مهلت کریگ رایت برای اثبات دسترسی به 1.1 میلیون بیت کوین امروز به اتمام می‌رسد


کریگ رایت خالق خودخوانده بیت کوین فقط تا پایان امروز جمعه 29 فروردین مهلت دارد تا دسترسی خود به 1.1 میلیون بیت کوین را اثبات کند.

به گزارش کوین تلگراف، کریگ رایت خالق خودخوانده بیت کوین فقط تا پایان امروز جمعه 29 فروردین مهلت دارد تا مدارک خواسته شده برای پرونده حقوقی خود به دادگاه ارائه نماید. به احتمال فراوان امشب شاهد مرحله جدیدی در پرونده حقوقی درازمدت بین کریگ رایت و وارث شریک سابقش دیو کلیمن (Dave Kleiman) خواهیم بود.

پیش از این و در روز دوشنبه هفته گذشته بود که قاضی بت بلوم (Beth Bloom) اعتراض کریگ رایت را مبنی بر ارائه مدارک به صورت خصوصی رد کرد.

دستور چند باره به رایت برای ارائه مدارک دسترسی به 1.1 میلیون بیت کوین

بر اساس حکم جدید، رایت موظف است که مجموعه‌ای از 11000 سند و مدرک را برای ادامه روند پرونده به دادگاه ارائه دهد. دادگاه مدعی است که رایت به 1.1 میلیون بیت کوینی که با همکاری شریکش مفقودش “دیو کلیمن” استخراج کرده است، دسترسی دارد.

این اولین باری نیست که کریگ رایت مکلف به ارائه این اسناد می‌شود. آخرین بار اواخر اسفندماه سال گذشته بود که قاضی رینهارت به رایت دستور داد تا لیست تمامی دارایی‌های بیت کوین خود را ارائه دهد. دادگاه رایت را به ارائه اسناد جعلی و سوگند دروغین در جریان پرونده تالیپ تراست (Tulip Trust) متهم کرده بود.

از طرفی رایت هر بار با استدلال اینکه این مدارک خصوصی هستند و 17 شرکت در آن دخیل‌اند، از ارائه مدارک به صورت علنی سر باز می‌زند. بر همین اساس بود که رایت مدعی شد که دستور قاضی رینهارت بر خلاف قانون است و باید باطل شود. اما در آخرین دستور، قاضی بلوم از حکم قاضی رینهارت حمایت کرد و اذعان کرد که این قاضی طبق قانون عمل کرده و به درسته سابقه جعل اسناد کریگ رایت را در نظر گرفته است.

احتمال عدم دسترسی رایت به 1.1 میلیون بیت کوین

رایت همواره به عنوان یک چهره منفی که به دروغ خود را ساتوشی ناکاموتو معرفی می‌کند شناخته می‌شود، اما کماکان برخی از افراد در فضای جامعه ارزهای دیجیتال معتقدند که او ساتوشی ناکاموتو است. شاید حکم اخیر دادگاه بتواند چهره واقعی او را برای طرفدارانش نمایان کند. از زمان آغاز پرونده دادگاهی، رایت تمام تلاش‌هایش را کرده است تا پرداخت 500000 بیت کوین به وارث کلیمن را به تعویق بندازد.

بسیاری بر این باورند که رایت به 500 هزار بیت کوین به هیچ وجه دسترسی ندارد. برخی دیگر از افراد نیز توانایی کریگ رایت را در پرداخت 500 هزار بیت کوین زیر سوال برده‌اند. یکی از این افراد پادکستر مطرح ارزهای دیجیتال “پیتر مک‌کورمک” است که 10 هزار دلار روی عدم دسترسی رایت به 500 هزار بیت کوین شرط بسته است.

با این حال، رایت تقریبا مطمئن است که دسترسی به صندوق ذخیره بیت کوین خود را در اختیار خواهد گرفت. در ژانویه 2020 و طی یک مصاحبه با کوین تلگراف وی مدعی شد که 99.9999 درصد و چند 9 دیگر مطمئن است که کنترل دارایی خود را در اختیار خواهد گرفت.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)