تحلیل اختصاصی بلندمدت قیمت بیت کوین – جمعه 17 مرداد 99


با شکست مقاومت 10500 دلاری، به نظر می‌رسد که مسیر رشد بلندمدت بیت کوین هموار است. در این مطلب به تحلیل قیمت این ارز دیجیتال برای امروز 17 مرداد می‌پردازیم.

فدرال رزرو آمریکا به سرعت در حال چاپ دلار است. این اتفاق باعث شده که ارزش دلار آمریکا در چند ماه گذشته با سقوط محسوسی همراه باشد. برای درک بهتر این موضوع، بهتر است بدانید که طی دو ماه گذشته ارزش دلار نسبت به یورو با حدود 10 درصد کاهش به پایین‌ترین مقدار خود از اردیبهشت سال 98 رسیده است. کاهش ارزش این ارز فیات منجر به آن شده که اکنون شاهد آن باشیم که قیمت اکثر دارایی‌ها در بازارهای جهانی نسبت به دلار در حال افزایش باشد. این اتفاق در بلندمدت برای بیت کوین که همانند طلا یک دارایی تورم‌ناپذیر محسوب می‌شود، بسیار مثبت است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 17 مرداد

اما بر روی چارت چه خبر است؟ اگر به چارت هفتگی قیمت بیت کوین نگاه بیندازیم، الگوهای نموداری بسیار هیجان‌انگیزی را مشاهده می‌کنیم:

تحلیل قیمت بیت کوین - 17 مرداد
چارت تحلیل قیمت بیت کوین – 17 مرداد 99

بیت کوین برای بیش از دو سال در یک روند اصلاحی قرار داشت. در جریان رشد اخیر، قیمت این ارز دیجیتال موفق به شکست خط روند نزولی بلندمدت خود شد. با افزایش ممنتوم حاصل از شکست این خط روند، بیت کوین به راحتی توانست مقاومت سنگین 10,500 دلاری را از پیش رو بردارد.

با شکست مقاومت 10,500 دلاری، شاهد تکمیل یک الگوی سر و شانه معکوس بودیم. این الگوی نموداری یکی از معتبرترین پترن‌ها در تحلیل تکنیکال است و معمولا در انتهای روند نزولی تشکیل می‌شود و حاصل آن، آغاز یک روند صعودی قدرتمند است. در حال حاضر، هدف قیمتی الگوی سر و شانه تشکیل شده در چارت بیت کوین روی سطح 16,300 دلار قرار دارد.

در سمت دیگر، شکست سطح مقاومتی 14,000 دلار می‌تواند منجر به تشکیل یک الگوی کف دو قلو از نوع حوا – آدم شود. اگر به چارت دقت کنید، متوجه می‌شوید که در انتهای سال 2018 روی محدوده 3,200 دلار تا 3,800 دلار یک کف قیمتی شکل گرفت و تا سه ماهه اول سال 2019 ادامه یافت. کف قیمتی دوم نیز در جریان سقوط بازارهای مالی به سبب همه‌گیری ویروس کرونا تشکیل شد. هدف این الگو روی قیمت 23,500 دلار قرار دارد، البته به شرطی که قیمت بتواند از پس مقاومت 14,000 دلاری بر بیاید، اتفاقی که الگوی سر و شانه معکوس ذکر شده می‌تواند زمینه‌ساز آن باشد.

به طور کلی، در حال حاضر وضعیت قیمت بیت کوین از منظر تحلیل تکنیکال بسیار مساعد است و چندین عامل دست در دست هم داده‌اند تا انتظار برای رشد قیمت افزایش یابد. البته باید به این نکته توجه داشت که این یک تحلیل بلندمدت است و شاید به زمانی بیش از یک سال برای تحقق نیاز داشته باشد.

این مطلب صرفا تحلیل بلندمدت قیمت بیت کوین به تاریخ 17 مرداد است و تصمیم به خرید بیت کوین و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی می‌باشد. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)