بزرگ‌ترین موسسه مدیریت سرمایه دنیا: بیت کوین جایگزین طلا خواهد شد


سرمایه‌گذاران نهادی یکی پس از دیگری در حال روی آوردن به بیت کوین هستند، زیرا آن‌ها رمز ارز BTC را به چشم یک دارایی ذخیره ارزش و جایگزین طلا می‌بینند.

ریک ریدر (Rick Reider)، مدیر فناوری اطلاعات بلک‌راک (BlackRock)، بزرگ‌ترین موسسه مدیریت سرمایه دنیا، اذعان کرده  بیت کوین به یک وسیله دائمی در سیستم مالی جهانی تبدیل شده، اتفاقی که بار دیگر می‌تواند بر تغییر دیدگاه‌ها نسبت به رمز ارز BTC در سال 2020 صحه بگذارد.

آقای ریدر طی گفتگویی با CNBC در جمعه گذشته مدعی شد که “بیت کوین اینجاست تا بماند”. با وجودی که وی اعتراف کرد از هواداران سرسخت بیت کوین نیست، اما گفت که پرچم‌دار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی جایگزین طلا می‌شود، زیرا بسیار کارآمدتر از یک شمش طلا است.

چرا بیت کوین را جایگزین طلا می‌دانند؟

بیت کوین به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، یک دارایی ذخیره ارزش بوده و گاها به عنوان طلای دیجیتال شناخته شده است. طرفداران سرسخت رمز ارز BTC معتقدند که سرانجام با درک سرمایه‌گذاران نسبت به کاربرد این دارایی، بیت کوین بخش قابل توجهی از ارزش بازار طلا را در اختیار خواهد گرفت و حتی جایگزین آن خواهد شد. در حال حاضر ارزش هر واحد Bitcoin تقریبا معادل 9.96 انس طلا است.

بیت کوین جایگزین طلا

در آینده می‌توان از سال 2020 به عنوان سالی یاد شود که تغییرات اساسی زیادی در مورد بیت کوین در آن اتفاق افتاد، خصوصا در مورد سرمایه‌گذاران نهادی که سال‌ها در مورد ارزهای دیجیتال تردید داشتند، اما در نهایت در این سال شاهد خرید بیت کوین توسط آن‌ها بودیم. در این مدت سرمایه‌گذارانی نظیر پائول تودور (Paul Todur) و استنلی دراکنمیلر (Stanley Druckenmiler) از رمز ارز BTC حمایت کردند و بانک‌های بزرگی مانند سی‌تی بانک و جی‌پی مورگان نیز خوشبینی خود نسبت به پرچم‌دار ارزهای دیجیتال را ابراز کردند. برخی از طرفداران سرسخت بیت کوین نیز با اظهار نظرهایی در این سال، مدعی شدند که بیت کوین جایگزین طلا خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تحلیلگر جی‌پی مورگان: رقابت بیت کوین با طلا در آینده تشدید می‌شود

از منظر تجاری، تخمین زده می‌شود که موسسات حدود 4.54 درصد از کل ارزهای بیت کوین در گردش معادل 15.3 میلیارد دلار را در اختیار دارند. بلک‌راک نیز به طور غیرمستقیم روی BTC سرمایه‌گذاری کرده، زیرا این موسسه مالک بخشی از سهام مایکرواستراتژی است، شرکتی که در تابستان سال جاری اعلام کرد عمده دارایی خود را به بیت کوین تبدیل کرده و می‌خواهد این ارز دیجیتال به ذخیره اصلی‌اش تبدیل شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)