96 درصد قراردادهای آپشن بیت کوین در CME اعتقاد به صعود قیمت دارند


CME یا بورس کالای شیکاگو یکی از چندین بازاری ‌است که در آن امکان معاملات آپشن بیت کوین وجود دارد. در روز معاملاتی گذشته، بالاترین حجم معاملات بیت کوین در این بازار به ثبت رسید. طی آن، 210 قرارداد آپشن بیت کوین به ارزش حدودا 10 میلیون دلار منعقد شد. از مجموع این 210 قرارداد، 202 قرارد انتظار صعودی شدن قیمت بیت کوین را داشتند (Call) و تنها 8 قرارداد ریزش قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده‌اند (Put) . این حجم معامله، بالاترین میزان در تمام ادوار این بازار بوده‌است.

افزایش معاملات آپشن بیت کوین در CME

بورس کالای شیکاگو در ژانویه سال گذشته ابزار معاملاتی آپشن را برای بیت کوین راه‌اندازی کرد. این ابزار معاملاتی با اقبال سرمایه‌گذاران همراه شد. اما در میانه ماه می و با همزمان با نوسانات شدید قیمت بیت کوین ، حجم معاملات در این بازار به شدت کاهش یافت. تا جایی که در آن روزها، پایین‌ترین حجم معاملات در یک روز با معامله تنها 3 قرارداد آپشن برای بیت کوین به ثبت رسید.

اما در روز گذشته، اتفاق متفاوتی در این بازار و طی معاملات آپشن بیت‌کوین رخ داد. CME به عنوان بازاری کاملا قانونی در انجام معاملات مشتقه در ایالات متحده، بیشترین حجم معاملات آپشن بیت کوین را در تاریخ معاملاتی خود به ثبت رساند. در این روز، مجموعا 210 قرار آپشن بیت کوین مورد معامله قرار گرفت. ارزش این معاملات، 10 میلیون دلار می‌باشد.

بالاترین حجم معاملات آپشن بیت کوین در CME به ثبت رسید؛ 10 میلیون دلار در یک روز

از آنجایی که هر معامله آپشن با لوریج 5 انجام شده‌است، به این معنی‌است که این ارزش این معاملات برابر با 1050 بیت کوین خواهد بود. در روز گذشته قیمت بیت کوین در محدوده 9000 دلار مورد معامله قرار گرفت. پس ارزش دلاری کل معاملات حدود 10 میلیون دلار خواهد شد.

صعود یا نزول قیمت بیت کوین

نکته جالب توجه در مورد این معاملات این است که از 210 قرارداد به ثبت رسیده، تعداد 202 قرارداد، صعودی شدن قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده‌اند و تنها 8 قرارداد نزولی شدن قیمت را انتظار داشته‌اند.

هاوینگ بیت کوین نزدیک است

نکته قابل تامل در مورد این معاملات، تاریخ سررسید آن می‌باشد. تاریخ سررسید یا تاریخ انقضای این قراردادها، انتهای ماه می –ماه جاری- می‌باشد. هاوینگ بیت کوین‌ پیش از تاریخ سررسید این قراردادها خواهد بود. هاوینگ بیت کوین، به عنوان یکی از مهمترین اتفاق‌های بازار ارزهای دیجیتال، حدودا یک هفته دیگر انجام خواهد شد. تاریخ احتمالی این رویداد، 12 می خواهد بود. با توجه به تعداد بالای قراردادهای آپشن بیت کوین که انتظار صعود قیمت‌ را داشته‌اند و همچنین وقوع هاوینگ در میانه این قرارداد، می‌توان نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاران حقوقی فعال در بازار CME امریکا، به صعودی شدن قیمت‌ بیت کوین پیش و پس از هاوینگ (حداقل تا انتهای ماه می) امیدوار هستند. تعداد قراردادهای Call به‌قدری زیاد است (202 از 210) که دیدگاه رشد قیمت بیت کوین در زمان هاوینگ را بسیار تقویت می‌کند.

فارغ‌از تغییرات قیمت بیت کوین ، داده‌ها و اطلاعات گوناگون از بازارهای مختلف نشان می‌دهند که اقبال و تقاضا برای خرید بیت کوین افزایش یافته‌است. مطابق معمول با رشد قیمت بیت کوین ، در گوگل کلمه “خرید بیت کوین” بسیار بیشتر از گذشته جستجو می‌شود.

رفتار نهنگ‌های بیت کوین‌

رصد رفتار نهنگ‌های بیت کوین‌ یا افرادی که دارایی آنها بیش‌از 1000 بیت کوین‌ می‌باشد، خبر از خریدار بودن آنها دارد. این افراد از زمانی که بیت کوین‌ به قیمت 4000 دلار رسیده است اقدام به خرید بیت کوین‌ کرده‌اند و همچنان خریدهای بیشتری را انجام می‌دهند. این رفتار نهنگ‌ها مشابه اتفاقاتی است که در سال 2016 به وقوع پیوست. آیا قیمت بیت کوین‌ نیز رفتاری مشابه سال 2016-2017 را به ثبت خواهد رساند؟ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)