منتظر بیت کوین 13000 دلاری در این ماه باشید!


قیمت BTC پس از ریزش هفته گذشته، به 11،800 دلار رسیده است. تحلیلگران گفته‌اند تا پایان ماه سپتامبر ( شهریور و مهر) باید منتظر 13000 دلاری شدن بیت کوین باشیم.

کندل ماهانه قیمت بیت کوین به احتمال زیاد بالای 11،500 دلار بسته خواهد شد که در این صورت، شرایط به نفع خریداران خواهد بود. به گفته برخی از تحلیلگران، ارز دیجیتال BTC در شرف ثبت سقف سالیانه جدیدی است و بسیاری از آن‌ها، به 13000 دلاری شدن قیمت بیت کوین در آینده‌ای نزدیک خوشبین هستند. البته مقاومت بزرگی در محدوده 13 تا 14 هزار دلاری بر سر راه Bitcoin قرار دارد که در صورت تبدیل شده به حمایت، صعود قیمت بیشتری را مشاهده خواهیم کرد.

تحلیلگران: بیت کوین در شرف 13000 دلاری شدن

بر اساس تحلیلی که یکی از تریدرهای سایت تریدینگ ویو به اشتراک گذاشته، رمز ارز BTC در شرف 13000 دلاری شدن در ماه سپتامبر (شهریور و مهر) قرار دارد. این تریدر اظهار داشته 5 روند فاندامنتال حیاتی حاکی از این اتفاق هستند، که در این صورت رشد قیمت 11 درصدی را برای این ارز دیجیتال رقم خواهد زد. این روندها به شرح زیر هستند:

  • آدرس‌های پول هوشمند (Smart Money) بیت کوین، در سطح صعودی پایدار هستند.
  • هم هش ریت و هم سختی استخراج در حال افزایش بوده، که نشان دهنده خوشبین بودن افراد به افزایش قیمت BTC در بلند مدت است.
  • احساسات بازار در حالت خنثی است، به این معنا که بازار در وضعیت اشباع خرید قرار دارد.
  • با پایین ماندن فاندینگ ریت (Funding Rate) و تشکیل استخر لیکوئیدیتی بالای پرایس اکشن فعلی Bitcoin، احتمال رخداد شورت اسکوئیز (Short Squeeze) بالقوه و پامپ قیمت بیت کوین به سطح 13000 دلاری وجود دارد. (شورت اسکوئیز زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت یک دارایی، به صورت شارپی افزایش یافته و افرادی که پوزیشن شورت گرفته بودند را به خرید ارز دیجیتال یا دیگر دارایی‌ها و تغییر پوزیشن وادار می‌کند. این اتفاق باعث وارد آمدن فشار بیشتر بر افزایش قیمت می‌شود.)
  • فدرال رزور در شرف چاپ بیشتر پول است، که قیمت بیت کوین را به سقف سالانه جدیدی خواهد رساند. برای کاهش اثرات بیماری کرونا، بانک فدرال از تمام راه‌ها در جهت تقویت اقتصاد استفاده می‌کند که در نهایت، منجر به افزایش تورم خواهد شد. این اتفاق، باعث افزایش ارزش طلا و در نتیجه همراه کردن BTC با خود و ثبت جایگاه آن به عنوان ذخیره ارزش می‌شود.

این تریدر همچنین به عوامل تکنیکالی اشاره کرده که خبر از 13000 دلاری شدن قیمت بیت کوین در آینده‌ای نزدیک می‌دهند.

تنها این تحلیلگر نیست که اینگونه فکر می‌کند

این تحلیلگر تنها فردی نیست که به 13000 دلاری شدن قیمت بیت کوین در آینده امیدوار است. تحلیلگری به نام «Eric “Parabolic/King” Thies»، چندی پیش در ماه اوت (مرداد ماه) گفته بود که رمزارز BTC، با مقاومت بزرگی در محدوده 13000 دلاری روبروست:

چارت ماهانه بیت کوین. قیمت فعلی: 12،025 دلار. مقاومت: 13،300 دلار، 14،500 دلار، 17،100 دلار و 19،500 دلار. بازار صعودی با سقف تاریخی جدیدی در 20،000 دلار آغاز خواهد شد. برو که رفتیم.

چارت ماهانه بیت کوین

دیگر تحلیلگران نیز بخاطر عدم وجود مقاومت بزرگ در چارت‌های بلند مدت، قیمت 13000 دلاری را برای ارز دیجیتال بیت کوین محتمل می‌بینند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)