بخش خدمات امانی صرافی کوین بیس 11 درصد از کل رمز ارزها را در اختیار دارد


به گزارش مساری (Messari)، در اواخر سال 2020 نزدیک به 11 درصد از کل ارزش بازار کریپتو، در بخش خدمات امانی و حضانتی صرافی کوین بیس نگهداری شده است.

به گزارش تجمیع‌گر داده‌های رمز ارزی مساری (Messari)، تعداد دارایی‌های کریپتویی ذخیره شده در غول صرافی آمریکایی کوین بیس طی سه‌ماهه آخر سال 2020 رشد چشم‌گیری داشته است. بخش مساری کریپتو (Messari Crypto) گفته در آخر سال گذشته، نزدیک به 11 درصد از کل ارزش بازار رمز ارزی در بخش خدمات امانی و حضانتی کوین بیس نگهداری شده است. Coinbase خدمات کاستدی را برای بیش از 90 دارایی کریپتویی ارائه می‌دهد که تقریبا نصف دارایی‌های معامله شده در خود این صرافی است.

با دو برابر شدن کل ارزش بازار رمز ارزها و رسیدن به رقم 780 میلیارد دلار در سال 2021، ارزش دارایی‌های نگهداری شده در کوین بیس طی نیز سه‌ماهه آخر سال 2020 حدود 90 میلیارد دلار افزایش داشته است.

بیت کوین و اتریوم بیشترین رمز ارزهای تشکیل دهنده بخش خدمات امانی کوین بیس

علی‌رغم تنوع گسترده دارایی‌های پشتیبانی شده در کوین بیس کاستدی (Coinbase Custody)، شرکت مساری گفته بیت کوین و اتریوم، 83 درصد از رمز ارزهای نگهداری شده در این صرافی را تشکیل می‌دهند. با اینکه در سال 2019 و 2020، BTC حدود 70 درصد از میزان کریپتوهای حضانت شده در کوین بیس را به خود اختصاص داده بود، اما مقدار اتر امانی در این بازه، از 9 درصد به 13 درصد رسید.

این یافته‌ها در گزارشی مربوط به بررسی قرار گرفتن سهام Coinbase برای معامله در بورس آمریکا توسط محقق مساری به نام میرا کریستانتو (Mira Christanto) منتشر شده است. خانم کریستانتو گفته 95 درصد از درآمد معاملاتی کوین بیس از مشتریان خردی حاصل شده که 30 برابر بیشتر از مشتریان نهادی و موسسات کارمزد پرداخت می‌کنند. وی همچنین اظهار داشته ارزش پیش-عرضه اولیه سهام مذکور، برابر با 7 درصد از کل مارکت کپ رمز ارزی است که مطابق سرمایه 1.54 تریلیون دلاری فعلی این بخش، ارزشی معادل 107 میلیارد دلار دارد.

بیشتر بخوانید: عرضه اولیه سهام (IPO) کوین بیس در راه است!

به استناد گزارش S-1 کوین بیس که در تاریخ 25 فوریه (7 اسفند) تقدیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار شد، این صرافی در سال گذشته 1.1 میلیارد دلار از طریق کارمزدها درآمد داشته است. کوین بیس در 25 فوریه طی پستی خطاب به مشتریان خود گفت که بیت کوین و دیگر دارایی‌های رمز ارزی از زمان تاسیس این صرافی در سال 2012، بیشترین سهم را در خزانه این شرکت دارند.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)