تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 28 فروردین 1400


تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، لایت کوین ، بایننس کوین ، دوج کوین ، لینک و کاردانو برای امروز شنبه 28 فروردین 1400.

جهش عجیب قیمت دوج کوین به محدوده 45 سنت باعث شد تا رمز ارز DOGE با ارزش بازار 54 میلیارد دلاری، در جایگاه پنجمین ارز دیجیتال برتر بازار قرار بگیرد. این جهش و رسیدن دوج کوین به جایگاه پنجم از آنجایی عجیب است که بدانیم این پروژه هیچ توسعه‌دهنده فعالی ندارد و فقط یک میم کوین (Memecoin) است. این اتفاق یادآور هیجانات شدید پیرامون حباب ICO در سال 2017 است.

رالی قدرتمند ارز دیجیتال دوج نشان می‌دهد که معامله‌گران تازه وارد اکنون به دنبال ثروتمند شدن در یک شب هستند. تنها نکته امیدوارکننده آن بوده که این هیجانات افراطی، هنوز به ارزهای دیگر سرایت نکرده است. اگر چنین می‌شد، به احتمال فراوان باید منتظر اصلاح شدید بازار برای حذف دست‌های ضعیف می‌بودیم.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

اخیرا جیم کرامر (Jim Cramer)، مجری شبکه CNBC، فاش کرده که نیمی از بیت کوین‌های خود را به فروش رسانده و به این ترتیب، وی به اولین شخص مطرحی تبدیل شد که علنا اقدام به ذخیره سود می‌کند. این اتفاق می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای که اخیرا روی رمز ارز BTC سرمایه‌گذاری کرده‌اند، قرار نیست در بلند مدت هولدر این ارز دیجیتال باشند.

در صورتی که سرمایه‌گذاران نهادی اقدام به خروج از بازار کنند، این اتفاق می‌تواند منجر به اصلاح سنگین قیمت چندین ارز دیجیتال شود. بنابراین در شرایط فعلی، بهتر است معامله‌گران هیجان‌زده و گرفتار فومو (FOMO) نشوند و به برنامه‌ها و استراتژی‌های معاملاتی خود پایبند بمانند.

در ادامه این نوشته، تحلیل تکنیکال ارز های دیجیتال برتر بازار ارائه شده است.

تحلیل قیمت بیت کوین – 28 فروردین 1400

خریداران همچنان در تلاش‌اند تا قیمت بیت کوین پس از شکست سطح مقاومت 61,000 دلار، بالاتر از این سطح باقی بماند. در حالی که در روز چهارشنبه شاهد لمس سقف تاریخی جدیدی روی 64,849 دلار بودیم، اکنون رمز ارز BTC در حوالی قیمت 62,000 دلار خرید و فروش می‌شود.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 28 فروردین 1400

اگر قیمت بیت کوین بتواند بالای سطح 60,000 دلار تثبیت شود، به احتمال فراوان در آینده‌ای نزدیک شاهد وقوع موج صعودی بعدی خواهیم بود. شکست مقاومت 64,849 دلار می‌تواند کاتالیزوری برای جهش قیمت تا اهداف 69,540 دلار و 79,566 دلار باشد.

با این حال، وقوع یک واگرایی منفی در اندیکاتور RSI نشان از ضعف قدرت نسبی دارد. به علاوه، این اندیکاتور یک خط روند نزولی تشکیل داده و مطابق با آن در حال افت است.

در صورتی که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 59,427 دلار سقوط کند، اولین سیگنال نزولی مبنی بر کاهش ممنتوم صعودی صادر خواهد شد. در ادامه، از دست رفتن سطح حمایت خط میانگین متحرک 50 روزه می‌تواند آغازگر اصلاح عمیق‌تری باشد.

حمایت‌های معتبر زیر خط میانگین متحرک 50 روزه، سطوح 50,460 دلار و 43,006 دلار هستند.

تحلیل قیمت اتریوم – 28 فروردین 1400

طی روزهای گذشته، شاهد ادامه یافتن روند صعودی قیمت اتریوم بودیم و رمز ارز ETH موفق به ثبت رکورد 2,545 دلار طی معاملات بامداد دیروز شد. با این حال، ذخیره سود از سوی معامله‌گران سبب شد تا قیمت این ارز دیجیتال تا سطح 2,300 دلار نیز کاهش یابد. اما این افت قیمت، سریعا با فشار خرید بالا پاسخ داده شد و این اتفاق نشان می‌دهد که خریداران از هر کاهش قیمتی برای افزودن به دارایی خود استفاده می‌کنند.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 28 فروردین 1400

اگر قیمت اتریوم به بالای مقاومت 2,545 برسد، آنگاه احتمالا موج صعودی بعدی رمز ارز ETH با اهداف 2,745 دلار و همچنین مقاومت روانی 3,000 دلار آغاز خواهد شد. شیب رو به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، نشان از برتری فشار تقاضا در خرید و فروش اتریوم دارد.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2,131 دلار برسد. در این صورت، اصلاح بیشتر تا سطح 1,925 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 28 فروردین 1400

در چارت قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB، برای روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته گذشته به ترتیب شاهد تشکیل یک کندل دوجی و یک Inside Bar هستیم و این اتفاق نشان می‌داد که خریداران و فروشندگان نسبت به جهت موج احتمالی بعدی، مردد هستند. با این حال، معاملات روز گذشته نشان داد که احتمالا جهت موج بعدی رو به پایین است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 28 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 28 فروردین 1400

نکته مثبت در مورد چارت قیمت بایننس کوین این است که خریداران به سختی در حال دفاع از حمایت سطح اصلاحی 38.2 درصد فیبوناچی روی 483 دلار هستند. در صورت حفظ این حمایت، قیمت می‌تواند موج صعودی بعدی خود را با هدف لمس مجدد سقف تاریخی روی 638 دلار آغاز کند.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 483 دلار می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر قیمت تا حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 437 دلار شود. در صورت از دست رفتن حمایت این خط، ممنتوم نزولی احتمالا افزایش خواهد یافت و این اتفاق می‌تواند مسیر افت بیشتر تا سطح 348 دلار را هموار کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 28 فروردین 1400

قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP پس از جهش ادامه دار، با اصلاح مواجه شده است. تا به این لحظه، اصلاح قیمتی روی سطح اصلاحی 38.2 درصد فیبوناچی در قیمت 1.48 دلار متوقف شده و قیمت بار دیگر به بالای 1.6 دلار برگشته است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 28 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 28 فروردین 1400

با توجه به شرایط موجود، به نظر می‌رسد که برای چند روز شاهد روند خنثی بین 1.48 دلار تا 1.96 دلار برای قیمت ریپل باشیم. شکست سطح 1.96 دلار می‌تواند زمینه‌ساز آغاز موج صعودی بعدی تا مقاومت 2.54 دلار باشد. شرایط اندیکاتور RSI و خطوط میانگین متحرک بیان‌گر برتری فشار تقاضا در خرید و فروش ریپل است.

بر خلاف سناریوی صعودی فوق، اگر قیمت به زیر حمایت 1.48 دلار برسد، احتمالا افت قیمت تا حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی سطح 1.18 دلار ادامه خواهد یافت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 28 فروردین 1400

افزایش ممنتوم صعودی قیمت رمز ارز DOGE طی روزهای گذشته در نهایت منجر به پامپ شدید قیمت این ارز دیجیتال طی معاملات دیروز شد. این اتفاق نشان می‌دهد که معامله‌گران زیادی درگیر فومو شده‌اند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 28 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 28 فروردین 1400

به طور معمول، چنین پامپ‌های قدرتمندی منجر به تشکیل یک سقف تاریخی مستحکم می‌شود. اگرچه هیجانات فعلی غیر قابل پیش‌بینی هستند، اما بعید به نظر می‌رسد که سقف فعلی بالاتر از مقاومت روانی 50 سنت باشد. در حالی که طی معاملات دیروز قیمت رمز ارز DOGE تا سطح 45 سنت افزایش یافت، امروز شاهد لمس رقم 25.5 سنت از سودی این ارز دیجیتال بودیم.

در حال حاضر، سطوح اصلاحی فیبوناچی می‌تواند کارساز باشد. اما در چنین رالی‌های شدیدی، احتمال حمایت قیمت توسط سطح 38.2 درصد ضعیف بوده و باید منتظر واکنش به سطح 61.8 درصد باشیم. در مورد دوج کوین، این سطح روی قیمت 20 سنت قرار گرفته است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 28 فروردین 1400

رمز ارز ADA طی دو روز گذشته با نبرد سختی بین خریداران و فروشندگان در محدوده سطح 1.48 دلار مواجه بوده است. اگرچه دیروز برای لحظاتی شاهد عبور قیمت از سطح 1.48 دلار بودیم، اما در ادامه بلافاصله قیمت به زیر این سطح بازگشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 28 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 28 فروردین 1400

پس از ضعف خریداران در تثبیت قیمت روی مقاومت 1.48 دلار، اکنون احتمال تقویت فشار فروش کاردانو وجود دارد. با این حال، افت قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.28 دلار) به خوبی حمایت شد و این اتفاق حکایت از استفاده خریداران از هر افت قیمت برای خرید بیشتر دارد. اکنون مهم‌ترین مقاومت پیش رو، محدوده 1.48 دلار تا 1.55 دلار است.

در صورت عبور قیمت از مقاومت فوق‌الذکر، احتمالا موج صعودی قیمت کاردانو تا سطح 2 دلار ادامه خواهد یافت. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر تا حمایت 1.03 دلار شود.

تحلیل قیمت لایت کوین – 28 فروردین 1400

ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC، در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد. روز گذشته شاهد تلاش فروشندگان برای اصلاح قیمت بودیم، اما هر افت قیمتی بلافاصله با فشار تقاضای بالا پاسخ داده شد. این اتفاق می‌تواند به طور تدریجی منجر به کاهش ممنتوم نزولی شود.

تحلیل قیمت لایت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 28 فروردین 1400

با عبور قیمت جفت معاملاتی LTCUSDT از مقاومت 307 دلار، اکنون مسیر صعود تا سطح 374 دلار هموار شده است. از آنجایی که طی روزهای گذشته هر بار اندیکاتور RSI به محدوده 80 رسیده، قیمت با اصلاح مواجه شده است، بنابراین لازم است که این بار و با رسیدن شاخص قدرت نسبی به نزدیکی 80، معامله‌گران جانب احتیاط را رعایت کنند.

در حال حاضر، محکم‌ترین حمایت خرید و فروش لایت کوین روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در سطح 241 دلار است. از دست رفتن این حمایت می‌تواند منجر به اصلاح عمیق قیمت رمز ارز LTC شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک – 28 فروردین 1400

چهارشنبه هفته گذشته شاهد عبور قیمت ارز دیجیتال شبکه چین لینک یعنی رمز ارز LINK از مقاومت 36.93 دلار بودیم. این اتفاق سبب شد تا این آلت کوین موفق به ثبت سقف تاریخی جدیدی روی 44.33 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک - 28 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک – 28 فروردین 1400

سایه بلند در زیر کندل روز گذشته رمز ارز LINK نشان می‌دهد که معامله‌گران از هر فرصتی برای خرید چین لینک استفاده می‌کنند. با این تفاسیر، به نظر می‌رسد که هیجانات کلی پیرامون این آلت کوین مثبت است.

موج صعودی بعدی قیمت چین لینک در صورتی آغاز خواهد شد که قیمت بتواند از مقاومت 44.33 دلار عبور کند. در این صورت، محتمل‌ترین سناریو، لمس مقاومت روانی 50 دلار خواهد بود.

از دیدگاه نزولی، اگر قیمت به زیر حمایت 36.93 دلار برسد، احتمالا شاهد افت بیشتر قیمت تا حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 34 دلار و یا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 30 دلار خواهیم بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 28 فروردین 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)