صندوق cFund کاردانو روی پروژه کوتی (COTI) سرمایه گذاری کرد


بازوی سرمایه گذاری کاردانو یعنی صندوق cFund، به منظور توسعه دیفای در شبکه بلاک چین خود، روی پروژه کوتی (COTI) سرمایه گذاری کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری اکوسیستم کاردانو (cFund) با اعطای 500 هزار دلار به پروژه کوتی (COTI)، اولین سرمایه‌گذاری خود را انجام داد. این صندوق که با پشتوانه کاردانو و بنیاد IOHK و با همکاری موسسه لس آنجلسی ویو فایننشال (Wave Financial) در جولای 2020 (تیر ماه 99) راه‌اندازی شده، 20 میلیون دلار سرمایه اولیه دارد. هدف از تشکیل این صندوق، کمک به رشد اکوسیستم کاردانو است.

سرمایه گذاری و همکاری کوتی با کاردانو در سال 2019

در گذشته نیز دو پروژه کاردانو و کوتی با هم همکاری داشته‌اند و COTI در سال 2019، اولین نسخه از سرویس ADA Pay را راه‌اندازی کرد. به گفته شهاف بارگفن (Shahaf Bar-Geffen)، مدیر پروژه کوتی، انتظار می‌رود که به‌روزرسانی این پروژه روی شبکه شلی کاردانو در هفته‌های آینده انجام شود.

در اکوسیستم رمز ارزها، بارها شاهد همکاری‌های گسترده و محکمی بوده‌ایم. کاردانو و رمز ارز ADA که زاده تفکر بنیان‌گذار سابق اتریوم یعنی چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) است، به سبب آنکه چیزی روی شبکه بلاک چین کاردانو ساخته نشده، همواره مورد انتقاد هواداران ارزهای دیجیتال بوده است.

آقای بارگفن، در مورد سرمایه گذاری کاردانو روی کوتی گفت:

بلاک چین‌های جدید بسیاری مانند پولکادات و بایننس اسمارت چین وجود دارند و همه آن‌ها کم و بیش یک هدف را دنبال می‌کنند و آن هم جذب مخاطبان حوزه دیفای است. در عوض کاردانو به جای اینکه فقط نسخه سریع‌تر و یا بهتری نسبت به اتریوم با همان برنامه‌های حوزه امور مالی غیر متمرکز باشد، سعی دارد تا با دولت‌ها، به ویژه در کشورهای در حال توسعه آفریقایی و آمریکای جنوبی، همکاری کند.

در سوی دیگر، چارلز هاسکینسون با انتشار بیانه‌ای از جانب IOHK گفت که سرمایه‌گذاری روی پروژه کوتی، گامی در جهت تعمیق روابط بین پروژه‌ها است:

کوتی اکنون در چندین پروژه، یک شریک عالی برای ما بوده و قصد داریم از معماری پیشرفته فین‌تک آن‌ها استفاده کنیم تا در آینده شاهد فعال شدن دیفای روی کاردانو باشیم.

منبع: CoinDeskثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)