قیمت بیت کوین به این 3 دلیل مجددا 40 هزار دلار را لمس می‌کند


قیمت بیت کوین پنجشنبه قبل به خاطر فشار فروش 1.5 درصد کاهش یافت. با این حال به چند دلیل احتمالا قیمت Bitcoin باز هم 40 هزار دلار را لمس می‌کند

بیت کوین بعد از یکه‌تازی، در مسیر سراشیبی قرار گرفت و روز پنجشنبه 21 ژانویه 2021 (2 دی 1399) فشار فروش قابل توجهی را تجربه کرد. با این حال عوامل بنیادی متعددی وجود دارند که نشان می‌دهند قیمت برترین ارز دیجیتال بازار به روند صعودی خود باز خواهد گشت. در ادامه به بررسی این سه دلیلی می‌پردازیم که پیش‌بینی می‌کنند قیمت بیت کوین به قیمت 40 هزار دلار بازخواهد گشت.

بیت کوین به عنوان تاثیرگذارترین رمز ارز بازار، به کف 34,200 دلار طی روز دست یافت و بعد از پایین آمدن از حمایت مهم 34 هزار دلار، یک سقف بالاتر ایجاد کرد. از جمله دلایل سقوط اخیر قیمت Bitcoin، تمایل تریدرها برای کسب سود بالا بعد از افزایش شدید ارزش هر BTC به حدود 38 الی 40 هزار دلار بود.

همانطور که مدیر عامل CryptoQuant چندی پیش اشاره کرد، جریان سرمایه وارد شده به صرافی‌های ارز دیجیتال این هفته کاهش یافت که نشان‌دهنده اصلاح رو به پایین بیشتر در آینده است.

چارت بیت کوین

با این حال، بر اساس تحلیل تکنیکال بیت کوین می‌توان نتیجه گرفت برترین رمز ارز بازار، مجددا مسیر رو به بالا را در پیش گرفته و حتی ممکن است به زودی، سقف تاریخی جدیدی را رقم بزند.

اطلاعیه شرکت بلک راک (BlackRock)

بلک راک که یکی از شرکت‌های برجسته سرمایه‌ گذاری در جهان است، اسنادی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه و اعلام کرده است که می‌خواهد معاملات آتی بیت کوین با تسویه نقدی را برای دو صندوق خود به نام‌های BlackRock Global Allocation Fund و BlackRock Strategic Income Opportunities Portfolio راه‌اندازی کند.

بیشتر بخوانید: بزرگ‌ترین موسسه مدیریت سرمایه در دنیا آماده خرید اوراق آتی بیت کوین است

اگرچه این خبر فراهم شدن امکان سرمایه گذاری در بازار آتی بیت کوین توسط BlackRock را تضمین نمی‌کند، اما در هر صورت، به خاطر نگاه مثبت یک شرکت متشکل از 7.4 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، سبب جهش قیمت بیت کوین را به دنبال خواهد شد. جالب است بدانید در سال 2017، مدیر عامل بلک راک، آقای لری فینک (Larry Fink)، بیت کوین را شاخص پولشویی خطاب کرده بود!

اما اسنادی که شرکت نام برده اخیرا به منظور تحت پوشش قرار دادن قرارداد آتی بیت کوین در اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا قرار داده، نشان‌دهنده تغییر دیدگاه بلک راک نسبت به رمز ارزها است. چنین رفتارهایی از سوی شرکت‌های سرمایه گذاری بزرگ، رشد کریپتوکارنسی به عنوان یک دارایی مالی اساسی را تایید می‌کنند. از این نظر، بیت کوین در حال کسب وضعیتی مشابه طلا است، دارایی که یک پوشش ریسک بی‌نظیر محسوب می‌شود.

انباشت بیت کوین توسط شرکت گری اسکیل (Grayscale)

گری اسکیل بزرگترین شرکت سرمایه گذاری رمزارزی در جهان، بعد از اینکه بیشتر از یک هفته فعالیتی در بازار نداشت، مجددا بیش از 600 میلیون دلار بیت کوین به سرمایه خود اضافه کرد. داده ارائه شده توسط وب سایت ByBt.com نشان می‌دهد این شرکت آمریکایی، 16,244 عدد BTC دیگر به سرمایه خود اضافه کرده و مجموع ذخایر آن در حال حاضر به 630,000 عدد BTC، معادل 23 میلیارد دلار، می‌رسد.

گری اسکیل
رشد دارایی بیت کوین گری اسکیل

تحلیلگران روند افزایشی انباشت بیت کوین توسط شرکت گری اسکیل در سال جدید را نشانه دیگری برای افزایش قیمت بیت کوین می‌دانند. کلارک دیویس (Clark Davis)، یک یوتیوبر مشهور و فعال در زمینه ارزهای دیجیتال عقیده دارد گری اسکیل بیش از 8000 بیت کوین خریداری کرده است. اگر آن‌ها هر روز این کار را انجام دهند، تا پایان سال 2.9 میلیون BTC خریداری خواهند کرد. توجه داشته باشید که فقط 2 میلیون بیتکوین برای معامله در صرافی ها وجود دارد. تنها سناریوی موجود برای این تقاضای دیوانه‌وار، بالا رفتن شدید قیمت بیت کوین است.

بیشتر بخوانید: دارایی بیت کوین گری اسکیل 3 درصد از کل BTCهای در گردش را تشکیل می‌دهد

مثلث صعودی

از لحاظ تحلیل تکنیکال نیز قیمت Bitcoin مجددا افزایش پیدا خواهد کرد. نمودار قیمت BTC نشان‌دهنده یک مثلت متقارن صعودی است که در ادامه اصلاح قیمت از 42000 دلار، در حال تثبیت خود داخل آن است.

مثلث افزایشی بیت کوین

در حالت ایده‌آل، قیمت بیت کوین (در برابر دلار) این مثلت را در جهت صعودی و رو به بالا قطع کرده و هدف بالا دست بیت کوین / دلار را به اندازه 14,289 دلار تغیی می‌دهد. این بیشترین ارتفاع مثبت در بر اساس شرایط کنونی است. اگر این اتفاق رخ بدهد، قیمت بیت کوین حداقل به 50,000 دلار خواهد رسید.

منبع: bitcoinistثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)