کوین بیس: شناسایی ساتوشی ناکاموتو می‌تواند باعث نابودی بیت کوین شود


صرافی آمریکایی کوین بیس در درخواستی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارسال کرده، نام خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو را به صورت نمادین قرار داده است.

به استناد اسناد ارسال شده به SEC، صرافی کوین بیس کپی‌هایی را از درخواست S-1 به اعضای تیم Coinbase Global و شرکت حقوقی نیویورکی Fenwick & West ارسال کرده است که در صورت تائید، این صرافی را یک قدم دیگر به معامله سهام آن در بورس آمریکا نزدیک می‌کند. علاوه بر این، صرافی کوین بیس ساتوشی ناکاموتو و آدرس بلاک جنسیس بیت کوین را به‌عنوان دریافت کنندگان یک کپی از درخواست ارسال شده به SEC قرار داده است.

4 بار ذکر نام ساتوشی ناکاموتو در درخواست کوین بیس

نام خالق افسانه‌ای بیت کوین به‌عنوان نویسنده وایت پیپر این رمز ارز، چهار بار در این درخواست ذکر شده است. در گزارش S-1 همچنین از شناسایی هویت ساتوشی و انتقال دارایی‌های BTC وی، به‌عنوان رویدادی که منجر به فروپاشی قیمت بیت کوین و اتریوم خواهد شد، یاد شده است.

بررسی‌های صورت گرفته روی بلاک‌های اولیه بیت کوین نشان می‌دهد که ساتوشی ناکاموتو حداقل 1.1 میلیون BTC استخراج کرده است که با قیمت امروزی چیزی حدود 55 میلیارد دلار ارزش دارند. فرضیه جابه‌جایی این تعداد کوین که منجر به نابودی بازار کریپتو خواهد شد، پیشتر هم بیان شده بود. مقدار کمی از بیت کوین‌های مربوط به سال 2010 و 2011 طی بازار صعودی سال 2017 در مقاطع مختلفی جابه‌جا شدند که در نهایت منجر به نوسان شدید قیمت این رمز ارز شد. اما شواهد محکمی دال بر اینکه چنین اتفاقی اثر طولانی مدتی بر قیمت BTC داشته است، وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: افزایش فعالیت آدرس‌های قدیمی: 1000 بیت کوین دوران ساتوشی جابه‌جا شد

کوین بیس برای اولین بار در دسامبر 2020 (آذر 99) اعلام کرد که درخواستی را با هدف عرضه اولیه سهام خود به SEC ارسال کرده است. این پرونده نشان می‌دهد که این صرافی در سال 2020، 1.1 میلیارد دلار درآمد داشته است. با اینکه ارزش Coinbase در سال 2018 حدود 8 میلیارد دلار برآورد شده بود، اما در بررسی‌های اخیر، ارزش سهام این صرافی بیش از 100 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

بیشتر بخوانید: عرضه اولیه سهام (IPO) کوین بیس در راه است!

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)