تحلیل قیمت بیت کوین کش در بازار ارزهای دیجیتال


یکی از تحلیلگران معروف حوزه ارزهای دیجیتال به نام DonAlt، روز جمعه درباره چشم انداز صعودی پنجمین پروژه بزرگ بلاکچین از نظر ارزش و سرمایه کلی بازار صحبت کرده است. در تحلیل قیمت بیت کوین کش این معامله گر گفته است که وی انتظار دارد قیمت این آلت کوین به 380 دلار در سال 2020 برسد و به دنبال بازکردن پوزیشن لانگ یا اصطلاحا موقعیت خرید در این ارز دیجیتال است.

وی در توئیتی در تاریخ 3 ژانویه 2020 نوشت:

بیت کوین کش بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد و نظر من درباره قیمت آن صعودی و گرفتن پوزیشن لانگ است و انتظار دارم قیمت آن افزایش یابد.

به دنبال این تحلیل قیمت بیت کوین کش ، قیمت این آلت کوین در بازار معاملات اسپات افزایش فراوان یافت. قیمت این ارز دیجیتال به دنبال ترور و شهادت سرداد قاسم سلیمانی توسط ایالات متحده آمریکا در طی یک حمله هوایی، نزدیک به 11.11% افزایش یافت و به 21.66 دلار رسید. این واقعه باعث شد تا سرمایه گذاران به دنبال دارایی های امن باشند که در نتیجه قیمت طلا و نفت را نیز افزایش داد.

در طی این حمله، احساسات بازار صعودی شد و قیمت بیت کوین نیز نزدیک به 6% افزایش یافت. بنابراین به نظر می رسد دیگر آلت کوین بازار که درواقع فورک شبکه بیت کوین است، سودآوری فراوانی را بهمراه داشته باشد.

الگوی تکنیکال صعودی

DonAlt تأکید کرده است که بیت کوین کش می تواند سرمایه قابل توجهی را از بازار بیت کوین جذب کند. وی خاطرنشان کرده که نرخ تبدیل بیت کوین کش به بیت کوین در نمودارهای روزانه، الگوی سر و شانه معکوسی را تشکیل داده است. عموما هم این الگو نشانه ای از برگشت و معکوس شدن روند نزولی است.

الگوی سر و شانه معکوس در نمودار قیمت بیت کوین کش

بنابراین برای اینکه معامله خوبی داشته باشیم باید:

درصورتی که حجم معاملات افزایش یابد، شکست بالای خط گردن قرمز رنگ نشان میدهد حرکت صعودی قیمت بیت کوین کش تندتر خواهد بود. پس هدف صعودی ایده آل، با فاصله بین پایین الگوی سر و شانه معکوس و خط گردن برابر است. بنابراین این فاصله به 3،947 ساتوشی، یا 0.003947 بیت کوین نزدیک خواهد بود.

با توجه به اینکه خط گردن قرمز رنگ با 0.029 بیت کوین برابر است، هدف صعودی ایده آل برای پوزیشن های لانگ یا اصلاحا موقعیت خرید، باید حدود 0.029+0.003947 بیت کوین یا در کل 0.032 بیت کوین باشد.

بیت کوین قوی تر

بخشی از افزایش قیمت بیت کوین کش می تواند با جهش بیشتر قیمت دیگر آلت کوین ها همراه باشد. یکی از تحلیلگران بازار به نام Beastlyorion، در ماه نوامبر پیش بینی کرد که تسلط بیت کوین بر بازار، که درواقع سهم سرمایه بازار این ارز دیجیتال را نسبت به سرمایه کل موجود در بازار اندازه گیری میکند، می تواند به زیر 66 درصد برسد. وی می افزاید که چنین حرکتی باعث می شود تا معامله گران بیت کوین های خود را به آلت کوین ها تبدیل کنند.

در این میان، دیگر تحلیلگران بازار فکر می کنند که بیت کوین در بلند مدت، سهم بازار آلت کوین ها را خواهد بلعید. احساسات بازار نیز گمانه زنی ها درباره پذیرش بیت کوین در میان سرمایه گذاران نهادی را دنبال میکند. درگیری شرکت های وال استریت مانند فیدلیتی (Fidelity) و پلتفرم بکت نیز باعث تقویت این گانه زنی ها شده است.

 ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)