تحلیل اختصاصی قیمت بایننس کوین – 12 اردیبهشت 1400


آیا رمز ارز BNB آماده شروع موج صعودی بعدی است؟ در این مطلب، به تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین برای امروز یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 می‌پردازیم.

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB یکی از بهترین عملکردها را در میان ارزهای دیجیتال برتر بازار در سال 2021 از آن خود کرده و توانسته طی 4 ماه با بیش از 1600 درصد رشد، از قیمت 35 دلار به حوالی 650 دلار برسد. چنین رشدی سبب شد تا بایننس کوین که مدت زمان زیادی در رتبه هشتم تا دهم بازار رمز ارزها به لحاظ ارزش بازار قرار داشت، این روزها رتبه‌اش را در جایگاه سوم و بالاتر از ارزهایی مانند ریپل، دوج کوین و کاردانو تثبیت کند.

عوامل متعددی را می‌توان در موفقیت بایننس کوین طی 4 ماه نخست سال 2021 دخیل دانست. اولین و البته مهم‌ترین آن‌ها، گسترش استفاده از اسمارت چین بایننس در قالب پروژه‌های دیفای این بلاک چین است، به طوری که در زمان نگارش این تحلیل، 25.1 میلیون واحد رمز ارز BNB معادل 16.1 درصد از کل عرضه این ارز دیجیتال در پروژه‌های مختلف فعال روی زنجیره هوشمند بایننس قفل شده است. برای درک بهتر این موضوع، بهتر است بدانیم که این مقدار در مورد رمز ارز اتر و پروژه‌های دیفای شبکه اتریوم، 10.5 میلیون واحد رمز ارز ETH بوده که این مقدار، کمتر از 10 درصد از کل عرضه برترین آلت کوین بازار را تشکیل می‌دهد.

در کنار این موضوع، عواملی همچون توکن سوزی فصلی بایننس کوین و عرضه اولیه سهام کوین بیس در بورس نزدک، در جهش بزرگ قیمت BNB طی چند ماه گذشته تاثیرگذار بوده است. همچنین صرافی Binance روز به روز در حال گسترش خدمات خود بوده و در آخرین اقدام، قرار است از ماه آینده بخش توکن غیر قابل تعویض یا NFT این صرافی راه‌اندازی شود، اتفاقی که بدون شک در نهایت منجر به افزایش کاربرد رمز ارز BNB خواهد شد.

با این حال، برخی از افراد بر این باورند اکنون تمام آنچه که منجر به رشد قیمت بایننس کوین می‌شده، اتفاق افتاده و این ارز دیجیتال رشد خود را کرده است. شاید در چنین مواقعی، تحلیل تکنیکال در پاسخ به این سوال که آیا BNB هنوز جای رشد دارد یا خیر، به معامله‌گران کمک کند. در ادامه این نوشته، تحلیل اختصاصی ایران کریپتوکارنسی برای قیمت بایننس کوین ارائه شده است.

تحلیل قیمت بایننس کوین – 12 اردیبهشت 1400

برای درک بهتر این موضوع که آیا رشد قیمت بایننس کوین بیشتر از رشد بازار بوده و در واقع BNB از بازار جلوتر است یا خیر، باید به سراغ چارت BNBBTC برویم:

تحلیل قیمت بایننس کوین - 12 اردیبهشت
تحلیل قیمت بایننس کوین – 12 اردیبهشت 1400 (برای بزرگ‌نمایی، روی تصویر کلیک کنید)

همانطور که در تصویر بالا مشخص است، طی چند هفته گذشته، حرکات قیمت جفت معاملاتی BNBBTC یک الگوی رایزینگ وج را تشکیل داده است. معمولا از این الگو، به عنوان یک پترن بازگشتی در تحلیل تکنیکال یاد می‌شود که در انتهای روند صعودی رخ داده و منجر به آغاز یک روند نزولی می‌شود. با این حال، شکست این الگو از سقف، نشان‌دهنده ممنتوم صعودی بسیار بالا در معاملات این دارایی دیجیتال خواهد بود.

اگر قیمت بتواند محدوده 0.0106 را حفظ کند و سپس سقف الگو را از پیش رو بردارد، آنگاه احتمال آغاز موج صعودی بعدی تا هدف 0.0115 بسیار پررنگ خواهد بود. در سمت مقابل، از دست رفتن سطح حمایت کف الگوی رایزینگ وج روی سطح 0.0106، می‌تواند تاییدی برای آغاز یک موج نزولی برای قیمت بایننس کوین باشد. در این سناریوی نزولی، قیمت می‌تواند تا هدف 0.0090 بیت کوینی نیز کاهش یابد.

اما وضعیت بایننس کوین در جفت مبتنی بر تتر خود یعنی BNBUSDT چگونه است؟

تحلیل قیمت بایننس کوین - 12 اردیبهشت
تحلیل قیمت بایننس کوین – 12 اردیبهشت 1400 (برای بزرگ‌نمایی، روی تصویر کلیک کنید)

در تصویر بالا، چارت قیمت BNBUSDT در تایم فریم روزانه نشان داده شده است. نکته مهم در مورد این چارت، اصلاح قیمت پس از ثبت قله تا محدوده سطح اصلاحی 50 درصد فیبوناچی است. همانطور که مشاهده می‌کنید، در موج صعودی قبلی بایننس کوین از 35 دلار تا 350 دلار نیز قیمت تا سطح 50 درصد فیبوناچی اصلاح شده و پس از آن، موفق به ثبت قله دیگری روی 635 دلار شد.

افت اخیر قیمت رمز ارز BNB تا سطح 430 دلار باعث شد تا شاهد پولبک قیمت تا سطح 50 درصدی فیبوناچی موج اخیر جهش قیمت این ارز دیجیتال باشیم. به عبارتی، تاریخ در مورد BNB تکرار شد و این ارز دیجیتال پس از حمایت شدن روی این سطح، اکنون در صدد آغاز موج صعودی بعدی خود است.

اگر قیمت بتواند بر محدوده مقاومتی 635 دلار تا 645 دلار غلبه کند، آنگاه احتمال افزایش آن تا سطح 161.8 درصد فیبوناچی روی قیمت 885 دلار وجود خواهد داشت. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک 21 روزه روی 545 دلار می‌تواند منجر به افت دوباره قیمت تا سطح 430 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بایننس کوین به تاریخ 12 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.


برچسب ها: بایننس کوین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)