هاوینگ بیت کوین در 2020 مانع برتری آن نسبت به بورس نخواهد شد


بیت کوین – Bitcoin پس از رویداد هاوینگ – Halving سال 2020 عملکرد بهتری در بورس داشته و کاهش پاداش استخراج BTC مانع برتری آن نسبت به بازارهای بورس نشده است.

با توجه به گزارش‌های جدیدی که توسط کوین تلگراف مارکت (Cointelegraph Markets) و لوک‌اینتو بیتکوین (Lookintobitcoin) و همچنین ارائه‌دهندگان داده‌های درون شبکه‌ای منتشر شده، بیت کوین حتی پس از رویداد هاوینگ ماه مه 2020 (1399) نیز بهتر از بازارهای بورس عمل کرده است. این موضوع حاکی از آن است که کاهش پاداش استخراج بیت کوین مانعی برای برتری آن نسبت به بازارهای بورس نخواهد بود.

بیت کوین بعد از هاوینگ 2020 همچنان در حال قدرت گرفتن است

بر اساس این گزارش، قیمت بیت کوین هنوز از موقعیت خوبی برخوردار بوده و واکنش آن به رویدادهای جهانی، تنها بر نقاط قوت این ارز دیجیتال افزوده است. بسیاری از تحلیلگران، در انتظار افزایش شدید قیمت بیت کوین در زمان قبل و بعد از هاوینگ بودند که این اتفاق نیافتاد. سومین هاوینگ بیت کوین در ماه می سال 2020 رقم خورد و تأثیر قابل ملاحظه‌ای در قیمت این رمز ارز و دیگر ارزهای دیجیتال نداشت. هنوز هم شواهد و مدارک کافی وجود دارد که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران خرد و کلان، روی انباشت و جمع‌آوری بیت کوین و سایر ارزهای مجازی متمرکز هستند.

بیت کوین همچنان در حال قدرت گرفتن

بر طبق اطلاعاتی که از اسکیو – Skew بدست آمده، بیت کوین هنوز هم قوی‌ترین دارایی مجازی در بازار است که از ابتدای سال تاکنون، 35.95 درصد سودآوری داشته است. سرمایه‌گذاران نهادی نیز انباشت و جمع‌آوری ارزها را آغاز کرده‌اند. این موضوع بار دیگر در زمانی یادآوری شد که شرکت سرمایه‌گذاری‌ گری اسکیل – Grayscale با مدیریت صندوق کریپتو، از زمان هاوینگ یازدهم مه 2020 شروع به انباشت بیت کوین با نرخ 150 درصدی برای تولید ارز جدید کرد. به عبارت دیگر مقدار خرید بیت کوین این شرکت، حدود یک و نیم برابر مقدار کل بیت کوین ‌های استخراج شده در این مدت بوده است. پاول تودر (Paul Tudor) میلیاردر و سرمایه گذار مشهور، که رهبری شرکت سرمایه‌گذاری تودر (Tudor Investment Corp) را در اختیار دارد، نیز حدود 1-2 درصد بودجه خود را به معاملات آتی بیت کوین در بورس CME اختصاص داد.

بیت کوین همچنان در حال رشد صعودی

سرمایه‌گذاران خرد نیز سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را بیش از پیش افزایش دادند. اخیرا شرکت خدمات پرداخت دیجیتالی اسکوئر – Square اعلام کرده که سود بیت کوین آنها به 360 میلیون دلار رسیده است. این موضوع حاکی از رشد 71 درصدی در سه ماه گذشته است. پذیرش بیت کوین نیز به دلیل عدم قطعیت‌های جهانی، روند افزایشی داشته است. در مناطقی همچون آمریکای لاتین و آفریقا شاهد افزایش تقاضا برای مبادلات و اکسچنج‌های همتا به همتا مانند لوکال بیت کوینز – Local Bitcoins و پکس فول – Paxful هستیم.

وب‌سایت Lookintobitcoin عنوان کرد که معیارهای درون-داده‌ای، براساس چشم‌انداز صعودی بیت کوین از یک سطح بنیادی پشتیبانی می‌کنند. غالبا هاوینگ، خروج ماینرها از شبکه و سایر مسائل بازارهای جهانی، تأثیری در این چشم‌انداز صعودی اساسی نخواهند داشت. داده‌های درون شبکه‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلند مدت، برخلاف سقوط 3.750 دلاری ماه مارس (اواخر اسفند 98)، هنوز هم از سرمایه‌گذاری‌های خود دست نکشیده‌اند.

هزینه معاملات آتی بیت کوین همچنان با نرخ 10،000 دلار پابرجاست. با این‌حال، این ارز هنوز هم مسیر صعودی خود را در پیش گرفته است. سرمایه‌گذاران برای خرید بیت کوین اکثرا از هر افت قیمت زیر 9.500 دلار استفاده می‌کند.

به گفته فیلیپ سوئیفت (Philip Swift) در وب‌سایت Lookintobitcoin:

تلاقی و برخورد اخیر میانگین متحرک 200 و 128 روزه، زمینه حمایت مهمی را برای قیمت بیت کوین فراهم آورد. در طی بازار صعودی سال 2016، میانگین متحرک نمایی 128 روزه مانند یک حمایت کلیدی برای این قیمت عمل کرد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)