بیت کوین، اتریوم یا ریپل؟ کدام یک در سبد پرتفوی تریدرهای برتر قرار دارد؟


تریدرهای برتر بازار سبد سهام مختص به خود را دارند، اما آیا رمزارزهایی نظیر بیت کوین ، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال هم در پرتفوی (Portfolio) آن‌ها وجود دارد؟

هنگامی که نوسانات قیمت پایین و احساسات در بازار خنثی باشد، کپی کردن نحوه معامله تریدرهای برتر بازار، یکی از بهترین استراتژی‌های معاملاتی برای معامله گران خرد است. پلتفرم‌های اجتماعی معاملاتی مدتی است که روی کار آمده‌اند، اما استفاده از آن‌ها بیش از پیش منطقی شده است. شرکت فایننس ایلوستریتد (Finance Illustrated)، لیستی از معامله گران برتر در پلتفرم ای تورو (eToro) را منتشر کرده است. با این وجود، برخلاف قانون 80/20 سرمایه گذاری، این تریدرهای برتر حداکثر 5 درصد از سرمایه سبد پرتفوی خود را به خرید بیت کوین، خرید اتریوم و خرید بایننس کوین اختصاص داده‌اند.

در سبد پرتفوی تریدرهای برتر بازار چه خبر است؟

بر اساس موردی که در بالا ذکر کردیم، در واقع تقریبا 30 درصد از سبد پرتفوی تریدرهای برتر بازار بین BTC و این دو آلت کوین پخش شده است. حالا اجازه دهید مثالی را با هم بررسی کنیم:

به نگارش سایت خبری AMBCrypto، فاند منیجر زک (FundManagerZech) با 17هزار فالوور، در میان 13 معامله گر برتر در پلتفرم ای تورو قرار دارد. در سبد پرتفویی که پیشتر ذکر کردیم، این مدیر صندوق سرمایه 5.22 درصد از دارایی‌های خود را روی بایننس کوین و 2.23 درصد را در اتریوم سرمایه گذاری کرده است. به استناد ای تورو، اتریوم با دارا بودن PLN (سود و زیان) 171 درصدی، بزرگترین رمز ارز سودآور در سبد پرتفوی این سرمایه‌گذار است که ترکیبی از سهام شرکت‌های فناوری را نیز شامل می‌شود. ارز ETH در همه زمان‌ها سودآوری 73 درصدی را برای وی بهمراه داشته است.

سبد پرتفوی زک

اما در مقابل، Fund Manager Kieran، یکی دیگر از تریدرهای برتر در این پلتفرم، 0.15 درصد از سبد پرتفوی خود را به اتریوم و 0.19 را به بیت کوین اختصاص داده است. اما PLN سبد وی برای بیت کوین 62.94 درصد و برای اتریوم، 37.94 درصد است. این درصدهای سرمایه گذاری شده در رمز ارزها ممکن است بخاطر ریسک موجود باشد، اما می‌بینیم که کمتر از 1 درصد از وجوه سرمایه‌گذاری شده، بازگشت سرمایه (ROI) تقریبا 60 درصدی را برای وی بهمراه داشته‌اند. این امر حتی از قانون 80/20 هم سودآورتر است!

بیشتر بخوانید: تایلر وینکلواس: سونامی سرمایه از سوی موسسات به سمت بیت کوین در حرکت است

اما نکته جالب توجه در سبد پرتفوی این تریدهای برتر بازار این است که آن‌ها بیت کوین را در سطح 10،500 تا 11،000 دلاری خریده‌اند. با اینکه این معامله گران از معاملات قبلی خود سود کرده‌اند، اما اکنون در سطح فعلی هم مایل به خرید هستند. این تریدرهای برتر بازار، 1 تا 5 درصد از سرمایه سبد پرتفوی خود را به BTC ،ETH و BNB اختصاص داده‌اند. این موارد اولین و تنها یافته‌های ما نیستند. مورد بعدی اینکه موسسات نیز تا به اینجای سال در رمز ارزها سرمایه گذاری کرده‌اند. با اینکه ترس از دست دادن (FOMO) در موسسات وجود دارد، اما با افزایش دائم ارزش بازار ارزهای دیجیتال، این امر برای خریداران خرد منفعت بیشتری دارد. ارزش بازار بیشتر به معنای حجم و لیکوئیدیتی بیشتر در معاملات اسپات و آتی در صرافی‌هاست.

افزایش ارزش بازار رمز ارزها
افزایش ارزش بازار رمز ارزها

جریان ورودی کل رمز ارزها برابر با 9.15 میلیارد دلار است. با اینکه این رقم در برابر جریان پیش از بازار صعودی فعلی هیچ است، اما می‌تواند فعالیت صرافی‌ها در بازار استیبل کوین‌ها و خرید تتر و در نتیجه، بیت کوین را افزایش دهد. ارزهای دیفای یا دیگر آلت کوین‌ها در این سبد جایی ندارند. اما Bitcoin، اتریوم و BNB سه انتخاب اصلی در سبد پرتفوی تریدرهای برتر هستند که می‌تواند نشانی از صعود قیمت این رمز ارزها در آینده نزدیک باشد.


برچسب ها: بایننس کوین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)