کمیسیون CFTC قوانین ارز دیجیتال را تا سال 2024 تعیین می‌کند


کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده CFTC در تازه‌ترین اظهارات خود عنوان کرده که قوانین ارز دیجیتال – Crypto Framework تا سال 2024 تعیین و تصویب خواهد شد.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده – CFTC در حال برنامه‌ریزی برای توسعه‌ی یک «چارچوب جامع» به عنوان بخشی از برنامه‌ی خود از سال جاری تا سال 2024 است. این رگولاتوری می‌گوید، هدف اصلی این چارچوب، ارتقاء نوآوری مسئولیت‌پذیری در بازار ارزهای دیجیتال است. این کمیسیون در برنامه استراتژیک خود این چنین عنوان کرده:

اخیراً کمیسیون CFTC، مجوزهای DCM (بازار قراردادهای معین) را برای صرافی‌های تعیین شده‌ای در جهت قراردادهای آینده‌ی مرتبط با ارز دیجیتال صادر کرده است.

CFTC و SEC دو کمیسیون ناظر بر قوانین ارز دیجیتال

CFTC عنوان کرده بازارهای مشتقه بین‌المللی تحول دیجیتالی را تجربه کرده‌اند، که می‌تواند برای آن‌ها هم فرصت و هم تهدید باشد. این نهاد نظارتی همچنین اضافه کرده که قانون گذاری در بازار باید حفظ شود و یا حتی پیشروی کند، چرا که تعهد ما در جهت تشویق به نوآوری مسئولیت‌پذیری، برای جامعه بسیار مهم است.

اخیراً این کمیسیون اعلام کرده که آماده‌ی اضافه کردن معاملات سایر ارزها در معاملات، علاوه بر بیت کوین است. با این حال هیث تاربرت (Heath Tarbert) رئیس کمیسیون CFTC عنوان کرده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار – SEC مسئول تصمیم‌گیری در مورد این است که آیا به صورت کلی یک ارز دیجیتال نوعی اوراق بهادار است یا خیر.

در ژوئن گذشته، کریستوفر جیانکارلو (Christopher Giancarlo)، رئیس پیشین کمیسیون CFTC عنوان کرده بود که ریپل – XRP یک قرارداد سرمایه گذاری نیست و بر اساس تست هاوی (Howey) جزء اوراق بهادار محسوب نمیشود.

به گفته‌ی جیانکارلو و همکار فعلی او کنراد بالکه (Conrad Bahlke) در مؤسسه حقوق ویلکی فار و گالاهر (Willkie Farr & Gallagher)، درست مانند بیت کوین – BTC و اتریوم که توسط رگولاتوری‌های آمریکایی به عنوان یک اوراق بهادار شناخته نمی‌شوند، ریپل نیز اوراق بهادار نیست و به اندازه‌ای غیرمتمرکز است که از قوانین و نظارت‌های منطبق بر اوراق بهادار دور بماند. هنوز CFTC جزئیاتی از قوانین ارز دیجیتال را منتشر نکرده است.


برچسب ها: ارز دیجیتال

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)