رمز ارز کاردانو با گذر از بیت کوین اس وی ششمین ارز دیجیتال بازار شد


رمز ارز کاردانو – ADA با پشت سر گذاشتن بیت کوین ساتوشی ویژن موفق شد به ششمین ارز دیجیتال محبوب تبدیل شود. این ارز مجازی رشد 475 درصدی را تجربه کرده است.

کاردانو با نماد ADA یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که برای ثبت قراردادهای هوشمند و انتقال ارز دیجیتال استفاده می‌شود. در واقع کاردانو را باید رقیبی برای اتریوم و دیگر پلتفرم‌های قرارداد هوشمند دانست که روز به روز به ارزش بازار آن افزوده می‌شود و اکنون یکی از محبوب‌ترین ارزهای مجازی جهان است.

در تازه‌ترین آمار ارائه شده بر اساس ارزش بازار، رمز ارز کاردانو گوی سبقت را از بیت کوین sv ربود و‌ آن را پشت سر گذاشت، اگر چه برای حفظ این جایگاه وظیفه‌ی حساسی در جهت ارائه سکه‌های داخل خزانه‌ی خود دارد.پس از سبقت از لایت کوین – LTC، اکنون نوبت به بیت کوین ساتوشی ویژن – BSV رسیده تا بسته به محاسبه معیارها و استانداردها پشت سر گذاشته شود.

رمزارز کاردانو

چه مقدار رمز ارز کاردانو تولید شده است؟

بر اساس گزارش کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، در زمان نگارش این خبر، کاردانو در جایگاه ششم بهترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار و پیش از بیت کوین ساتوشی ویژن قرار دارد. این وب‌سایت تحلیلی می‌گوید مقدار ارزش سرمایه گذاری کاردانو در بازار برابر با 3،409،461،514 دلار و حجم معاملات آن ظرف مدت 24 ساعت 1،103،275،180 دلار بوده است. این وب‌سایت موجودی ارز ADA در دست مشتریان را برابر با 25،927،070،538 واحد اعلام کرده است. این درحالیست که سایت نومیکز (Nomics) این مقدار را 31,112,484,646 واحد می‌داند که اختلاف زیادی بین این دو مقدار وجود دارد. با این وجود، بلاک‌چیر (Blockchair)، موتور تحلیل و بررسی و جستجوی بلاک چین، آمار منتشر شده از سوی نومیکز را تأیید کرده است.

به گفته‌ی نیک گوتیر (Nick Gauthier)، مدیر ارشد فناوری نومیکز، این اختلاف از آنجا نشأت می‌گیرد که این گروه، شرکت‌هایی با دارایی رمز ارز کاردانو از جمله بنیاد کاردانو، IOHK و ایمورگو (Emurgo) را نیز در جمع کل ارزهای تولید شده، محاسبه کرده، در حالی که کوین مارکت کپ این کار را نکرده است. این سه نهاد به ترتیب دارای 648,176,176 و 2,463,071,701 و 2,074,165,644 توکن کاردانو هستند. جمع این مقدار به 5,185,414,106 واحد می‌رسد که دقیقاً اختلاف میزان ارائه شده توسط این دو سایت است. ارزش فعلی این توکن‌ها چیزی در حدود 590 میلیون دلار است.

آیا شرکت تعداد توکن‌هایش را محاسبه می‌کند؟

اما سوالی که پیش می‌آید، این است که آیا این توکن‌ها باید شامل ارزهای در گردش این شرکت محسوب شوند یا خیر. این می‌تواند به مکانیسم‌های ذخیره‌سازی شرکت بستگی داشته باشد. احتمالاً برخی از توکن‌ها فروخته شده‌اند و به همین خاطر بخشی از عرضه در گردش هستند. حتی برای روشن شدن قضیه سایت کوین‌تلگراف به مسئولان شرکت IOHK مراجعه کرده، اما پاسخی را دریافت نکرده است.

رمزارز کاردانو

روند صعودی کاردانو در بازار

صرف نظر از موضوع مقدار عرضه در گردش، Cardano پس از پنجشنبه‌ی سیاه که 11 مارس اتفاق افتاد، در اتفاقی مثبت حرکت صعودی را در بازار تجربه کرده است. در آن زمان قیمت هر واحد توکن ADA به 0.024 دلار رسیده بود، در حالی که اکنون 0.131 دلار است. هرچند این اتفاق جهشی بسیار سریع برای افزایش قیمت رمز ارز کاردانو بوده و اختلاف 475 درصدی را نشان می‌دهد، اما هنوز با ارزش 1.16 دلاری در ژانویه سال 2018 فاصله‌ی زیادی دارد.

IOHK به عنوان شرکت توسعه دهنده کاردانو در این مدت به رشد روزافزون خود ادامه داده و اخبار جالب توجهی از آن شنیده می‌شود. شاید بزرگ‌ترین خبر، راه اندازی شبکه اصلی (Mainnet)‌ این شرکت به نام شلی – Shelley بوده است. در همین مدت این بنیاد از راه حل هویتی غیرمتمرکز آتالا پریزم – Atala PRISM نیز رومایی کرده‌اند و اخباری در مورد دارندگان ارز دیجیتال کاردانو وجود دارد که ادعا می‌کند این افراد می‌توانند کوین‌های خود را در حالی که توسط صرافی کوین بیس حافظت می‌شود، در اثبات سهام شرکت سرمایه‌گذاری کنند. گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال اضافه شدن کاردانو به لیست این صرافی تا انتهای سال 2020 وجود دارد.

به گفته چارلز هاسکینسون (Charles Hoskison)، رویداد مجازی کاردانو (Cardano Virtual Summit) که میزبان بیش از 10 هزار مهمان بوده است نیز می‌تواند یک عنصر محرک خوب برای این خبر تلقی شود.


برچسب ها: کاردانو

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)