اختیار معامله چین لینک – Chainlink در صرافی دلتا راه‌اندازی شد


پس از معاملات آپشن بیت کوین و اتریوم، صرافی ارز دیجیتال Delta از راه‌اندازی قرارداد اختیار معامله رمز ارز چین لینک – Chain Link و بایننس کوین – BNB خبر داد.

صرافی ارز دیجیتال دلتا اکسچنج – Delta Exchange برای اولین بار اقدام به ارائه معاملات آپشن برای آلت کوین‌ها کرده است. توکن های بایننس کوین – BNB و چین لینک – LINK اولین رمز ارزهای در دسترس برای قراردادهای اختیار معامله در این صرافی هستند. قراردادهای آپشن سایر ارزهای مجازی از جمله توکن XTZ تزوس و ATOM کازموس نیز در هفته‌های آتی اضافه خواهد شد.

اختیار معامله چین لینک و بایننس کوین

صرافی اوراق مشتقه دلتا که در کشور سنگاپور قرار دارد، روز جمعه از آغاز قراردادهای اختیار معامله دو ارز دیجیتال BNB صرافی بایننس و LINK چین لینک خبر داد. این حرکت را می‌توان نشانه‌ایی از رشد بازار ارزهای مشتقه مجازی و تأیید اهمیت روز افزون بایننس کوین و چین لینک در اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال دانست.

در حالی که بسیاری از صرافی ها و موسسات، قراردادهای اختیار معامله بیت کوین و اتریوم را ارائه می‌دهند، اما دلتا اکسچنج اولین صرافی است که‌ برای رمز ارزهایی غیر از دو محصول پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال، یعنی بیت کوین و اتریوم، معاملات آپشن را راه‌اندازی کرده است.

قیمت ارز دیجیتال چین لینک طی دو ماه گذشته
قیمت ارز دیجیتال چین لینک طی دو ماه گذشته

با اینکه بسیاری از صرافی‌ها نیز در حال حاضر برای بیت کوین و اتریوم و برخی دیگر از آلت کوین‌ها، معاملات آتی را ارائه می‌دهند، اما باید توجه داشته باشید که قراردادهای آتی و آپشن، محصولات مالی مجزایی هستند.

قراردادهای آتی یا فیوچرز، بیانگر تعهد خرید یا فروش دارایی مورد نظر با قیمت مشخص در تاریخی مشخص هستند. در مقابل، بر اساس قراردادهای اختیار معامله نظیر همان اتفاقی که در بیت کوین و چین لینک و سایر رمز ارزها می‌افتد، دارنده اوراق اختیار خرید یا اختیار فروش، حق (و نه تعهد) خرید یا فروش دارایی مورد نظر، با قیمت توافق شده در هر زمان قبل از انقضای تاریخ قرارداد را دارد.

کل قراردادهای تسویه نشده آپشن بیت کوین به تفکیک صرافی‌ها
کل قراردادهای تسویه نشده آپشن بیت کوین به تفکیک صرافی‌ها

پانکاج بالانی – Pankaj Balani مدیر عامل صرافی دلتا در بیانیه‌ای گفته: “فقط تعداد معدودی از صرافی‌ها‌ی اوراق مشتقه ارز دیجیتال وجود دارند که قرارداد اختیار معامله چین لینک و دیگر آلت کوین‌ها را در این مقطع ارائه می‌دهند، اما بیشتر آن‌ها، تنها از معاملات آپشن بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کنند.”

آقای بالانی توضیح داده است که صرافی وی در ارایه محصولات آپشن MOVE برای بیت کوین و اتریوم موفق عمل کرده و حالا به دنبال ایجاد فرصتی بسیار رقابتی، جهت ارائه قراردادهای آپشن برای آلت کوین‌ها است.

معامله آپشن دیگر آلت کوین‌ها

این صرافی، پس از آغاز اختیار معامله توکن BNB و چین لینک ، همچنین در نظر دارد که در آینده‌ایی نزدیک، این نوع معاملات را برای ارزهای دیجیتالی همچون توکن XTZ تزوس، ATOM  کازموس، XRP ریپل و LTC لایت کوین ارائه دهد.

قرارداد اختیار معامله بایننس کوین و چین لینک دارای لوریج 10 برابری بوده و به صورت هفتگی ارائه می‌شوند. صرافی دلتا در سال 2018 راه اندازی شد و قراردادهای آپشن بیت کوین و اتریوم را در مارس 2020 به پلتفرم خود اضافه کرد. آقای بالانی گفته:

معاملات آپشن، به معامله‌گران کمک می‌کند تا در طول نوسانات بازار، معاملات خود را انجام بدهند، بدون آنکه خطری مستقیما آنها را تهدید کند. هنگام معامله با این قراردادها، یک تریدر، بیشتر  بر ارزش مطلق حرکت قیمت یک ارز دیجیتال شرط می‌بندد تا بالا و پایین رفتن آن.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)