پلن بی: موعد رشد بزرگ بیت کوین فرا رسیده است!


به گفته پلن بی (PlanB)، خالق مدل معروف انباشت به جریان، زمان رشد بزرگ قیمت بیت کوین به 100،000 دلاری که مدل Stock to Flow پیش بینی کرده بود، فرا رسیده است.

به گفته پلن بی، سرانجام زمان رشد عظیم و بزرگ قیمت بیت کوین که مدل Stock to Flow قول آن را داده بود فرا رسیده است. وی در توییتی در تاریخ 14 سپتامبر (24 شهریور) اظهار داشت که به دلیل سودآوری‌های تاریخی و مکرر جفت ارز BTC / USD، نشانه‌های جهش قیمت نمایان شده است.

فرضیه مدل S2F درباره رشد بزرگ قیمت بیت کوین : «زمان آن فرا رسیده است»

وی با اشاره به پیش بینی اصلی مدل انباشت به جریان گفته است که اکنون زمان درست و حقیقی صعود عظیم قیمت است. وی در این توئیت گفته: «این تصویر مدل سری زمانی بر اساس داده‌های حاصل از بیت کوین است (نه داده‌های طلا، نه نقره و نه ملک و املاک در این مدل استفاده نشده است). شاهد جهش در ارزش مدل در زمان هاوینگ بیت کوین (خط سفید) و افت خطای مدل S2F (نقاط سفید) هستیم.

مدل انباشت به جریان در تاریخ 14 سپتامبر
پیش بینی رشد بزرگ قیمت بیت کوین توسط مدل انباشت به جریان در تاریخ 14 سپتامبر

دقت کنید که مدل اصلی S2F، با مدل اخیر S2FX متفاوت است. این مدل جدیدتر، فاکتورهای کلان را هم در پیش بینی قیمت در نظر گرفته و فازهایی را برای رشد و بلوغ بیت کوین به عنوان یک دارایی در نظر می‌گیرد. این مدل پیش بینی کرده که قیمت بیت کوین پیش از سال 2024، به 288،000 دلار خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: پیش بینی مدل انباشت به جریان : بیت کوین 864،000 دلاری

از زمان هاوینگ مای می (اردیبهشت ماه)، ارز BTC نقاط قرمز رنگی را در این مدل ایجاد کرده که مورد انتظار هم بوده است. تحلیلگر سایت کوین تلگراف، مایکل فن دی پوپه (Michael Van de Poppe)، نیز همین الگو را از نقطه نظر تحلیل تکنیکال خود مشاهده کرده است. وی در توییتی در تاریخ 14 سپتامبر درباره رشد بزرگ بیت کوین گفته بود:

اگر خواهان مقایسه دوره‌ها و چرخه‌های بازار هستید، وضعیت فعلی بازار قابل قیاس با سال 2016 است. صعودهای کند کمتر شده و دوره‌های تحکیم خنثی طولانی‌تر شده است. در سال 2016، چندین مورد مشابه را شاهد بودیم. در سال 2020 و 2021 نیز امکان رخداد همین اتفاق وجود دارد.

زمانی که از PlanB درباره منبع بودجه‌ای که باعث افزایش قیمت و رشد بزرگ بیت کوین به 100،000 دلار می‌شود سوال شد، وی با اشاره به توییتی درباره مدل Sock to Flow گفت که این فرضیه هنوز هم معتبر است: «این منبع نقره، طلا و کشورهایی با نرخ بهره منفی، کشورهای دارای دولت‌های یغماگر، سرمایه گذاران نهادی و میلیاردرها و میلیونرهای مشغول به پوشش ریسک در برابر سیاست حمایت مالی هستند.

انتظار تحلیلگران برای بازار صعودی ذخیره ارزش

دید مثبت به خرید و فروش ارز دیجیتال به عنوان منابع ذخیره ارزش، این هفته از بیت کوین نیز فراتر رفت. همانطور که سایت خبری کوین تلگراف گزارش کرده بود، امید به واکنش مثبت طلا به سیاست روز چهارشنبه بانک فدرال رزرو آمریکا زیاد است. مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence)، درباره قدرت طلا گفته:

افزایش قیمت طلا، برخلاف سقوط صندوق‌های پوشش ریسک و بهبود ارزش دلار، همگی نشانه‌ای از تقویت بنیاد فلز گرانبها هستند. سفته بازی کمتر در مقابل نیروی تقاضای طبیعی، نقش مثبتی در ذخیره ارزش دارند که نشان دهنده وجود یک بازار صعودی سالم است.

قیمت جفت ارزی طلا و دلار در حال حاضر 1،950 دلار است که در ماه اوت (مرداد)، این مقدار به سقف تاریخی 2،075 دلاری رسید.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)