معاملات قرارداد آتی اتریوم در بورس کالای شیکاگو (CME) از فردا آغاز می‌شود


با نزدیک شدن به آغاز معاملات قرارداد آتی اتریوم در بورس کالای شیکاگو، گری‌اسکیل 76 میلیون دلار ETH خریداری کرده و تقاضای نهادی این رمز ارز افزایش یافته است.

قرار است که معاملات آتی و فیوچرز اتریوم برای طیف گسترده‌ای از موسسات و نهادها توسط بورس کالای شیکاگو ارائه شود. در این میان، گری اسکیل نیز با پیش‌بینی افزایش درخواست‌ها برای صندوق خود، اقدام به خرید 76 میلیون دلار رمز ارز ETH کرده است. ارز دیجیتال اتر هم‌اکنون با سفارش‌های خرید فراوانی از سوی سرمایه‌گذاران نهادی روبروست.

راه‌اندازی قرارداد آتی اتریوم در بورس کالای شیکاگو

بر اساس زمان اعلامی بزرگترین بورس اوراق مشتقه مالی دنیا، معاملات فیوچرز اتریوم از تاریخ 8 فوریه (20 بهمن) آغاز خواهد شد. این قراردادها که تسویه آن‌ها با پول نقد صورت می‌گیرد، امکان ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار این رمز ارز را با نسبت 50 به 1 و بر اساس نرخ مرجع اتر به دلار CF بورس کالای شیکاگو (CF Ether-Dollar Reference Rate)، فراهم می‌کنند. بر اساس اطلاعیه رسمی منتشر شده، معامله محصولات مشتقه در این بورس از ساعت 18:00 روز یکشنبه تا 17:00 روز جمعه (به وقت منطقه زمانی شرقی) امکان پذیر خواهد بود. 

با توجه به اهمیت این رویداد، گری اسکیل نیز خود را برای افزایش نوسانات آماده کرده است. این شرکت مدیریت دارایی رمز ارزی، صندوق تراست اتریوم خود را دوباره برای سرمایه‌گذاران واجدالشرایط باز کرده و قرارداد خرید 76 میلیون دلار ETH را امضا کرده است. دارایی اتر گری‌اسکیل هم‌اکنون برابر با 3 میلیون واحد است که ارزشی معادل 4.6 میلیارد دلار دارد.

به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به آغاز معاملات قرارداد آتی Ethereum در بورس کالای شیکاگو، افزایش فشار خرید اتریوم اثر مهمی روی قیمت توکن ETH داشته و آن را به سقف تاریخی جدیدی رسانده است.

بیشتر بخوانید: همزمان با جهش قیمت اتر، میانگین کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم به 25 دلار رسید!

هدف 2،000 دلاری اتریوم

با اینکه اتر توانست در تاریخ 5 فوریه (17 بهمن) به سقف جدید 1,767 دلاری برسد، اما هنوز روند صعودی آن به پایان نرسیده است. دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، اخیرا توانسته الگوی مثلث افزایشی خود را که به مدت 3 هفته در آن گرفتار شده بود، بشکند. بر اساس ارتفاع نمودار y این مثلث، اتریوم می‌تواند با رشد 13 درصدی دیگر به نزدیک هدف 2،000 دلاری برسد.

علاوه بر اینکه آغاز معاملات قرارداد آتی اتریوم در بورس کالای شیکاگو اتفاق خوبی برای پیشروی بیشتر قیمت است، از طرفی مدل IOMAP شرکت IntoTheBlock نیز نشان می‌دهد تا زمانی که اتریوم بالای 1,560 تا 1,630 دلار معامله شود، چشم‌انداز صعودی آن پایدار خواهد ماند. در غیر این صورت، بیش از 200,000 آدرسی که دارایی اتر دارند، برای جلوگیری از ضررهای سنگین اقدام به فروش خواهند کرد. 

در این صورت، امکان ریزش قیمت توکن ETH تا سطح حمایت موجود در نزدیکی نمودار x مثلث افزایشی روی 1,440 دلار وجود دارد.

منبع: CryptoBriefingثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)