بر اساس نظرسنجی جدید، تقاضای سرمایه گذاری در رمز ارزها رو به افزایش است


تقریبا 10 درصد مشاوران مالی ایالات متحده در سال 2020 برای مشتریان خود ارز دیجیتال خریداری کرده یا خود وارد عرصه سرمایه گذاری در رمز ارزها شده‌‌اند.

طبق نظرسنجی جدید، تقریبا 10 درصد مشاوران مالی ایالات متحده آمریکا برای مشتریان خود ارز دیجیتال خریداری کرده یا خود وارد این عرصه شده‌اند. علت این امر را نیز “پتانسیل بازدهی بالا”و “پوشش تورم” دارایی‌های رمزنگاری شده عنوان شده است.

گزارش اخیر بیت وایز (Bitwise) و وب‌سایت سرمایه‌گذاری ETF trends نشان می‌دهد که در طول سال 2020، تعداد مشاوران مالی که وجوهی را به سرمایه‌گذاری در رمز ارزها اختصاص داده‌اند، حدود 50 درصد افزایش یافته است. به علاوه، درصد سرمایه‌گذارن مشتاق به خرید دارایی های دیجیتال نیز به 81 درصد رسیده است.

تأکید مشاوران مالی بر افزایش تقاضای ارزهای دیجیتال

طبق تحقیقات انجام شده در سال 2020، مشاوران مالی تقریبا نیمی از ثروت سرمایه‌گذاران آمریکایی را تحت مدیریت خود داشته و نقش مهمی در توزیع وجوه ایفا می‌کنند. در نتیجه این امر، ارائه‌دهندگان صندوق‌های رمز ارز شاخص و بتا نظیر بیت وایز و پلتفرم تجزیه و تحلیل صندوق قابل معامله (ETF) همچون ETF Trends، سالانه نظرسنجی‌هایی را میان مشاوران انجام می‌دهند تا نظرات آن‌ها را درباره ارزهای دیجیتال بررسی کنند.

بیشتر بخوانید: اولین صندوق قابل معامله (ETF) اتریوم در بورس تورنتو عرضه می‌شود

اکثر پاسخ‌دهندگان شامل مشاوران سرمایه‌گذاری‌های ثبت شده (RIA) مستقل (45 درصد)، کارگزاران و دلالان مستقل (25 درصد)، برنامه‌ریزان مالی (19 درصد) و نمایندگان کارگزاران خدمات مالی (11 درصد) بودند. بیش از 80 درصد مشاوران گزارش کردند که در سال 2020 حداقل با یک سوال در خصوص ارزهای مجازی از سوی مشتریان خود مواجه شده‌اند. درواقع این تعداد نسبت به نتایج نظرسنجی سال 2019 که 76 درصد بود، اندکی افزایش داشته است.

حدود سه چهارم افراد معتقد بودند که مشتریان آن‌ها بدون کمک گرفتن از مشاوران خود، وجوهی را به حوزه ارزهای دیجیتال اختصاص داده‌اند. طبیعتا، 26 درصد آن‌ها نیز اطمینان داشتند که مشتریان هنوز در دارایی‌های مجازی سرمایه‌گذاری نکرده‌اند.

نمودارنظرسنجی بیت وایز
نمودار بیت وایز در خصوص سرمایه‌گذاری مشاوران مالی برای مشتریان علاقه‌مند به دارایی‌های دیجیتال

بازار داغ سرمایه گذاری در رمز ارزها

آنچه که بیشتر به این روند صعودی دامن می‌زند این است که مشاوران مالی زیادی شروع به خریداری رمز ارزها برای مشتریان خود کرده‌اند. اگر چه این میزان هنوز چندان چشمگیر نیست، اما از سال 2019 که نتیجه تحقیقات 6.3 درصد بوده، تاکنون 50 درصد رشد را تجربه کرده است.

تعداد مشاوران مالی که درباره سرمایه‌گذاری مشتریان خود در صنعت دارایی دیجیتال گزارش می‌دهند، در سال گذشته بیشتر از 50 درصد افزایش یافته است. با اینکه این میزان گزارش شده (6.3% به 9.4%) هنوز از 10 درصد کمتر بوده، اما نشان‌دهنده افزایش و دامنه پذیرندگان اولیه است.

گزارش نامبرده نشان می‌دهد اکثر افرادی که دارایی مشتریان خود را در حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، درواقع RIA های مستقل هستند. این امر تا حدودی پیش‌بینی شده است، چراکه مشاوران مالی محدودیت کمتری در رابطه با نوع سرمایه‌گذاری در حساب‌های مشتریان دارند.

بیشتر بخوانید: رشد شدید علاقه به سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال 2020

در مقابل، کارگزاران خدمات مالی کمترین میزان اختصاص داده شده در صنعت رمزنگاری را گزارش دادند. با وجود این میزان اندک، 83 درصد مشاورانی که برای مشتریان خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند، همین کار را برای حساب‌های شخصی خود نیز انجام دادند. 78 درصد از آن‌ها قصد دارند طی 12 ماه آینده، سبد سرمایه کریپتویی خود را افزایش دهند، درحالی که 22 درصد دیگر اظهار کردند که تغییری در میزان دارایی دیجیتال خود نخواهند داد.

بررسی انجام شده در سال 2020 نشان داده است که اکثر مشاوران، “پتانسیل بازدهی بالا” و “پوشش ریسک تورم” را به عنوان محتمل‌ترین دلایل خود برای سرمایه‌گذاری در حوزه رمز ارزها عنوان کرده‌اند. جالب است بدانید که استدلال پوشش ریسک در سال 2019 تنها 9 درصد آراء را کسب کرده، اما در سال 2020 میزان نامبرده به 25 درصد رسیده است. چنین امری می‌تواند مرتبط با این واقعیت باشد که ایالات متحده بیش از 20 درصد دلار را در سال 2020 چاپ کرده و موجب کاهش ارزش آن شده است.

منبع: cryptopotato


برچسب ها: ارز دیجیتال

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)