تحلیل قیمت بیت کوین 25 خرداد 99؛ تاثیر همبستگی سهام با BTC


تحلیل قیمت بیت کوین یکشنبه 25 خرداد 99 نشان می‌دهد که بخاطر همبستگی Bitcoin و بازار سهام، فعلا باید منتظر معاملات آتی وال استریت باشیم.

پنج شنبه گذشته بیت کوین بازهم نتوانست مقاومت 10،000 دلاری خودش را بشکند. پس از آن و بعد از سقوط فجیع بازارهای جهانی، قیمت این ارز دیجیتال به نزدیکی 9،000 دلار رسید. متاسفانه این اتفاقی نبود که خریداران منتظر آن بودند و همانطور که گفتیم، همبستگی بازار سهام و بیت کوین مسبب آن بود.

البته این همبستگی طی ماه گذشته کاهش یافته، اما زمانی که خیل عظیم سرمایه‌گذاران شروع به فروش می‌کنند، روی بازار ارز دیجیتال هم تاثیر خودش را می‌گذارد. اما طلا بر خلاف بیت کوین، در این دوران تقریبا باثبات باقی مانده است.

پس از ریزش قیمت بیت کوین به 9،000 دلار، شاهد اصلاح یکی دو درصدی در سشن معاملاتی روز جمعه وال استریت بودیم. این اصلاح در قیمت بیت کوین نیز منعکس و باعث شد این ارز دیجیتال پیشرو بازار 30 تا 40% افت کند. طی 48 گذشته BTC نزدیک سطح 9400 دلاری با ثبات نسبتا خوبی معامله شده است. این سطح برابر با 38.2% فیبوناچی اصلاحی است.

تحلیل نمودارهای قیمت بیت کوین 25 خرداد 99

همانطور که در چارت 4 ساعته زیر می‌بینید، بیت کوین درون یک مستطیل معامله می‌شود. سقف این مستطیل 9500 دلار و کف آن 9350 دلار است. شکست از هر سوی این شکل، جهت حرکت کوتاه مدت بیت کوین را مشخص می‌کند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین
نمودار 4 ساعته تحلیل قیمت بیت کوین 25 خرداد 99

اگر قیمت رو به بالا بشکند، اولین مقاومت پیش روی بیت کوین 9650 دلار است و پس از آن 9800 دلار را داریم که با خط روند نزولی برابر است.

اگر قیمت به سمت پایین بشکند، سطح 9260 دلار را به عنوان اولین حمایت داریم که برابر با میانگین متحرک 50 روزه (به رنگ صورتی در چارت یک روزه) است. پس از آن حمایت 9،000 دلاری را داریم که پایین‌ترین قیمت از روز پنج‌شنبه تا کنون است.

نمودار یک روزه بیت کوین
نمودار یک روزه تحلیل قیمت بیت کوین 25 خرداد 99

متاسفانه بیت کوین فعلا باید منتظر معاملات آتی وال استریت باشد که ظهر روز شنبه به وقت آمریکا آغاز خواهد شد. در این صورت مشخص می‌شود که آیا طوفان روز پنج‌شنبه فقط یه اتفاق یکباره بوده یا اینکه این هفته هم قرار است تکرار شود.

با درنظر گیری حجم فوق‌العاده پایین معاملات در روزهای جمعه و شنبه و مقدار اندیکاتور RSI که در نزدیکی 50 است، میتوانیم ادعا کنیم که اتفاق بزرگی در راه است. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال 267 میلیارد دلار، ارزش بازار بیت کوین 173 میلیارد دلار و شاخص تسلط بیت کوین 64.9% است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)