماهیتشان بسیار بیشتر از یک دارایی برای چنین استفاده‌ای است. پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداختی در سال‌های آتی، ارزش و کاربرد آن‌ها را بیشتر خواهد کرد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)