آموزش ساخت و نحوه کار کیف پول بلاکچین


آموزش کیف پول بلاکچبن و نحوه ایجاد یک حساب کیف پول بلاکچین برای ذخیره بیت کوین­ و سایر ارزهای دیجیتال

 ابتدا توضیح مختصری از کیف پول بلاکچین می‌پردازیم، کیف پول بلاکچین چیست؟

کیف پول بلاکچین، یک نرم افزار آنلاین است که به سادگی امکان ذخیره و انتقال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را (به عنوان یک نحوه پرداخت) در هر نقطه ای از جهان فراهم می­کند.

این کیف پول یک سرویس رایگان است که ارسال و دریافت بیت کوین را بدون نیاز به نرم افزار کلاینت بیت کوین مقدور می سازد.

کیف پول بلاکچین که نخستین بار در آگوست 2011 رونمایی شده است، لیست اطلاعاتی که شامل تراکنش بیت کوین می شود را نگهداری می کند.

هر کاربری که قصد انتقال بیت کوین را دارد باید به یک شبکه بیت کوین متصل شود. این شبکه توسط رمزنگاری قدرتمندی پشتیبانی می شود، بنابراین شکستن قفل آن غیرممکن است.

در این مقاله، نحوه و آموزش ساخت کیف پول بلاکچین توضیح داده شده است.

آموزش ساخت کیف پول بلاکچین

حساب بیت کوین، همانند حساب بانک محلی شما می­باشد که در آنجا یک حساب پس انداز باز می کنید و پول خود را ذخیره می کند. ساخت یک حساب بیت کوین رایگان در کیف پول بلاکچین و ذخیره بیت کوین نیز به طریق مشابه انجام می شود.

شما می توانید هر زمانی که می خواهید، بیت کوین ها را به پول نقد تبدیل کنید یا خدمات مختلفی که استفاده می کنید را با بیت کوین پرداخت کنید.

ایجاد یک حساب در بلاکچین، فقط چند دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. در ادامه نحوه ثبت نام برای یک حساب کیف پول رایگان بلاکچین با جزئیات شرح داده می شود.

گام های ساخت حساب کیف پول بلاکچین

شما برای اینکه بتوانید معاملات بیت کوین را انجام دهید باید این حساب را ایجاد کنید.

لطفاً این دستورالعمل گام به گام را با دقت دنبال کنید و حساب خود را بسازید.

گام اول: وبسایت blockchain.info  را باز کنید.

blockchain.info را باز کنید. از منوی راهنما که در قسمت فوقانی صفحه وب سایت قرار دارد، گزینه کیف پول را انتخاب کنید.

گام دوم: روی گزینه “Wallet” کلیک کنید.

حال، شما نیاز دارید که یک حساب کیف پول جدید بلاکچین بسازید، پس فقط روی گزینه “Wallet”  (کیف پول) کلیک کرده و در صفحه جدید روی  گزینه  “SIGN UP” (ثبت نام) کلیک کنید.

آموزش کیف پول بلاکچین

 

گام سوم: فرم ثبت نام را تکمیل کنید.

مرورگر بعدی فرمی را نشان می­‌دهد که از شما می خواهد ایمیل و رمز عبور را وارد کنید. از آدرس جی میل اصلی خود استفاده کنید و یک رمز عبور جدید برای این حساب در نظر بگیرید. از حروف الفبایی بزرگ و کوچک، اعداد و حروف خاص استفاده کنید و رمز عبور 11-15 حرفی خود را ایجاد کنید.

ساخت کیف پول بلاکچین

حال حساب کیف پول بلاکچین شما ساخته شده است. فقط کافی است دکمه ” get started” را فشار دهید تا صفحه اطلاعات شما ظاهر شود.

کیف پول بلاکچین

گام چهارم: صفحه اطلاعات بلاکچین خود را بررسی کنید.

در مرورگر بعدی روی گزینه  ” get started” کلیک کنید تا صفحه اطلاعات کیف پول جدید خود را ببینید. حساب کیف پول بلاکچین اختصاصی شما همین جاست و مقدار موجودی بیت کوین شما را نشان می­دهد. اینجا همان جایی است که شما می­توانید هزاران دلار پول نقد داشته باشید. کنجکاو هستید که چگونه ممکن است؟ به لینک زیر مراجعه کنید.

 Learn how to earn money from Bitcoins?

بلاکچین

اگر شما یک حساب پس انداز در بانک افتتاح کنید، یک شماره حساب 16 رقمی دریافت خواهید کرد که مختص شماره حساب شما می­‌باشد. در اینجا هم به همان ترتیب است ، فقط کافی است روی دکمه “Receive” کلیک کنید تا کد 34 کاراکتری آدرس بیت کوین را که شامل حروف و ارقام می شود دریافت کنید (مانند  113NXWvi……….FKMtwDAmBaDqgs7o).

کیف پول

گام پنجم: آدرس ایمیل خود را تأیید کنید.

فراموش نکنید که آدرس ایمیل کیف پول بلاکچین خود را تأیید کنید. صفحه جی میل خود را باز کنید تا با ایمیلی مشابه عکس زیر رو به رو شوید.

کیف پول بیت کوین

حال با استفاده از شناسه کیف پول خود (که از ایمیل کپی کرده اید) و رمز عبو، وارد حساب های جدید کیف پول بلاکچین خودتان شوید.

بلاکچین

گام های امنیتی آموزش کیف پول بلاکچین

گام ششم: سطح 1 : از حساب خود محافظت کنید

حال زمان آن رسیده است که از حساب خود محافظت کنید. عبارت پشتیبانی خود را که در مواقع از دست رفتن یا فراموشی رمز عبور یا سایر تغییرات غیرمجاز کاربرد دارد، دریافت کنید. روی گزینه “Backup Phrase” کلیک کنید تا از شما رمزعبور حسابتان را بخواهد.

فراموشی رمز عبور بلاکچین

رمزعبور بلاکچین

رمز عبور خود را وارد کنید و از این صفحه پرینت بگیرید. حال با فشردن دکمه “next”، چهار حرف اول عبارت پشتیبان شما نشان داده خواهد شد. آن را روی برگه پرینت شده یا جای دیگری یادداشت کنید.

بازیابی رمز عبور بلاکچین

روی 4 حرف بعدی کلیک کنید و آن را یادداشت کنید و به همین طریق ادامه دهید. در کل یک عبارت 12 حرفی است که باید نوشته شود. یک کپی از آن تهیه کرده و در جای امن نگه داری کنید.

رمز عبور

پس از نوشتن همه 12 حرف، روی دکمه “final step” (گام آخر) کلیک کنید. صفحه بعد از شما می خواهد که به صورت تصادفی، چهار حرف را وارد کنید.

موارد خواسته شده را تکمیل کرده و روی Finish کلیک کنید.

یک نشانه رمز عبور ایجاد کنید تا در مواقعی که پروسه ورود را فراموش کرده اید، رمز عبور شما را یادآوری کند. تمام این سه مورد را تکمیل کنید تا پروسه سطح 1 امنیت (که از حساب بلاکچین شما محافظت می‌کند) خاتمه یابد.

 گام هفتم: سطح 2 : شماره موبایل خود را وارد کنید.

در این سطح از محافظت، یک شماره موبایل برای حساب کیف پول معرفی می شود تا فرآیند احراز هویت دو مرحله ای انجام شود. این فرآیند مشابه فرآیند احراز هویت 2 مرحله ای جی میل می باشد.

امنیت کیف پول بلاکچین

  گام هشتم: سطح 3: مسدود کردن شناسه های مشکوک

سطح 3 امنیت: مسدود کرد  IP هایی که احتمال دارد بخش ناشناسی از شبکه TOR باشند.

خب هم اکنون، شما یک حساب کیف پول بلاکچین ساختید و آدرس اختصاصی بیت کوین خود را دریافت کردید.

جمله پشتیبان، شناسه اختصاصی کیف پول که به هنگام ورود شناسه ایمیل استفاده می شود، رمز عبور و غیره را با دقت یادداشت کنید.

حال زمان آن رسیده است که در سایت های خرید و فروش بیت کوین فعالیت کرده و شروع به کسب بیت کوین کنید. بیت کوین های خود را در این کیف پول ایمن نگهداری کنید و سپس برای خرید چیزی یا انتقال به شخص دیگری استفاده نمایید و به جای آن، پول نقد دریافت کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)