رفع مشکل صفر شدن موجودی در کیف پول کوینومی


چند وقت پیش نحوه ریکاوری و بازیابی رمز کیف پول کوینومی را برایتان توضیح داده بودیم. مشکلی که چند وقتی است برای کاربران کیف پول کوینومی پیش آمده این است که بعد از ریکاوری و بازیابی آن موجودی را صفر نشان میدهد. تیم سایت ما با مراجعه به بخش ساپورت کوینومی والت چندتا راه برای حل مشکل صفر شدن موجودی در کیف پول کوینومی پیدا کرده که امیدواریم به شما عزیزان کمک کند.

در بخش ساپورت کوینومی دوتا پست آموزشی برای برطرف کردن مشکل صفر نشان دادن موجودی وجود دارد. در پست اول گفته: کیف پولم را با استفاده از عبارت بازیابی درست، بازیابی کردم اما هنوز موجودی نمیبینم.

بیشتر بخوانید: نحوه نصب و استفاده کیف پول کوینومی اندروید

بیشتر بخوانید: نحوه نصب و استفاده کیف پول کوینومی دسکتاپ

به طور کلی بازیابی کیف پول یک فرایند ریاضیات قطعی یا (deterministic mathematical) است بهمین خاطر هم هست که به کوینومی HD والت یا Hierarchical Deterministic والت میگویند. بنابراین اگر همان عبارت همیشگی را وارد کنید، والت یکسانی را هم ریکاور میکنید. منتها دقت کنید که اگر هرکدام از این ورودی‌ها با ورودی‌های والت اصلی‌تان متفاوت باشد، یک کیف پول خالی را ریکاوری میکنید. اگر مطمئنید که از همان عبارت بازیابی صحیح و اصلی استفاده کرده‌اید، سه حالت وجود دارد که ممکن است اشتباهی پیش آمده و موجودی کیف پول کوینمی تان را صفر نشان دهد.

حالت اول: محتمل ترین دلیل این است که یک عبارت BIP39ی وارد کرده باشید که در ابتدا اصلا والت‌تان آن را نداشته است.

به طور پیش فرض کیف پول کوینومی از این گزینه در هنگام ساخت استفاده نمیکند چراکه استفاده از آن برای کاربران تازه وارد خطرناک است. بنابراین برای رفع مشکل صفر شدن موجودی ، کیف پول کوینومی تان را دوباره بدون فعال کردن این گزینه ریکاوری کنید. حواستان هم باشد که تمامی کلمات را با حروف کوچک وارد کنید.بازیابی کیف پول کوینومی

فقط زمانی که در هنگام ساخت والت این گزینه را فعال کرده‌اید آن را تیک زنید، در غیر این صورت آن را خالی بگذارید. این گزینه هیچ ربطی به بازیابی رمزعبوری که قبلا داشته‌اید ندارد.

اگر مشکل صفر شدن موجودی به این خاطر باشد، هر والتی که با آن ریکاوری کنید خالی خواهد بود. اگر برخی از والت هایی که دارید موجودی را صفر نشان میدهد و برخی دیگر خیر، مشکلتان این مورد نیست و باید در ادامه حالت سوم را بخوانید.

مثال: میتوانید این حالت را برای خودتان امتحان کنید. مثلا مانند شکل بالا با استفاده از عبارت بازیابی ” area fog genius” کیف پولی را بازیابی کنید. درصوتی که گزینه BIP39 را تیک نزنید، هیستوری تراکنش های بیت کوین را مشاهده میکنید. اگر این گزینه را تیک بزنید و یک عبارت بازیابی دلخواه تایپ کنید، یک کیف پول کاملا خالی را بازیابی میکنید.

حالت دوم: عکس ماجرای قبل هم ممکن است. ممکن است در ابتدای ساخت عبارت BIP39 را فعال کرده باشید، اما یادتان رفته باشد که بهنگام بازیابی آن را تیک بزنید، یا حتی ممکن است یک عبارت بازیابی اشتباه وارد کرده باشید.

راه حل رفع صفر شدن موجودی کیف پول کوینومی در این حالت این است که مراحل بازیابی را از اول و با عبارت بازیابی صحیح انجام دهید. یادآوری دوباره اینکه حواستان باشد کلمات عبارت بازیابی حتما با حروف کوچک وارد شوند.

بازیابی کیف پول کوینومی با استفاده از BIP39 و رفع مشکل صفر شدن موجودی

در کل فعال کردن عبارت BIP39 یک گزینه اضافی است و درهنگام ساخت کیف پول مراحل بیشتری را هم میطلبد. اگر مشکل صفر شدن موجودی کیف پول کوینومی شما این حالت باشد، پس هر والتی که ریکاوری کنید یک والت خالی خواهد بود. اگر بعضی از والت‌هایتان موجودی را صفر نشان میدهد و برخی دیگر خیر، مرحله سوم را بررسی کنید.

مثال: میتوانید این مشکل را خودتان هم امتحان کنید. یک والت را با عبارت بازیابی “teach reason poem” و عبارت BIP39 را با “t4@P2” بازیابی کنید. در صورت درست وارد کردن این عبارات هیستوری تراکنش‌های بیت کوین این والت برای شما نمایش داده میشود. در غیر این صورت و اگر گزینه BIP39 را تیک نزنید، یک کیف پول خالی و بدون موجودی نشان داده میشود.

حالت سوم: برای یک ارز دیجیتال مثلا لایت کوین، چندتا والت ساخته‌اید و در حال حاضر از والت دوم که والت اصلی آن نیست استفاده میکنید.

بنابراین باید والت دوم را همانند والت اول به کیف پول کوینومی اضافه کنید. در آپدیت جدید کوینومی در هنگام استفاده از آن عبارت “Default Wallet” را میبینید که قبلا هم گفته بودیم یعنی والت اصلی که میتوانید اسم آن را عوض کنید.

چند تا والت در کیف پول کوینومی

کیف پول کوینومی به شما اجازه میدهد که برای هر کوین و ارز دیجیتال، بیش از یک والت داشته باشید. هرکدام از این والت‌ها، به شکل یک والت کاملا جداگانه و منحصر بفرد کار میکنند. این والت ‌ها همیشه به ترتیب مشخص به کیف پول کوینومی شما اضافه میشوند. پس اگر والت دومی را برای کوین خاصی اضافه کرده‌اید و از این والت برای انجام تراکنش هایتان استفاده کرده‌اید، باید والت دوم را هم به کیف پول کوینمی اضافه کنید تا مشکل صفر شدن موجودی شما برطرف شود.

نکته: برای کوین‌های فورک شده مانند CLAMS, BTX, BCH, BTG, BTA, BTCP, LCC, CLO, BSV اگر والتی با آدرس جداگانه به کوینومی اضافه کرده‌اید، برای دیدن موجودی آنها نیز دوباره باید آنها را بازیابی کنید.

برای اینکار سایت کوینومی آموزشی را ترتیب داده که به آدرس زیر میتوانید به آن مراجعه کنید و در آموزش‌های بعدی این مطب را آپدیت خواهیم کرد.

بعد از اینکار، باید این کوین‌ها را به والت اصلی یا همان دیفالت والتی که هیچ آدرس اضافه‌ای ندارد بفرستید تا در آینده دوباره مشکل دیگه‌ای ایجاد نشود.

نکته NYCoin: اگر در نسخه 1.8 بتا کیف پول کوینومی از ارز دیجیتال NYC استفاده کرده‌اید، با مراجعه به بخش advanced settings یک والت جدید به آدرس “M/44H/175H/0H” اضافه کنید. سپس این کوین‌ها را به والت اصلی یا دیفالت‌تان منتقل کنید.

نکته Aryacoin: اگر در نسخه‌های قدیمی‌تر کوینومی از ارز دیجیتال AYA استفاده کرده‌اید، با مراجعه به بخش advanced settings یک والت جدید به آدرس “M/44H/165H/0H” اضافه کنید. سپس این کوین‌ها را به والت اصلی یا دیفالت‌تان منتقل کنید.

نکات اضافه

اگر هنوز در موبایل اندروید قبلی‌تان کیف پول اصلی کوینمی نصب هست، ببینید که آیا از عبارت BIP39 استفاده کرده‌اید یا خیر. برای اینکار باید مراحل زیر را طی کنید: / Settings / Show recovery phrase

اگر این گزینه در کیف پول فعلی‌تان فعال است، عبارت ” This recovery Phrase is protected with a BIP39 passphrase” را میبینید. اما دقت داشته باشید که خود عبارت بازیابی BIP39 نمایش داده نمیشود.

اگر هنوز در موبایل قبلی‌تان کیف پول اصلی کوینمی نصب هست، میتوانید با ضربه زدن و نگه داشتن روی والت و انتخاب گزینه “Account Details” ببینید که آیا والت ثانویه‌ای به کیف پول اصلی‌تان وصل هست یا خیر. این آدرس اضافی در کیف پول دیفالت شما با “0H” خاتمه پیدا میکند. اگر والت‌های بیشتری داشته باشید آدرس هرکدام به ترتیب با “1H” و “2H” و… خاتمه پیدا میکنند.

در پست دوم گفته: کیف پول توکن کوینومی تراکنش‌های ورودی را نشان میدهد اما موجود ‌ام هنوز صفر است.

نگران نباشید موجودی تان امن است. موجودی و تراکنش ها از سرورهای کوینومی حاصل میشوند و برای رفع مشکل صفر شدن موجودی کیف پول کوینومی باید به صورت دستی عمل کنید

 فقط دقت داشته باشید که اگر اتصال اینترنت‌تان ضعیف باشد یا در حین رفرش کردن مشکلی بوجود آید، عملیات متوقف میشود و ممکن است تمام تراکنش ها و موجودی شما درست بازیابی نشوند. پس در وهله اول با مراجعه به بخش “Setting” و انتخاب “Resynchronize All” ابتدا کیف پول‌تان را رفرش کنید و مطمئن شوید که اتصال اینترنت‌تان قوی و بدون مشکل است.

برخی از کاربران گفته‌اند که در نسخه اندروید کوینومی، بستن کامل اپلیکیشن از طریق مراجعه به ” recents list” و سپس پاک کردن کش اپلیکیشن از طریق “Settings – Apps – Coinomi – Storage” مشکل صفر نشان دادن موجودی کیف پول کوینومی شان برطرف شده است.

آخرین راهی که در این قسمت ذکر شده شامل مراحل زیر است:

  1. کپی کردن آدرس دریافتی (Receive Address) والت اتریوم
  2. از صحفه موجودی اتریوم کیف پول کوینومی دو بار به سمت چپ بکشید تا وارد تب “Info” شوید.
  3. عبارت ” balanceOf” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
  4. در صفحه بعد آدرس والت اتریوم‌تان را پیست کرده و روی “Excecute” کلیک کنید.

این کار باید موجودی شما را از خود قرارداد هوشمند بازیابی کند و با مراجعه به صفحه اصلی والت باید موجودی‌تان را ببینید.

بیشتر بخوانید:

تبدیل ارزهای دیجیتال به بیت کوین در کیف پول کوینومی

اگر مطالب دیگه‌ای هم هستن که آموزش اونها تو سایت وجود نداره، زیر همین پست برامون کامنت بذارین.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (40 نظر)
رامین

سلام من مقداری بیت تو کیف پولم داشتم که الان صفر شده هر کاری میکنم درست نمیشه توی سایت تراست ولت ادرس کیف پولمو زدم موجودیمو نشون داد ولی دوباره که همون ادرس رو زدم میگه اصلا وجود نداره این ادرس خواهشا یکاری بکنین من نزدیک ۳۲میلیون بیت داشتم یکی که واقعا بلده چطور میتونم دوباره دسترسی پیدا کنم به کیف پولم کمکم کنه ۰۹۳۰۸۰۱۴۴۷۷این شماره واتس اپمه بهم پیام بدین

Mohammad rezakhani

سلام خسته نباشید ، من میخوام از کیف پول کوینومی پول ارسال کنم میگه باید unlock کنی ؟ چیکار باید انجام بدم ؟ با تشکر

محمدی

من از کیف پولم مقداری دش ارسال کردم و موفق بود ولی نمیتونم اتریوم بفرستم و همینطور نمیتونم اتر رو به دش تبدیل کنم .... چن روز قبل وقتی ارسال کردم ... ارسال رو تائید کرد ولی کانفریم نشد . دوباره زدم بازم نشد و مقدار اتریوم کماکان در قسمت ولت دیده میشود. راهنمایی کنین.ممنون

حلیه آقامیری

حتما از آخرین نسخه کوینومی استفاده کنین و مقدار کارمزد رو هم چک کنین شاید بخاطر اون باشه. برای پیگیری تراکنش های اتریوم هم حتما از اتراسکن چک کنین وضعیت رو

Bardia

چرا موجودی بیت کویین یکباره صفر شد دلیل این چیست؟

shahin

تتر واریز کردم به ولت از طریق صرافی تو حسابم نشسته ولی موجودی ام صفر نشون میده و قابل برداشت نیست چند روز گذشته موندم چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

محمد شبان

سلام من کیف پول رو تو گوشی قبلیم داشتم . متاسفانه گوشیمو گم کردم . اون ۲۴ کلمه رو دارم ولی رمزمو یادم نیست . وقتی نصب کردم کیف پولم خالی بود . ممنون میشم راهنماییم کنید

ali

سلام وقتتون به خیر من یه مقدار تتر trc20 خریدم txid رو هم که چک میکنم همه چیز درسته اما روی ولتم نشون نمیده به پشتیبانی coinomi ایمیل زدم گفتن فعلا از trc20 پشتیبانی نمیکنن راهی هست که موجودیم رو با یه ولت دیگه ببینم شنیدم از طریق private key میشه یه کارایی کرد

حلیه آقامیری

سلام. بله پرایوت کی تترتون رو توی یه والت دیگه که از این نوع تتر پشتیبانی میکنه مثل تراست والت وارد کنین

فراهانی

سلام من لپ تاب ام را ریست کردم حالا وقتی وارد کیف پول کیونومی دیسکتاب ام می شوم موجودی بیت کوین ام صفر شده کلمات 24 تایی بازیابی را می رنم پسورد می خواهد پسورد را هم می زنم می نویسد there was an error while creating your wallet ! error : there is already a wallet with the same recovery phrase

یوسف

سلام،این توضیحاتی که دادید اگه برای اندرویده هرچی میگردم گزینه ای که گرفتید نداره خود سایت کوینومی یه چیزایی فرق داره کلا گیج شدم موجودیمم صفره لطفا راهنمایی کنید ممنون

ناصح

موجودی اتریومم تو کوینومی صفر شده هنگام بازیابی رمز و اون رمزانتقال ارز که تو قسمت دریافت اتریومم هست با اون قبلی فرق میکنه لطفا راهنمای کنید ممنون

ناصح

سلام من رمز ۱۰ رقمی کوینومی گم کردم و مجبور شدم از نو دوباره برنامه نصب کنم البته چون اون رمز ۲۴ کلمه داشتم و بازیابی زدم ولی متاسفانه ی مقدار اتریوم خرید کرده بودم که موجودیم صفر شده بود البته اون قسمت دریافت اتریوم که یک رمز انتقال ارز داره با اون رمز قبلی که اتریوم توش بود فرق کرده بود لطفا راهنمییم کنید

امید

سلام من کیف کینومی ترون دارم ولی نمیتونم ارزمو انتقال بدم به کیف پول باید چیکار کنم؟ممنون میشم کمکم کنید

متین ابراهیمی

سلام دوستان در کوینومی ولت من چندین تراکنش انجام دادم و حالا میگوید که نیاز به سرویس و نگهداری دارد و دیگر تراگنش انجام نمیپذیرد لطفا کمک کنید به من شماره واتساپ:۰۹۳۹۸۰۹۸۴۹۵

علیرضا

سلام ببخشید از کیف پول کوینومی من 3 تا تراکنش انجام شده که من این کارو انجام ندادم اگر هک شده چرا کل کیف پولو خالی نکردن راهی هست بشه پیگیری کرد

داریوش

سلام من در ایردراپ کیف تراست شرکت کردم ولی دو تا کیف روی یه گوشی ساختم به هر کدوم ۳۴۰۰ تا داد وقتی یکی برداشت کردم مقداری ازش روز بعد موجودی حساب دوم صفر شد ولی نشون میده که برام واریز شده و تراکنش واریز موجوده ولی برداشتی نیست مشگل کجاست آیا می‌تونه به اسم تقلب برداشت کنه ازم خود کیل پول ایا؟؟؟؟

هوشنگ

سلام موجودی انریومم صفر شده چراغ اتریوم هم سبز نمیشه . اپدیت هم شده . مشکل چیه . چند تا دیگه از دوستانم همین مشکل رو دارن .

حلیه آقامیری

سلام توی سایت اتر اسکن چک کنین اگر تراکنشی که انجام دادین اونجا هست، وجوهتون جاش امنه. نگران نباشین. کلا کوینومی سر نشون دادن موجودی بعضی اوقات بازی در میاره.

سارا

سلام‌ کوینومیو بازیابی کردم بقیه ارزها هستن اما موجودی اتریوم رو صفر نشون میده چکارکنم؟؟؟ راهنمایی کنید لطفا

حلیه آقامیری

سلام. این مشکل برای خیلی از کاربرا اتفاق افتاده که احتمالا بخاطر آپدیت خود کوینومیه.توی سایت اتر اسکن چک کنین تراکنش رو. اگر اونجا تراکنش ثبت شده بود نگران نباشین وجوهتون سر جاشه.

حميد عدلي

سلام الان ٣ روز ميشه كه چراغ اتريومم خاموشه. به مقداري اتريوم داشتم صفر نشون ميده. البته مقدار بيت كوينم رو درست تشون ميده گوشيم اپل هست. چند بار كوينومي رو پاك كردم و دوباره نصب كردم ولي درست نشده لطفا راهنمايي كنيد

محسن فراهانی

سلام وقت بخیر دوست عزیز برای من علاوه براینکه موجودی اتریومم صفر شده دستگاه ریگ ماینینگ هم که ماین میکرده ارز به کیفم نفرستاده به نظر شما من به ماین ادامه بدم یا دستگاه خاموش باشه ؟

مجتبی انصاری

سلام وقت بخیر. این مشکلی هست که واسه کل کاربران کوینومی به وجود اومده و به زودی حل میشه. نگران نباشید

نوید نوروزی

سلام من هر چند ساعت یکبار کیف پول کوینومی رو ک رفرش میکنم، قسمت بالای نرم افزار ک مقدار دلار هامو نشون میده، کم میشه!!!!! و این رفرش رو هرچند ساعت یکبار انجام دادم باز هم کم می‌کنه چرا اینجوری شده واقعاااا؟؟؟؟

حميد عدلي

سلام اين موضوع به خاطر اينه كه قيمت ارزها هميشه در حال بالا و پايين شدنه اون عدد داره قيمت به روز اون ارز رو نشون ميده

مسعود محمدى

سلام من والت coinomiهر چقدر رفرش میکنم قیمت رو دیگه عوض نمیکنه یعنی اتریمو ۲۳۵دلار نشون میده چکار باید کرد ممنون

حلیه آقامیری

حتما آخرین نسخه والت رو داشته باشین، چون وقتی ورژن جدید میاد، نسخه های قبلی درست کار نمیکنن. تراکنشی که اخیرا توسط اون اتریوم دریافت کردین رو بررسی کنین. اگر مشکلی نداشته باشه، اترهاتون امنه و مشکلی نداره نگران نباشین.

احمدمحمدزاذه

کیف پول کوینومیم موجودبموصفرنشان مبدهدچکارکنم مشکل اینه که بانت ADSLوموبایلم اتصال کیف وصل نمیشه ولی موجودی صفرومیگه دارایی شمامحفوظه دوباره سعی کن

حلیه آقامیری

نکته مهم همین اتصال مناسبه، بعد اینکه والتتون حتما آخرین نسخه باشه. با وی پی ان هم امتحان کنین و چند بار رفرش کنین احتمالا درست میشه.

moein

سلام من bip39 فراموش کردم باید چیکار کنم؟

کیوان سلطانی

سلام خسته نباشید من چند واحد دوج گرفتم دیروز ولی الان یک روزه گذشته و هنوز دوج ها وارد حساب کوینمی من نشده از ادرس مطمعا هستم و از شخصی هم که زده مطمعا هستم چطور ممکنه این موضوع؟

حلیه آقامیری

سلام. زمان ارسال ارزها به ماینرهای شبکه بستگی داره که اصولا تراکنش های دارای کارمزد یا fee بیشتر رو در اولویت قرار میدن برای تائید. به فرستنده بگین توی قسمت تراکنش ها وضعیتش رو بررسی کنند که اگر در حال انجامه مشکلی نداره و ممکنه چند روز هم زمان ببره.

حسن

ولت کوینومی رو بعد از پاک شدن اتفاقی با عبارات بازیابی ریکاوری کردم و فقط موجودی بیت کوین داشتم اما متاسفانه موجودی بیت کوین رو صفر نشون میده حتی تاریخچه دریافت و پرداخت رو هم نشون نمیده . حتی چندین بار امتحان کردم با وجود تیک Bip39 و بدونه این تیک همچنان نتیجه فرقی نکرده . چه طور میتونم موجودی رو ببینم ؟ اگر امکانش هست توضیح بدید. سپاسگزارم

احمدمحمدزاده

درخروجی موجودیم صفرنشان میدهد وارسالبه یک ادرس استباهی بادریافت از نایک یونیک فایناس برابرودرسته همچنان موجودیم صفره وخالی از بیتکویین چکارکنم تابازیافت بسود

احمدمحمدزاده

سلاممن تمام بیت کویین موجودم ارسال به ادرس اشتباهی کردم وارسال ودریافت رانشان میده اما موجودی خالی وصفره چکارکنم برای بازیافت موجودیم

حلیه آقامیری

سلام. متاسفانه چون سیستم بلاکچین مثل بانک نیست، اگر ادرس رو اشتباه وارد کنید بیت کوین هاتون توی شبکه گم میشه و راهی برای بازیافت وجود نداره.

مهدی

سلام من این روشها و امتحان کردم ولی بازیابی نشد

heliye aghamiri

سلام فعلا جز این روش ها، ساپورت کوینومی روش دیگه ای رو ذکر نکرده. به محض انتشار روش های جدید توسط خود کوینومی این پست رو اپدیت میکنیم.