تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 21 مرداد 99


امروز 21 مرداد 99 شاهد افت نسبی قیمت رمزارزها هستیم. در این مطلب، تحلیل تکنیکال و سطوح مناسب خرید و فروش بیت کوین و 9 ارز دیجیتال برتر ارائه شده است.

تریدرها معمولا خرید و فروش در بازارهایی که دارای روند معین هستند و ورود به آن‌ها به هنگام اصلاح ریسک پایینی دارد را ترجیح می‌دهند. علت این امر آن است که ترید در بازارهای دارای روند مشخص، سود بیشتری را به نسبت بازارهای پرنوسان به همراه دارد. در این مطلب به تحلیل تکنیکال و بررسی سطوح مناسب خرید و فروش 10 ارز دیجیتال برتر بازار از جمله بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، چین لینک، بیت کوین اس وی، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین و کریپتو دات کام می‌پردازیم.

تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 21 مرداد 99

تعدادی از ارزهای دیجیتال از اواخر تیرماه امسال روند صعودی قدرتمندی را آغاز کرده‌اند. این اتفاق منجر به آن شده است تا ترافیک ورودی به وبسایت‌های صرافی ارزهای دیجیتال 13 درصد افزایش یابد.

نقشه بازار
نقشه بازار

با صعودی شدن روند بازار ارزهای دیجیتال، ابزارهای مشتقه مانند معاملات آتی (فیوچرز) و معاملات آپشن (اختیار معامله) مرتبط با رمزارزها نیز رونق یافته، چراکه تریدرهای حرفه‌ای در چنین شرایطی، از لوریج – Leverage برای افزایش سود خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که در هفته‌های اخیر تعداد قراردادهای باز در معاملات آپشن اتریوم به حداکثر مقدار خود در 3 ماه اخیر رسیده است.

در حال حاضر چند دلیل برای آغاز روند صعودی بزرگ بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. به عقیده مکس کایزر (Max Keiser)، سرمایه گریخته از آسیا یکی از دلایل اصلی برای رشد شارپ قیمت بیت کوین است. اکنون بهتر است ببینیم بر روی چارت ارزهای دیجیتال مطرح بازار چه خبر است. آیا روند صعودی ادامه خواهد یافت و یا زمان اصلاح فرا رسیده است؟

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 21 مرداد 99

خریداران در تلاش برای رساندن قیمت ارز بیت کوین – BTC به بالای مقاومت 12,113 دلاری هستند. از آنجایی که قیمت یک بار پس از لمس این سطح تا حدود 10,500 دلار سقوط کرد و اکنون مجددا اندکی پایین‌تر از این مقاومت قرار گرفته، می‌توان مدعی شد که خریداران عجله‌ای برای فروش و ذخیره سود ندارند. این اتفاق منجر به آن شده تا افرادی که منتظر خرید بیت کوین در سطوح پایین بودند، اکنون مجددا به فکر ورود به این ارز دیجیتال در قیمت‌های فعلی باشند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین - 21 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 21 مرداد

خطوط میانگین متحرک در حال بالا رفتن هستند و اندیکاتور RSI روی عدد 70 قرار دارد. بنابراین شرایط به نفع خریداران مهیا است. بسته شدن کندل روزانه روی سطح 12,113 دلار منجر به ادامه روند صعودی خواهد شد. در این بین، مقاومت خفیفی روی سطح 12,300 دلار قرار دارد، البته بعید است این مقاومت اختلالی در مسیر صعودی بیت کوین ایجاد کند. در این صورت، اهداف صعودی بیت کوین روی سطوح 13,000 دلار و 14,000 دلار قرار خواهند داشت.

در سمت مقابل، اگر فروشندگان بتوانند از سطح مقاومتی 12,113 دلار دفاع کنند، احتمالا شاهد اصلاح جفت معاملاتی BTCUSD تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 11,052 دلار خواهیم بود. واکنش قیمت به این خط منجر به افزایش شانس شکسته شدن سطح 12,113 دلاری خواهد شد.

اما در صورتی که حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 11,052 دلار از دست برود، اولین سیگنال نزولی با هدف لمس مجدد سطح 10,400 دلار صادر خواهد شد. شکست حمایت 10,400 دلار بازی را به نفع فروشندگان تغییر خواهد داد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 21 مرداد 99

ارز دیجیتال اتر – ETH طی روزهای گذشته روی سطح کلیدی 366 دلاری معامله شده است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که فعلا خریداران قصد فروش و ذخیره سود را روی سطوح فعلی ندارند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که روند صعودی قیمت اتریوم ادامه یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم - 21 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 21 مرداد

شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش است و اندیکاتور RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد، بنابراین شرایط برای رشد بیشتر قیمت مهیا است. شکست مقاومت 415 دلاری و بسته شدن کندل روزانه روی آن نشان‌دهنده ادامه روند صعودی خواهد بود. در این صورت، اولین هدف روی سطح 480 دلاری قرار خواهد داشت.

در  سمت مقابل اگر فروشندگان قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار را زیر مقاومت 415 دلار نگه دارند، احتمالا شاهد ادامه روند خنثی برای چند روز دیگر خواهیم بود. شکست حمایت 366 دلاری، اولین سیگنال برای اصلاح بیشتر قیمت اتریوم تا حمایت‌های خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 351 دلار و سطح حمایتی 61.8 درصد فیبوناچی روی 304 دلار را صادر خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 21 مرداد 99

ارز دیجیتال ریپل – XRP درون یک الگوی فالینگ وج – Falling Wedge در حال معامله است. این الگو که یک پترن صعودی محسوب می‌شود، می‌تواند منجر به ادامه روند صعودی و رشد قیمت تا اهداف 34 سنت و 43 سنت شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 21 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 21 مرداد

اصلاح قیمت از سطح 32 سنت منجر به آن شد که اندیاتور RSI از ناحیه اشباع خرید دور شود. در حال حاضر شیب خطوط میانگین متحرک نیز در حال افزایش است. بنابراین شرایط را می‌توان به نفع خریداران قلمداد کرد. دیدگاه صعودی در مورد قیمت سومین ارز دیجیتال بزرگ بازار در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر الگوی فالینگ وج سقوط کند و حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 26.7 سنت را از دست دهد. در این صورت، باید منتظر افت بیشتر قیمت تا سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی 24.4 سنت باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 21 مرداد 99

بیت کوین کش – BCH در روز جمعه تا حمایت خط میانگین متحرک نمایی خود روی 284 دلار سقوط کرد. این اتفاق دیروز نیز رخ داد. بنابراین می‌توان اینگونه برداشت کرد که فروشندگان در تلاش برای کشاندن قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شکست حمایت 280 دلاری هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 21 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 21 مرداد

اگر فروشندگان در شکست حمایت 280 دلاری موفق شوند، باید منتظر آغاز یک روند نزولی بزرگ با اهداف 260 دلار و 245 دلار برای پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار باشیم. از سوی دیگر، شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افزایش است و اندیکاتور RSI بالای 60 قرار دارد. بنابراین خریداران دارای برتری خفیفی نسبت به فروشندگان هستند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط روند صعودی نشان داده شده در چارت برسانند، شرایط به نفع آن‌ها تغییر خواهد کرد. در این صورت، اولین هدف صعودی سطح 353 دلار خواهد بود که شکست آن می‌تواند منجر به ادامه روند صعودی تا هدف 400 دلاری شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 21 مرداد 99

در روز جمعه شاهد افت قیمت چین لینک تا سطح 9.05 دلاری بودیم، اما فشار خرید در آن سطوح به قدری افزایش یافت که بلافاصله شاهد رشد قیمت به بالای مقاومت 10 دلاری بودیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک - 21 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 21 مرداد

افت و رشد سریع قیمت لینک در روز جمعه منجر به آغاز یک رالی قدرتمند در این ارز دیجیتال شد. اکنون شاهد آن هستیم که ارز دیجیتال چین لینک در رتبه ششم بازار قرار گرفته است. قیمت جفت معاملاتی LINKUSD در روز یکشنبه به 14.45 دلار رسید، که این مقدار اندکی پایین‌تر از سطح 200 درصد اکستنشن فیبوناچی روی قیمت 14.85 دلار است. به نظر می‌رسد که فروشندگان در قصد دفاع از ناحیه 14.45 تا 14.85 دلار را دارند. از آنجا که اندیکاتور RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد، آغاز یک اصلاح خفیف دور از انتظار نیست.

در سمت مقابل، اگر خریداران بتوانند روند صعودی فعلی را ادامه دهند، هدف بعدی قیمت سطح 261 درصد اکستنشن فیبوناچی روی 17.43 دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 21 مرداد 99

خریداران در تلاش برای کشاندن قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – BSV به بالای مقاومت 240 دلار هستند، اما فشار تقاضا با نزدیک شدن به این مقاومت کاهش می‌یابد. البته به نظر می‌رسد که فشار خرید روی حمایت 214 دلار نیز مناسب است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی - 21 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 21 مرداد

خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 216 دلار در حال صاف شدن است و شاخص RSI به تدریج کاهش می‌یابد، بنابراین به نظر می‌رسد که فروشندگان در حال از دست دادن سلطه خود هستند. اگر خریداران بتوانند از این فرصت استفاده کرده و قیمت را به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 214 دلار برسانند، هدف نزولی قیمت، سطح 200 دلاری خواهد بود.

در سمت مقابل، اگر قیمت ارز دیجیتال BSV به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه واکنش نشان دهد، خریداران بار دیگر برای شکست مقاومت 240 دلاری دست به کار خواهند شد. در صورت موفقیت، هدف صعودی بعدی روی 260 دلار قرار خواهد داشت.

تحلیل قیمت لایت کوین – 21 مرداد 99

تقریبا 10 روز است که قیمت لایت کوین درون بازه 56 دلار تا 60 دلار قرار دارد. بنابراین فشار عرضه و تقاضا تقریبا برابر است. البته افزایش شیب خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، خبر از برتری نسبی خریداران می‌دهد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین  - 21 مرداد
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 21 مرداد

اگر قیمت جفت معاملاتی LTCUSD به بالای مقاومت 60 دلاری برسد، باید منتظر رشد بیشتر قیمت تا هدف 65.15 دلار باشیم. این سطح بسیار کلیدی خواهد بود، زیرا شکست آن به معنی آغاز یک موج صعودی بزرگ خواهد بود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 56 دلار و خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 54.8 دلار احتمالا منجر به سقوط قیمت تا حمایت کلیدی 51 دلار خواهد شد. از دست رفتن این حمایت اولین سیگنال آغاز روند نزولی را صادر خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 21 مرداد 99

کاردانو – ADA در روز جمعه به مقاومت ناحیه 15 سنت تا 15.4 سنت واکنش نشان داد، بنابراین می‌توان اینگونه برداشت کرد که فروشندگان به سختی از این ناحیه مقاومتی دفاع خواهند کرد. اگرچه، افزایش شیب خطوط میانگین متحرک از برتری نسبی خریداران حکایت دارد.

تحلیل کاردانو
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 21 مرداد

اگر جفت معاملاتی ADAUSD به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 13.79 سنت واکنش نشان دهد، احتمال تلاش مجدد خریداران برای شکست ناحیه مقاومتی فوق‌الذکر افزایش می‌یابد. در صورت موفقیت، اهداف بعدی روی سطوح 17.3 سنت و 20 سنت خواهد بود.

با این وجود، اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشانند، افت تا سطح حمایتی 13 سنت محتمل خواهد بود. واکنش به این حمایت می‌تواند منجر به آغاز یک روند خنثی چند روزه شود. شکست حمایت 13 سنتی نیز اولین سیگنال نزولی با هدف 12 سنت را صادر خواهد کرد.

تحلیل قیمت بایننس کوین – 21 مرداد 99

ارز دیجیتال BNB برای سومین روز متوالی است که درون ناحیه 21.76 دلار تا 22.93 دلار معامله می‌شود. بنابراین می‌توان اینگونه برداشت کرد که خریداران و فروشندگان در مورد جهت حرکت بعدی قیمت مردد هستند.

تحلیل بایننس کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 21 مرداد

در حال حاضر خریداران به خوبی از سطح حمایتی 21.76 دلار دفاع می‌کنند و فروشندگان نیز پس از رسیدن قیمت به سطح 22.93 دلار، در برابر افزایش قیمت مقاومت می‌کنند. شیب رو به بالای خطوط میانگین متحرک و قرارگیری شاخص RSI در نیمه بالایی حکایت از برتری نسبی خریداران را دارد. اگر قیمت بتواند از پس مقاومت 22.93 دلاری بر بیاید، اهداف بعدی روی سطوح 24.45 دلار و 27.19 دلار خواهد بود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 21.76 دلاری در وهله اول منجر به اصلاح قیمت تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 21 دلار خواهد شد. شکست این خط شرایط را به نفع فروشندگان تغییر خواهد داد.

تحلیل قیمت کریپتو دات کام – 21 مرداد 99

ارز دیجیتال کریپتو دات کام با نماد CRO همچنان به روند صعودی فوق‌العاده خود ادامه می‌دهد، اما اکنون شاهد افزایش قدرت مقاومت سطح 17.6 سنتی هستیم. بنابراین می‌توان انتظار داشت که اصلاح قیمت در همان سطوح بالا و بین قیمت‌های 15.4 سنت تا 17.6 سنت انجام شود.

تحلیل قیمت کریپتو دات کام
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 21 مرداد

اندیکاتور RSI در حال تشکیل یک واگرایی نزولی با قیمت است. این اتفاق می‌تواند منجر به ضعیف شدن ممنتوم فعلی شود. اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 15.9 دلار برسانند، شرایط به سود آن‌ها تغییر خواهد کرد و باید منتظر واکنش قیمت به حمایت 15.4 سنت باشیم.

فرضیه فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت بتواند از پس مقاومت 17.6 دلاری بر بیاید. در این صورت، هدف بعدی روی مقاومت 20 سنت خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار به تاریخ 21 مرداد 99  است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)