پلیس چین 1,100 تریدر مظنون به پولشویی با رمز ارزها را دستگیر کرد


طی آخرین اقدام کشور چین برای مقابله با پولشویی، پلیس این کشور 1,100 معامله‌گر مظنون به کلاهبرداری با رمز ارزها را دستگیر کرد.

پلیس چین به رویه خود در مقابله با کلاهبرداری‌های حوزه ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد و اخیرا 1,100 نفر از معامله‌گران و تریدرهای حوزه رمز ارزها را که به پولشویی از طریق یک شبکه کلاهبرداری مظنون بودند، دستگیر کرد. بر اساس اعلامیه منتشر شده از سوی وزارت امنیت عمومی چین در روز چهارشنبه، مقامات چینی گروهی از افرادی که گمان می‌رود یک باند غیرقانونی را ادامه می‌کنند، بازداشت کرده‌اند. بر اساس این اطلاعیه، این افراد از رمز ارزها به منظور فعالیت‌های مرتبط با پولشویی و فرار از قانون استفاده می‌کرده‌اند.

در همین حال، مقامات توانسته‌اند جریانات مالی مظنونین را از طریق مسدودسازی کارت‌هایشان متوقف کنند. از ابتدای سال 2020، دولت چین اقدامات شدیدی را برای مقابله با پولشویی و فعالیت‌های غیرقانونی در این کشور انجام داده و در این بین، رمز ارزها و صنعت ارتباطات از راه دور یکی از اهداف اصلی آنان است.

بر اساس اعلامیه وزارت امنیت عمومی چین، اقدام اخیر پلیس این کشور در دستگیری 1,100 تریدر در واقع پنجمین اقدام به منظور مقابله با افراد مرتبط با گروه‌های کلاهبرداری و پولشویی با استفاده از رمز ارزها در این کشور است. اقدامات دولت چین و پلیس این کشور باعث شده تا برخی از بانک‌ها، حساب‌های مرتبط با فعالیت در حوزه رمز ارزها را مسدود نمایند. چنین اتفاقی، بیش از 70 درصد از ماینرهای چینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

موضع خصمانه چین در قبال رمز ارزها همچنان ادامه دارد

موضع خصمانه چین در قبال صنعت رمز ارزها، مسئله‌ایست که بر کسی پوشیده نیست. دولت این کشور اخیرا حساب اینفلوئنسرهای چینی حوزه کریپتو در شبکه اجتماعی ویبو (Weibo) را مسدود کرده است. همچنین چندی پیش، سه نهاد چینی ضمن تاکید مجدد بر ممنوعیت رمز ارزها در این کشور، اظهار داشتند که آن‌ها نمی‌توانند به مشاغل مرتبط با حوزه ارزهای دیجیتال خدمات ارائه دهند.

اندکی بعد، شورای دولتی چین خواستار ممنوعیت فعالیت‌های مرتبط با ماینینگ بیت کوین در این کشور شد. اخیرا گزارشاتی منتشر شده مبتنی بر اینکه ناحیه خودمختار شین‌جیانگ (Xinjiang)، پس از اقدامات مغولستان داخلی، تمامی فعالیت‌های مرتبط با استخراج رمز ارز BTC را متوقف کرده است. علاوه بر این، بایدو (Baidu) و ویبو (Weibo)، دو غول حوزه خدمات اینترنتی در چین، تمامی کلمات مرتبط با صرافی‌های هیوبی (Houbi)، اکی‌اکس (OKEx) و بایننس (Binance) را در قسمت جستجو سانسور می‌کنند.

بیشتر بخوانید: برترین موتور جستجوی وب چین (بایدو) صرافی‌ های رمز ارزی را سانسور می‌کند

منبع: CryptoPotato


برچسب ها: چین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)