آیا تعطیلی اولین بانک آمریکایی در پی همه‌گیری بیماری کرونا باعث صعود قیمت بیت کوین می شود؟


تاثیر کرونا بر قیمت بیت کوین : اولین بانک دولتی آمریکا در باربورزویل، ویرجینیا غربی، از نخستین نهادهای مالی بود که در حین شیوع کووید-19 عملیات خود را متوقف کرد. شرکت بیمه سپرده گذاری فدرال (FDIC) روز گذشته این خبر را اعلام کرد و خاطرنشان کرد که واسطه فروش آن به MVB Bank شده است.

بانک ویریجینای غربی در حال تعطیل شدن است

رگولاتورهای ایالتی ویرجینیای غربی، نخستین بانک مرکزی ایالت باربورسویل را تعطیل کرد. FDIC شرکت بیمه سپرده گذاری فدرال به عنوان مالک منصوب و پس از آن واسطه فروش همه دارایی‌ها و هر چهار شعبه‌ی آن با دارایی 1.9 میلیارد دلاری در فیرمونت، ویرجینیا غربی شد.

براساس پرونده تنظیم مقررات، بانک MVB هیچ حق بیمه ای برای سپرده‌ها پرداخت نخواهد نکرد. همه شعبه‌ها امروز به عنوان شعب MVB باز می‌شوند و در ساعات کاری منظم فعالیت می‌کنند. با این وجود این آژانس اعلام کرده که مشتریان همچنان باید از “فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از قابلیت‌های بانکی آنلاین و الکترونیکی” پیروی کنند، چراکه پاندمی کووید-19 همچنان ادامه دارد.

ویروس کرونا بر اقتصادهای جهان، بازارهای سهام، مشاغل و برخی نهادهای مالی تأثیر گذاشته است. با این حال، FDIC اطمینان داده که بسته شدن اولین بانک ایالتی آمریکا با ویروس جدید ارتباطی ندارد و در توییتی اعلام کرد:

این تعطیلی نتیجه وضعیت اضطراری فعلی بهداشت نیست و به مسائل مالی طولانی مدت مربوط می شود.

این آژانس افزوده که بانک ویرجینیا غربی از سال 2015 با مشکلات جدی اقتصادی روبرو بوده و از سال 2013 سودآوری نداشته است. فقط در سال 2019، این بانک حدود 3.7 میلیون دلار از دست داد. نسبت لوریج سرمایه اصلی این بانک حدود 1.3 درصد است که به میزان قابل توجهی کمتر از سایر بانک‌ها در همان گروه دارایی در حدود 11.68٪ است.

اولین مورد از بین تعداد بسیار زیاد؟

تعطیلی اولین بانک آمریکایی ممکن است به طور مستقیم با شیوع کووید-19 مرتبط نباشد، اما جهان اثرات آن را احساس می‌کند. بیش از 1.1 میلیون مورد تأیید شده ابتلا به این بیماری و نزدیک به 60،000 مرگ در تنها چند ماه، این ادعا را تایید می‌کند.

برای حفاظت در برابر این ویروس جدید، دولت ها اقدام به قرنطینه کردن شهروندان خود می‌کنند و مردم باید در خانه بمانند. در نتیجه، این امر باعث غیر فعال شدن کسب و کارها، بیکاری بسیاری از افراد و مصرف شدید می‌شود.

کارشناسان و مفسران برجسته اظهار داشته‌اند که بحران مالی بعدی در حال رخ دادن است. آن‌ها همچنین به بحران سال 2008 اشاره کرده و برخی حتی هشدار می‌دهند که تاثیر اقتصادی کرونا بر بازار بسیار بدتر خواهد بود.

در جریان بحران مالی سال 2008، بیش از 400 بانک به دلیل فاجعه اقتصادی از جمله غول برادران لمان، تعطیل شدند. اکنون هم به نظر می‌رسد که بخش‌های توریستی بیشترین آسیب را دارند چراکه شرکت‌های هواپیمایی بزرگ درخواست کمک مالی می‌کنند. با این حال، اگر اوضاع بدتر شود، بانک‌های بیشتری نیز به این جرگه می‌پیوندند.

نیازی به گفتن نیست، ماهیت همتا به همتای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از موقعیت‌های مشابه وجود دارند. شبکه بیت کوین به گونه ای طراحی شده که به واسطه‌ها و اشخاص ثالث مانند یک بانک برای فعالیت ندارد و به همین ترتیب، به عنوان یک جایگزین ظاهر می‌شود. بنابراین شاید بتوانیم بگوئیم که تاثیر ویروس کرونا بر قیمت بیت کوین و صعود آن بیش از آنچیزی است که افراد تصور میکنند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)