آیا کاهش قیمت بیت کوین ادامه دارد؟


طی 24 ساعت گذشته شاهد افت دو درصدی قیمت بیت کوین در بازار بوده‌ایم که منجر به ایجاد واهمه در طرفداران این ارز شده است. در این مطلب به تحلیل قیمت بیت کوین می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

در نمودار بالا، چارت قیمتی چهار ساعته بیت کوین را مشاهده می‌فرمایید. قیمت‌‌‌‌ بیت‌کوین از سوم ژانویه وارد یک روند صعودی شد و از قیمت 6900 دلار اکنون به 9200 دلار رسیده است. در روند‌های صعودی معمولا قیمت بر اساس یک سری خطوط روند صعودی حرکت می‌کند. تا زمانی که قیمت بالای این خطوط روند باشد، روند ادامه خواهد یافت. اکنون نیز قیمت کماکان بالای این خط روند است و ترسی بابت ریز وجود ندارد.

ماندن قیمت روی 8700 دلار به معنی صعودی بودن روند بیت کوین است. در صورت شکسته شدن این قیمت، خط روند صعودی نیز شکسته شده است و ما باید منتظر افت بیشتر قیمت ها باشیم.

در حین تشکیل روند صعودی بیت کوین، شاهد دو اصلاح عمده در ‌‌‌‌‌قیمت بودیم. در هر دو اصلاح، ‌‌‌‌‌‌‌قیمت‌‌‌‌‌‌ توسط سطح حمایتی 61 درصد فیبوناچی حمایت شده است. در اصلاح اولیه، سطوح فیبوناچی به صورت خطوط خط چین بنفش می‌باشد و در اصلاح دوم، از رنگ قرمز و خطوط خط چین برای نشان دادن سطوح فیبوناچی استفاده شده است. به نظر می‌رسد که به زودی شاهد رشد قیمت بیت‌کوین و تشکیل موج سوم صعودی خواهیم بود. هدف موج احتمالی بعدی بین 9900 تا 10400 دلار خواهد بود. احتمال دارد پس از رسیدن قیمت ‌‌‌‌به هدف فوق‌الذکر، شاهد اصلاح نسبتا طولانی‌تری برای بیت‌کوین باشیم. در این بین قیمت 9600 دلار بسیار برای ادامه روند صعودی مهم است.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران عزیز است.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی با بیش از 50 درصد سود ظرف یک ماه گذشته
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

آموزش رایگان تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتالثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)