تحلیل اختصاصی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 13 خرداد 99


بامداد امروز سه شنبه 13 خرداد 99 قیمت بیت کوین ظرف کمتر از 1 ساعت از 9750 دلار به 10380 دلار رسید. در این نوشته تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ارائه شده است.

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که حدودا 3 ماه پس از ریزش بیت کوین تا 3700 دلار، قیمت این ارز مجددا به بالای 10 هزار دلار بازگردد. اما امروز 13 خرداد 99 این اتفاق افتاد و پس از چند هفته تلاش برای شکست مقاومت روانی 10 هزار دلاری، قیمت بالاخره به بالای این سطح نفوذ کرد.

بسیاری بر این باورند که چاپ پول بی رویه توسط بانک‌های مرکزی خصوصا فدرال رزرو آمریکا منجر به ایجاد یک تورم گسترده ظرف یک تا دو سال آینده خواهد شد. در این شرایط معمولا برای فرار از تورم و کاهش ارزش پول، دارایی‌های کلاس ذخیره ارزش (Store of Value) مانند طلا و نقره، با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه می‌شود. اینکه آیا بیت کوین یک دارایی کلاس ذخیره ارزش است یا خیر جای بحث زیادی دارد، اما اگر ما بیت کوین را طلای دیجیتال بدانیم که از دل بحران مالی بزرگ 2008 زاده شد، بی شک باید منتظر جذب افراد بیشتر به سمت این دارایی باشیم.

اما بر روی چارت چه خبر است؟ در تحلیل‌های اختصاصی قبلی ایران کریپتوکارنسی بارها اشاره شد که قیمت بیت کوین در نزدیکی خط روند دو ساله خود قرار گرفته است. نزدیک شدن به یک مقاومت و یا خط روند مهم باعث افزایش فشار فروش و عرضه می‌گردد، اما اگر ممنتوم به قدری باشد که فشار خرید بر فشار فروش غلبه کند، آن مقاومت یا خط روند شکسته خواهد شد.

در تصویر پایین چارت روزانه قیمت بیت کوین را مشاهده می‌نمایید:

تحلیل قیمت بیت کوین 13 خرداد
تحلیل قیمت بیت کوین 13 خرداد

خط نقطه چین بنفش همان خط روند نزولی 2 ساله است. ملاحظه می‌کنید که قیمت در حال حاضر دقیقا پس از برخورد به این خط واکنش نشان داده است. زمانی که چنین اتفاقی می‌افتد و قیمت به طور دقیق به یک خط روند واکنش نشان می‌دهد (نه بالاتر و نه پایین تر از آن) نشان‌دهنده آن است که اعتبار خط روند بسیار بالا می‌باشد.

از طرفی، قیمت ظرف 10 ماه گذشته نتوانسته است به بالای 10500 دلار برسد. به عبارتی قیمت دو بار تلاش کرد تا از پس مقاومت 10500 دلاری بر بیاید، اما هر دو بار ناموفق بود. اکنون نیز قیمت مجددا به نزدیکی این مقاومت رسیده است.

همچنین در چارت بالا به خط نقطه چین مشکی توجه کنید. قیمت تاکنون 6 بار به این خط حمایتی مقاومتی دینامیکی واکنش نشان داده است. در طی رشد بامداد امروز، قیمت مجددا به خط واکنش نشان داد.

همانطور که ملاحظه می‌کنید، در محدوده 10300 تا 10500 دلار سه مقاومت متمرکز شده اند که کار را برای رشد بیشتر بسیار دشوار کرده است. ممنتوم قیمت در حال حاضر بسیار بالاست و اگر قیمت نتواند از پس این ناحیه مقاومتی بر بیاید، باید منتظر اصلاح باشیم.

جمع بندی تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین 13 خرداد 99

با توجه به تحلیل بالا، دو سناریوی صعودی و نزولی قیمت بیت کوین به شرح زیر است:

سناریوی نزولی: قیمت در شکست مقاومت سنگین ذکر شده در تحلیل ناتوان است. بنابراین تا زمانی که قیمت زیر مقاومت 10500 دلاری است، خرید توصیه نمی‌شود و بهتر است سطوح پایین‌تر را برای خرید مدنظر قرار داد. اولین سطح حمایتی محکم، محدوده 9200 تا 9300 دلار است.

سناریوی صعودی: قیمت موفق به شکست مقاومت 10500 دلار می‌شود. در این حالت در صورت تثبیت بهتر است که خرید با حدضرر زیر حمایت 10500 دلاری انجام شود. زیرا روند نزولی دو ساله بیت کوین در این صورت به اتمام رسیده است.

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به تاریخ 13 خرداد 99 است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

با پیکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیریدثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)