ویروس کرونا و تعطیلی مزارع استخراج بیت کوین در چین


مقامات چین در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در حال تعطیل کردن مزارع استخراج بیت کوین در این کشور هستند.

بیش از یک ماه از آغاز اپیدمی ویروس کرونا می‌گذرد و هنوز گسترش این بیماری واگیردار متوقف نشده است. شهر ووهان که مبدا و مرکز انتشار این ویروس است، چند هفته‌ای می‌شود که قرنطینه شده است. اکنون نیز مقامات چینی در حال تعطیل کردن مزارع استخراج بیت کوین این کشور به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا هستند.

بر اساس گزارشات منتشر شده در رسانه‌های چینی در روز جمعه، “جیانگ ژوئر” یکی از صاحبان مزرعه استخراج بیت کوین در این کشور فاش کرد مزرعه او و سایر افراد توسط مقامات چینی تعطیل شده است. ژوئر اذعان کرد که پلیس این کشور به علت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اقدام به تعطیل کردن مزارع استخراج کرده است. وی گفت:

من صاحب یک مزرعه استخراج در حومه شهر هستم. پلیس مزرعه من را تعطیل کرد. جلوگیری از رفت و آمد به منظور جلوگیری از گسترش ویروس طبیعی است، اما هنوز نمی‌توانم درک کنم که تعطیلی مزارع استخراج بیت کوین چه سودی به حال این وضعیت خواهد داشت؟

وی اضافه کرد:

شاید همه کارخانه‌ها تعطیل شده‌اند و استثناء وجود ندارد… بنابراین مردم پیش از آن‌که از کرونا بمیرند، از فقر خواهند مرد.

علی‌رغم گسترش ویروس کرونا و تعطیلی برخی از مزارع استخراج در این کشور، هش‌ریت شبکه بیت کوین کماکان در حال افزایش است و به بالاترین میزان خود رسیده است.

گسترش ویروس کرونا در یک ماه گذشته منجر به افت شدید شاخص بورس چین و همچنین قیمت نفت شد. از طرفی طلا و سایر دارایی‌های ارزشمند در این مدت کمی رشد کردند و بیت کوین نیز در یک ماه گذشته شاهد رشد 20 درصدی بوده است. در این مقاله اثر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و خصوصا بازار ارزهای دیجیتال به طور کامل توضیح داده شده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)