تحلیل قیمت بیت کوین 2 تیر 99؛ تحلیل تکنیکال و فاندامنتال


امروز 2 تیر ماه ارز دیجیتال بیت کوین – Bitcoin روی 9400 دلار خرید و فروش می‌شود. در این مطلب، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال قیمت رمز ارز بیتکوین ارائه شده است.

پس از سومین هاوینگ بیت کوین در اردیبهشت سال جاری، قیمت این ارز دیجیتال تقریبا در یک روند خنثی قرار گرفت. اکنون بسیاری از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که احتمال ریزش قیمت رمز ارز بیت کوین بیشتر از صعود آن است.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 2 تیر 99

در تصویر پایین، چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه را مشاهده می‌نمایید:

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین 2 تیر
تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 2 تیر 99

در چارت بالا مشاهده می‌نمایید که خط میانگین متحرک 100 روزه (خط آبی رنگ) در حال عبور رو به بالا از میانگین متحرک 200 روزه (خط قرمز رنگ) است. این اتفاق می‌تواند یک نشانه کاملا مثبت باشد. در طول سه سال گذشته، دو بار این اتفاق افتاده است و هر دو بار شاهد رشد زیاد قیمت بیت کوین بوده‌ایم.

اما همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، مقاومت بسیار بزرگی بر سر راه بیت کوین قرار دارد و آن، خط روند نزولی 30 ماهه این ارز دیجیتال است. این خط که به صورت نقطه چین بنفش در چارت نشان داده شده، تاکنون سه بار مانع ادامه رشد قیمت این رمز ارز شده است. اولین بار به دسامبر 2017 بر می‌گردد که رشد قیمت روی 20،000 دلار متوقف شد. پس از آن و درست یک سال پیش بود که قیمت به 14،000 دلار رسید و نقطه دوم این خط را تشکیل داد. آخرین بار نیز به رشد قیمت بیت کوین تا 10،380 دلار در ماه گذشته باز می‌گردد که قیمت دقیقا پس از برخورد با این خط واکنش نشان داد و افت کرد.

از طرفی قیمت در 10 ماه گذشته در عبور از مقاومت 10500 دلاری ناموفق بوده است. به عبارتی، 10 ماه است که قیمت بیت کوین زیر 10500 دلار قرار دارد. در این بین، هر سه حمله قیمت به این مقاومت ناموفق بوده و پس از آن شاهد ریزش بوده‌ایم.

همانطور که در ابتدای نوشته گفته شد، بسیاری از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که احتمال ریزش قیمت بیت کوین بیشتر از صعود آن است و چارت بالا هم احتمال افت قیمت را تایید می‌کند.

تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین – 2 تیر 99

اما تمام آنچه که تاکنون گفته شد، یک سمت قضیه و صرفا تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین تا امروز 2 تیر 99 بود. در سمت دیگر داستان، شاهد آن هستیم که علاقه شرکت‌ها و صندوق‌ها به سرمایه‌گذاری در بیت کوین و ارزهای دیجیتال در یک ماه گذشته به شدت افزایش یافته است. فقط شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale در یک ماه گذشته به اندازه 150 درصد از کل بیت کوین‌های استخراج شده در این یک ماه را به سبد بلندمدت خود اضافه کرده است.

آن چیزی که مانع از ریزش قیمت بیت کوین ظرف چند هفته گذشته و پس از لمس مقاومت 10400 دلاری شده است، همین فشار خرید از سوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و یا اصطلاحا سرمایه‌گذاران نهادی است. به عبارتی در حالی که اکثر تحلیلگران بر این باورند که ریزش قیمت بیت کوین بسیار محتمل است، پس از هر ریزش ریز و درشت شاهد افزایش فشار خرید و ریکاوری قیمت هستیم.

در واقع سرمایه‌گذاران نهادی به خوبی در حال استفاده از فشار فروش زیر مقاومت 10500 دلاری هستند و رقابت زیادی برای خرید بیت کوین پس از هر ریزش است. فشار خرید این سرمایه‌گذاران نیز با نزدیک شدن قیمت به 10000 دلار کاهش می‌یابد.

نتیجه گیری

بنابراین در کنار تحلیل تکنیکال، این سناریو نیز وجود دارد که قیمت بیت کوین بعید است به اعدادی زیر 8700 دلار برسد. احتمال دارد که پس از ادامه روند خنثی فعلی، قیمت به یک باره مقاومت 10500 دلار را بشکند و به سمت بالا حرکت کند.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 2 تیر 99 است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی می‌باشد. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)