5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مدنظر داشته باشند (23 فروردین 1400)


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر هفته برای امروز 23 فروردین 1400؛ بیت کوین (BTC)، استلار (XLM)، آیوتا (IOTA)، مونرو (XMR) و تزوس (XTZ).

ترید بیت کوین در نزدیکی سقف تاریخی‌اش نشان می‌دهد که خریداران و فروشندگان منتظر آغاز موج بعدی هستند. به عبارتی، خریداران منتظرند تا با یک اتفاق مثبت، قیمت رمز ارز BTC به بالای سقف تاریخی خود برسد و در سمت مقابل، فروشندگان منتظرند تا با ضعیف شدن ممنتوم در این سطوح، سیگنال رسیدن قیمت به سقف کوتاه مدت صادر شود.

اتفاق مثبتی که می‌تواند منجر به شکست سقف تاریخی بیت کوین شود، لیست شدن سهام صرافی ارز دیجیتال کوین بیس با نماد COIN در بورس نزدک است. موفقیت آمیز بودن این اتفاق نشان‌دهنده افزایش پذیرش رمز ارزها از سوی سرمایه‌گذاران سنتی خواهد بود. در سمت مقابل، استقبال ضعیف از عرضه اولیه سهام کوین بیس می‌تواند شرایط را به نفع فروشندگان بیت کوین تغییر دهد.

بیشتر بخوانید: سهام صرافی کوین بیس 25 فروردین در بورس نزدک عرضه خواهد شد

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

اندیکاتورهای درون زنجیره‌ای و فاندامنتال شبکه بیت کوین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلند مدت و کوتاه مدت، در سطوح فعلی قصد ذخیره سود ندارند و به دنبال سطوح بالاتری در آینده هستند. عموما افزایش تعداد هولدرهای رمز ارز BTC یک نشانه مثبت است، اما در صورتی که پول جدید به بازار تزریق نشود، فشار فروش از جانب این هولدرها نیز می‌تواند افزایش پیدا کند.

در صورت عدم تزریق پول تازه به بازار، اولین افرادی که دست به فروش خواهند زد، سفته‌بازان کوتاه مدت خواهند بود. این اتفاق می‌تواند منجر به کاهش قیمت و فعال شدن حد ضرر معامله‌گران روزانه شده و فشار فروش را افزایش دهد. در نتیجه، مسیر برای اصلاح عمیق‌تر هموار خواهد شد.

در شرایطی که بازار شرایط حساسی را دنبال می‌کند، در ادامه این نوشته به معرفی و ارائه تحلیل تکنیکال 5 رمز ارز برتر برای هفته پیش رو می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 23 فروردین 1400

شنبه این هفته شاهد جهش قیمت بیت کوین به بالای سطح 60,000 دلار و لمس رقم 61,300 دلار توسط این ارز دیجیتال بودیم. در حالی که قیمت فقط چند صد دلار دیگر با سقف تاریخی خود روی 61,800 فاصله داشت، اما فشار خرید کاسته شد و بار دیگر قیمت به حوالی 60,000 دلار رسید. این اتفاق نشان می‌دهد که سطح مقاومت سختی در انتظار معامله‌گران در نزدیکی سقف تاریخی بیت کوین است.

تحلیل امروز قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 23 فروردین 1400

برای تایید الگوی سر و شانه معکوس شکسته شده در چارت قیمت بیت کوین، نیاز است تا قیمت این رمز ارز روی سطح 60,000 دلار تثبیت شود. در این بین، احتمال دارد که به صورت کوتاه شاهد افت قیمت تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 57,513 دلار باشیم. واکنش قدرتمند قیمت به این سطح حمایت، شانس را برای شکست سقف تاریخی افزایش خواهد داد.

در صورت شکست سقف تاریخی، قیمت بیت کوین می‌تواند تا اهداف 69,500 دلار و سپس 79,500 دلار افزایش یابد. اما در سمت مقابل، رسیدن قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 57,513 دلار می‌تواند منجر به افت بیشتر قیمت تا خط میانگین متحرک 50 روزه روی 54,700 دلار شود. از دست رفتن این سطح، شرایط را به نفع فروشندگان برای تغییر روند مهیا خواهد کرد.

تحلیل قیمت استلار – 23 فروردین 1400

ارز دیجیتال شبکه استلار یعنی لومن (XLM)، دیروز موفق به عبور از مقاومت 60 سنتی شد و توانست بالاترین قیمت خود در 52 هفته گذشته روی 65 سنت را ثبت کند. ثبت رکورد قیمتی جدید در 52 هفته گذشته یک اتفاق مثبت بوده و نشان می‌دهد که معامله‌گران برای خرید این دارایی با انتظار رشد بیشتر در آینده عجله دارند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال استلار - 23 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال استلار – 23 فروردین 1400

افزایش خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، نشان می‌دهد که فشار خرید استلار از فروش این ارز دیجیتال بیشتر است. در صورتی که خریداران بتوانند از این فرصت استفاده کنند و قیمت را به بالای سطح 65 سنت برسانند، شروع موج صعودی بعدی با اهداف 72 سنت و 85 سنت محتمل خواهد بود.

با این حال، سایه بلند کندل دیروز نشان می‌دهد که هنوز فروشندگان تلاش خود را متوقف نکرده‌اند و بازگشت قیمت به زیر سطح 60 سنت نیز بیان‌گر این موضوع است. در صورت افت قیمت به زیر سطح 55 سنت، کاهش بیشتر تا حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 46 سنت محتمل خواهد بود. از دست رفتن حمایت این خط نیز به معنای از دست رفتن کامل برتری فروشندگان است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال آیوتا – 23 فروردین 1400

چارت قیمت رمز ارز IOTA نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در یک روند صعودی قرار دارد. خریداران در روز شنبه موفق شدند قیمت را به بالای مقاومت روانی 2 دلار برسانند. اگر قیمت بالای این سطح حفظ شود، ممنتوم صعودی می‌تواند منجر به آغاز حرکت قیمت به سمت اهداف 2.35 دلار و 2.6 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال آیوتا - 23 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال آیوتا – 23 فروردین 1400

روند رو به رشد خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در ناحیه اشباع خرید، نشان‌دهنده برتری خریداران در خرید و فروش آیوتا است. با این حال، اگر قیمت زیر سطح 2 دلار تثبیت شود، ممکن است که در ادامه شاهد کاهش قیمت تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.66 دلار باشیم. از زمان آغاز موج صعودی رمز ارز IOTA تا به امروز، خریداران همواره به خوبی قیمت را روی این خط حمایت کرده‌اند.

با این تفاسیر، واکنش دوباره قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان‌دهنده استفاده خریداران از هر افت قیمت برای خرید بیشتر خواهد بود. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت این خط می‌تواند منجر به تقویت ممنتوم نزولی شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 23 فروردین 1400

ارز دیجیتال شبکه مونرو یعنی رمز ارز XRP دیگر ارزی است که شنبه این هفته موفق به عبور از مقاومت خود شد و توانست به بالای سطح 268 دلار برسد. در صورت حفظ قیمت بالای این سطح، اهداف 334 دلار و 384 دلاری در دستور کار این آلت کوین قرار خواهد گرفت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو - 23 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 23 فروردین 1400

روند رو به رشد خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI بالاتر از رقم 75، نشان دهنده برتری فشار خرید مونرو نسبت به فشار فروش این رمز ارز است. با این حال، عدم موفقیت خریداران در تثبیت قیمت مونرو بالای سطح 288 دلار می‌تواند منجر به پولبک قیمت به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 258 دلار شود. واکنش قیمت به این خط نشان خواهد داد که خریداران از هر فرصتی برای انباشت بیشتر رمز ارز XMR استفاده می‌کنند.

در سمت مقابل، افت قیمت به زیر سطح 258 دلار می‌تواند منجر به تقویت ممنتوم نزولی و در نتیجه اصلاح عمیق‌تر مونرو شود. در این صورت، لمس حمایت خط میانگین متحرک 50 روزه روی 232 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال تزوس – 23 فروردین 1400

ارز دیجیتال شبکه تزوس یعنی رمز ارز XTZ در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد. این ارز دیجیتال هفته گذشته از مقاومت سرسخت 5.64 دلار عبور کرد و پولبک نیز در جریان معاملات روزهای بعدی تکمیل شد. در ادامه، روند صعودی ادامه پیدا کرد و شاهد ثبت سقف تاریخی جدیدی برای رمز ارز XTZ روی سطح 7.21 دلار بودیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال تزوس - 23 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال تزوس – 23 فروردین 1400

خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افزایش است و اندیکاتور RSI در نزدیکی ناحیه اشباع خرید قرار دارد، بنابراین می‌توان انتظار داشت که روند صعودی نیز ادامه پیدا کند. در چنین حالتی، اصلاح‌های قیمتی معمولا بین یک تا سه روز رخ خواهد داد و فرصت مناسبی برای خرید تزوس مهیا خواهد شد.

سایه بلند کندل روز گذشته نشان می‌دهد که معامله‌گران از فرصت افت قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند. اگر قیمت به بالای مقاومت 7.21 دلار برسد، مسیر رشد تا هدف 8.14 دلار هموار خواهد شد.

در حال حاضر، مهم‌ترین حمایت پیش رو برای تزوس، خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی سطح 5.42 دلار است و تا زمانی که قیمت بالای این خط قرار داشته باشد، روند صعودی ادامه خواهد یافت. بر خلاف این سناریو، افت قیمت به زیر این خط می‌تواند منجر به غلبه فشار فروش بر فشار خرید شود.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 23 فروردین 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)