تحلیل قیمت چین لینک 18 مرداد 99؛ سیگنال فروش صادر شد؟


با وجود افزایش قیمت چین لینک – ChainLink، سیگنال‌های نزولی، ادامه روند صعودی را مشکل کرده‌اند. امروز 18 مرداد 99، تحلیل ارز دیجیتال LINK را بررسی می‌کنیم.

توکن اوراکل‌های غیرمتمرکز به نام چین لینک – ChainLink، پس از ارائه عملکردی فوق‌العاده در سه ماهه اول سال جاری، گوی رقابت را از دیگر ارزهای دیجیتال بازار ربود. اما علیرغم ثبت سقف‌های تاریخی جدید، داده‌های تکنیکال درون شبکه‌ای نشان می‌دهند رمز ارز لینک – LINK، برای اصلاح قیمت آماده شده است. امروز برابر با 18 مرداد 99، تحلیل تکنیکال قیمت و سطوح مناسب خرید و فروش ارز دیجیتال چین لینک را بررسی می‌کنیم.

انفجار چین لینک در شبکه‌های اجتماعی

با اینکه به اعتقاد بسیاری از افراد، حباب چین لینک با اشباع خرید این ارز دیجیتال همراه بوده، اما رشد اخیر قیمت این رمز ارز تعجب همگان را برانگیخته است. داده‌ها نشان می‌دهند تعداد گفتگوهای مربوط به ارز LINK در شبکه‌های اجتماعی مختلف، با رشد فراوانی همراه بوده که این رقم، نشان دهنده ورود بازار به فضای ترس از دست دادن یا همان فومو – FOMO حول این ارز مجازی است. افزایش بحث و گفتگوها در رابطه با توکن لینک، باعث شده این ارز دیجیتال به رتبه اول لیست ترندهای رو‌به‌ظهور سنتیمنت (Santiment’s Emerging Trends) دست یابد. به گفته‌ی دینو آیبس‌بگویک (Dino Ibisbegovic)، سردبیر سنتیمنت، میزان بدنامی همیشه هم نشانه خوبی نیست.

به گفته این تحلیلگر، زمانی که با افزایش قیمت یک ارز دیجیتال، توجه کثیری از افراد نیز به آن جلب می‌شود، این حرکت عموما اصلاح قیمت را به دنبال خواهد داشت:

تا 12 روز پس از اینکه رمز ارزی جایگاه اول تا سوم لیست Emerging Trends ما را بدست می‌آورد، قیمت آن ارز به طور متوسط 8.2 درصد ریزش می‌کند. بر اساس تحلیل‌های ما، به محض فروکش کردن توجهات عامه مردم (عموما هم این اتفاق طی ساعت‌ها یا روزها رخ می‌دهد)، اصلاح قیمت کوتاه مدتی را خواهیم داشت.

نتایج اصلاح قیمت در لیست Emerging Trends
نتایج اصلاح قیمت در لیست Emerging Trends

بنابراین، گویی روند صعودی چین لینک نیز پس از صعودی شدن نظر افراد در رابطه با قیمت این ارز دیجیتال، وارد فاز خستگی شده است. این رمز ارز، از زمان ثبت تاریخی قیمت خود تا امروز 18 مرداد 99، نزدیک به 3.7 درصد ریزش داشته و یکی از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال نیز از احتمال سقوط بیشتر خبر داده است.

تحلیل چارت قیمت چین لینک – 18 مرداد 99؛ صدور سیگنال‌های فروش

اندیکاتور TD Sequential یکی از حامیان سناریوی نزول و اصلاح قیمت ChainLink است. این اندیکاتور، سیگنال‌های فروش را پس از نهمین کندل سبز رنگ قیمت در چارت‌های روزانه، هفتگی و 12 ساعته این ارز دیجیتال صادر کرد. البته با اینکه الگوی نزولی هنوز در نمودار روزانه تکیمل نشده، اما وضعیت فعلی برای خریداران خوب بنظر نمی‌رسد.

نمودار روزانه، هفتگی و 12 ساعته  قیمت چین لینک 18 مرداد 99
نمودار روزانه، هفتگی و 12 ساعته قیمت چین لینک – 18 مرداد 99

با نگاه به چارت هفتگی توکن LINK، متوجه دقت ستاپ (Setup) اندیکاتور TD (فاز اول)، در پیش بینی سقف‌های این آلت کوین بازار می‌شویم. 5 سیگنال فروش صادر شده توسط این اندیکاتور از سال 2018 تا کنون کاملا دقیق بودند و هربار منجر به اصلاح قیمت شدند.

چارت هفتگی قیمت چین لینک 18 مرداد 99
چارت هفتگی تحلیل قیمت چین لینک 18 مرداد 99

بنابراین، پیش بینی نزولی فعلی را حتی با وجود فاز کشف قیمت (Price Discovery) چین لینک باید جدی گرفت.

حمایت قوی تحلیل قیمت چین لینک – 18 مرداد 99

در صورت اصلاح قیمت، مدل GIOM اینتو د بلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد حمایت قوی و مهم توکن LINK، می‌تواند از ریزش سریع قیمت جلوگیری کند. بر اساس این معیار، پیش از این حدود 27،000 آدرس، نزدیک به 30 میلیون واحد توکن LINK را بین قیمت‌های 7.6 و 9.7 دلار خریداری کرده‌اند.

این منطقه قیمتی، توانایی جذب مقداری از فشار فروش را دارد. به احتمال زیاد، هولدرهای چین لینک در بلند مدت سودآوری خواهند داشت. حتی ممکن است برخی از این افراد، با خرید توکن‌های بیشتر، مانع از ضرردهی خود در بلندمدت شوند.

مدل GIOM
مدل GIOM

کوچک شدن شبکه چین لینک

برخی از تحلیلگران برجسته بازار اظهار داشته‌اند که چون چین لینک هنوز در فاز کشف قیمت قرار دارد، بنابراین چشم‌انداز صعودی این ارز دیجیتال را نمی‌توان نادیده گرفت. البته، یک معیار فاندامنتال دیگر هم نشان دهنده ضعف این رمز ارز است. تعداد آدرس‌های فعال روزانه در شبکه این ارز مجازی از زمان صعود قیمت، کاهش یافته است.

به گفته براین کوئین‌لیون (Brian Quinlivan)، این واگرایی نزولی بین قیمت و رشد شبکه، یکی از سیگنال‌های فوق‌العاده نزولی است. وی اظهار داشته رشد شبکه، یکی از پیش‌بینی‌کنندگان دقیق روند قیمت است. البته افزایش پذیرش توسط افراد در طول زمان، به درک سلامت و وضعیت مناسب هر ارز دیجیتالی کمک خواهد کرد:

در کل، ادامه رشد شبکه، منجر به افزایش قیمت هر پروژه‌ای در طول زمان می‌شود. در طرف مقابل، عموما کاهش رشد شبکه در بلند مدت و بهمراه عدم ایجاد آدرس‌های جدید، نشان دهنده سقوط قیمت در آینده است.

رشد شبکه چین لینک
رشد شبکه چین لینک

بنابراین، با توجه به کاهش نرخ رشد شبکه و سیگنال‌های نزولی که پیش از این در رابطه با تحلیل تکنیکال قیمت چین لینک تا امروز 18 مرداد 99 گفتیم، تریدرهای این ارز دیجیتال باید کاملا مراقب سرمایه‌گذاری خود باشند. در صورتی که سفارشات فروش افزایش یابد، احتمال ریزش قیمت ChainLink نیز وجود دارد.


برچسب ها: چین لینک

ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
سارا محمدي

چقدر تحليل خوب و مفيدي بود