نزول قیمت بیت کوین به دنبال سقوط بازارهای سهام اروپا و آمریکا


بیت کوین روز دوشنبه به دنبال ایجاد ترس حاصل از شیوع گسترده ویروس کرونا که به نزول بازارهای سهام انجامید، با فشار فروش مواجه شد و قیمت آن ریزش کرد.

بیت کوین در زمان نگارش این مقاله، با قیمت 10،450 دلار معامله می‌شود و پس از رجکت از سطح 11،000 دلاری، نزدیک به 3 درصد نزول قیمت داشته است. بنظر می‌رسد که سقوط بازارهای بورس آمریکا و اروپا و افزایش ارزش دلار، روی ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز تاثیرگذار بوده‌اند. به استناد سایت Investing.com، شاخص‌های بزرگ اروپایی از جمله دکس آلمان (DAX)، کک فرانسه (CAC) و FTSE بریتانیا، همگی 3 درصد ریزش داشته‌اند. قراردادهای آتی شاخص S&P 500 وال استریت نیز نزدیک به 2 درصد سقوط کرده‌اند، اما شاخص دلار که ارزش این ارز را نسبت به ارزهای بزرگ می‌سنجد، 0.5 درصد رشد داشته است.

سرمایه گذاران به دنبال ترس حاصل از افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در اروپا که ممکن است منجر به آغاز دور جدیدی از آسیب‌های اقتصادی شود، در حال فروش سهام خود هستند. شمار مبتلایان هر 7 روز یکبار در بریتانیا دو برابر می‌شود و به گفته مشاور ارشد دولت این کشور، اگر این روند ادامه یابد، تا اواسط ماه اکتبر (اواخر مهر) روزانه نزدیک به 50،000 مورد جدید به این شمار اضافه خواهد شد. بنابراین ممکن است که بریتانیا دوباره مجبور به بازگرداندن دوران قرنطینه شود؛ البته دیگر کشورهای اروپایی از دانمارک گرفته تا یونان، همگی محدودیت‌ها را بازگردانده‌اند. بنابراین می‌توان گفت که در صورت وخامت شرایط، قیمت بیت کوین نیز ممکن است دچار نزول بیشتر شده و هجوم به دلار را همانطور که در ماه مارس شاهد بودیم، تشدید کند. علاوه بر این، رشد جریان ورودی بیت کوین از والت ماینرها به صرافی‌ها نیز می‌تواند به این فشار نزولی بی‌افزاید.

بیشتر بخوانید: نرخ ورود بیت کوین به صرافی ها طی 10 روز اخیر 117 درصد افزایش یافته است!

ورود بیت کوین به صرافی ها
ورود بیت کوین به صرافی ها

در روز یکشنبه، 784 واحد BTC به ارزش تقریبا 8 میلیون دلار از والت ماینرها به کیف پول صرافی‌ها منتقل شد، که این مقدار نسبت به متوسط 30 روز گذشته برابر با 265 واحد، رقم بسیار بالاتری بوده است. ماینرها و سرمایه گذاران عموما برای نقد کردن دارایی‌های خود آن‌ها را به صرافی‌ها منتقل می‌کنند. از این رو، ممکن است نزول قیمت و افزایش نوسانات BTC رخ خواهد داد، مگر اینکه فشار خرید بیت کوین به قدری زیاد باشد که این عرضه اضافی از طرف ماینرها را به خود جذب کند.

بیشتر بخوانید: نوسانات قیمت بیت کوین احتمالا از این جمعه آغاز خواهد شد

نمودار ساعتی قیمت بیت کوین
نمودار ساعتی قیمت بیت کوین

با توجه به نمودار بالا، حمایت مهم بیت کوین میانگین متحرک 100 روزه روی 10،400 دلار است. سطوح مقاومت نیز 11،000 و 11،183 دلار (سقف 19 سپتامبر – 29 شهریور) هستند.

منبع: Coindeskثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)