رشد شدید علاقه به سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال 2020


به گزارش گری‌اسکیل، بیش از نیمی از شهروندان آمریکایی علاقه‌مند به خرید و سرمایه گذاری روی بیت کوین بوده و میانگین سنی آن‌ها، 7 سال کمتر از دیگر افراد است.

به نقل از کوین تلگراف، شرکت سرمایه‌گذاری گری اسکیل (Grayscale) گزارش سالانه خود تحت عنوان Bitcoin Invertor Study را منتشر کرد. شالوده این گزارش، بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط گری اسکیل به صورت آنلاین و سوال‌هایی است که این موسسه از تعداد زیادی شهروند آمریکایی بین ماه‌های ژوئن و ژوئیه سال جاری میلادی (خرداد و تیر 99) پرسیده است. بر این اساس، مشخص گردید که بسیاری از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی علاقه‌مند به خرید بیت کوین و سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال هستند:

در سال 2020، بیش از نیمی از شرکت کنندگان (55 درصد) به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین علاقه نشان دادند. این در حال است که سال 2019 این رقم روی 36 درصد بود، بنابراین علاقه مردم به رمز ارز BTC رشد چشم‌گیری داشته است.

خرید بیت کوین توسط گری اسکیل

کدام دسته از افراد علاقه بیشتری به سرمایه گذاری روی بیت کوین دارند؟

اعداد موجود در گزارش گری اسکیل، از اطلاعات جمع‌آوری شده توسط شرکت تحقیقاتی 8 Acre Perspective تهیه شده و از 1000 نفر شهروند ایالات متحده آمریکا، در مورد علاقه به سرمایه گذاری روی بیت کوین سوال پرسیده شده است. جامعه مورد استفاده برای این نظرسنجی، سنی بین 25 سال تا 64 سال داشته‌اند و حداقل درآمد خانوار آن‌ها، 50 هزار دلار در سال و میزان سرمایه تخصیص یافته برای سرمایه‌گذاری از جانب آن‌ها، حداقل 10 هزار دلار بوده است. در گزارش سال 2019 گری اسکیل نیز جامعه آماری 1100 شهروند آمریکایی بود و این نظرسنجی در مارس و آوریل 2019 (اسفند و مهر 98) انجام شد. در گزارش سال 2020 آمده:

83 درصد از کسانی که اکنون روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند، در یک سال اخیر وارد این بازار شده بودند. این اتفاق نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال به طور فزاینده از عناصر جذاب سرمایه‌گذاری مدرن است… بر اساس نظرسنجی امسال، بازار سرمایه‌گذاران بالقوه ارز دیجیتال BTC اکنون به 32 میلیون نفر رسیده، این در حالیست که سال گذشته این مقدار برابر با 21 میلیون سرمایه‌گذار بود.

در ادامه تحلیل این نظرسنجی، مشخص گردید آشنایی افراد با بیت کوین در سال 2020 افزایش قابل توجهی داشته است:

در نظرسنجی امسال، 62 درصد از شرکت‌کنندگان اظهار کردند که با بیت کوین آشنا هستند. این در حالی است که این مقدار برای سال 2019، برابر با 53 درصد بود. علاوه بر این، تقریبا نیمی از شرکت‌کنندگان پیش بینی کردند که ارزهای دیجیتال تا پایان دهه جاری وارد جریان روزمره مردم شود و افراد بیشتری به سرمایه گذاری روی بیت کوین روی‌آورند.

نکته قابل توجه دیگر، جوان‌تر بودن علاقه‌مندان به رمز ارز BTC است. بر اساس این نظرسنجی، میانگین سنی افرادی که اظهار داشتند علاقه‌مند به سرمایه گذاری روی بیت کوین‌اند، 7 سال پایین‌تر از سایر افراد بود. علاوه بر این، این گزارش به ارتباط بین پاندمی کووید-19 و علاقه افراد به Bitcoin اشاره کرده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)