کاهش سختی استخراج بیت کوین تا 3 ماه دیگر


بیت کوین تا 3 ماه دیگر، اولین کاهش سختی استخراج خود را خواهد دید.

بیت کوین اولین کاهش سختی استخراج خود را تا 3 ماه دیگر تجربه خواهد کرد. این کاهش سختی، نشان دهنده یک هش ریت پایین تر در سطح شبکه این ارز دیجیتال است که باعث کاهش درآمد حاصل از استخراج میشود.

طی چند ساعت آینده، بیت کوین، اولین کاهش سختی استخراج خود را پس از گذشت بیش از 100 روز، خواهد دید.

سختی استخراج

از ژانویه تا کنون، بیت کوین به طور متوسط​​، به تدریج شاهد افزایش سختی استخراج بوده است. این افزایش، با رشد درآمد ماینرها، که ترکیبی از پاداش 12.5 بلاک بیت کوین و کارمزد تراکنش هاست، سازگار است.

درآمد ماینرها

کاهش سختی پیش رو، از طریق افزایش زمان متوسط ​​استخراج بلاک، قابل درک است. سختی استخراج، بعد از استخراج هر 2016 بلاک، تنظیم میشود. اگر زمان استخراج هر بلاک را 10 دقیقه در نظر بگیریم، بنابراین سختی استخراج هر دو هفته یکبار تنظیم خواهد شد.

با این وجود، هنگامی که هش ریت شبکه بیت کوین افزایش میابد، باعث می شود زمان استخراج بلاک به کمتر از 10 دقیقه برسد. از ابتدای سال تا کنون، به طور متوسط، زمان استخراج هر بلاک در حدود 9.5 دقیقه بوده است.

زمان بلاک بیت کوین

از 27 اکتبر تا کنون، زمان استخراج هر بلاک، به بیش از 10 دقیقه رسیده است. این امر به معنای كاهش سختی استخراج است، چراکه ماینرها برای پیدا كردن بلاک ها، با نرخ یا ریت بیشتری هش تولید نمیکنند.

هش ریت شبکه بیت کوین

همانطور که در نمودار یک ساله مشاهده می کنید، هش ریت شبکه از 100،000 پتاهش در تاریخ 26 اکتبر به 91,800 پتاهش در 5 نوامبر کاهش یافته است. این افت هش ریت، نباید تعجب آور باشد. با توجه به افت شدید قیمت بیت کوین از اواخر سپتامبر تا کنون، درآمد حاصل از پاداش بلاک ماینرها نیز بسیار کاهش یافته است.

میانگین متحرک ساده 7 روزه

هنگامی که قیمت هر بیت کوین 8000 دلار بود، ، پاداش بلاک در حدود 100,000 دلار بوده است که در مقایسه با قیمت 10,000 دلاری بیت کوین، پاداش هر بلاک به حدود 125,000 دلار خواهد رسید. در حال حاضر، پاداش بلاک به طور کلی در حدود 115,000 دلار است.

با توجه به تغییر شرایط بازار، ماینرها سخت افزارهای ناکارآمد را خاموش خواهند کرد. ماینرها مدل های استخراج قدیمی تر از S9 را کنار گذاشته و تولید هش ریت ها را در مناطقی که هزینه برق بیشتری دارد کاهش می دهند، تا اینکه قیمت بیت کوین بار دیگر به بالای 10،000 دلار برسد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)