تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 2 اردیبهشت 1400


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، بیت کوین کش و یونی سواپ برای امروز 2 اردیبهشت 1400.

نیکولاس پانیگیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou)، استراتژیست ارشد بانک آمریکایی جی‌پی مورگان (JPMorgan)، معتقد است در صورتی که قیمت بیت کوین نتواند طی روزهای آینده به بالای سطح 60,000 دلار برسد، ممنتوم صعودی فعلی کاهش خواهد یافت و این اتفاق می‌تواند منجر به روند خنثی برای چند ماه شود.

بیشتر بخوانید: جی پی مورگان نسبت به کاهش ممنتوم صعودی قیمت بیت کوین هشدار داد

اسکات ماینرد (Scott Minerd)، مدیر سرمایه‌گذاری ارشد موسسه گوگنهایم پارتنرز، اخیرا در مصاحبه‌ای با CNBC، بار دیگر دیدگاه نزولی خود مبنی بر لمس قیمت 20,000 دلار توسط پادشاه ارزهای دیجیتال را تکرار کرده و مدعی شده است که اصلاح رمز ارز BTC می‌تواند تا سطخ 20,000 تا 30,000 دلار ادامه پیدا کند. با این حال، وی این اصلاح را بخشی از چرخه صعودی بزرگ بیت کوین به مقصد هدف بلندمدت 400,000 دلار دانسته است.

بیشتر بخوانید: مدیر ارشد گوگنهایم دوباره قیمت 20,000 دلار را برای بیت کوین پیش بینی کرد

در سمت مقابل، برخی از تحلیل‌گران و کارشناسان همچون ویلی وو (Willy Woo)، با استفاده از داده‌های درون زنجیره‌ای شبکه بیت کوین، تحلیل‌های تکنیکال را رد کرده‌اند. وی با اشاره به اینکه فقط 14 درصد از کل رمز ارزهای BTC موجود پس از رسیدن ارزش بازار این ارز دیجیتال به بالای 1 تریلیون دلار جابجا شده، احتمال افت دوباره قیمت به زیر سطح 53,000 دلار را رد کرده است.

نقشه بازار

نظرسنجی اخیر صرافی ارز دیجیتال جمینی (Gemini) نشان می‌دهد که 13 درصد از شرکت‌کنندگان قصد دارند در سال 2021 روی رمز ارزها سرمایه‌گذاری کنند. با برون‌یابی این ارقام و احتساب کل جمعیت آمریکا، می‌توان انتظار داشت که طی این نظرسنجی، حدود 19.3 میلیون نفر طی سال میلادی جاری وارد حوزه ارزهای دیجیتال شوند.

در این نوشته، به ارائه تحلیل تکنیکال برای ارزهای دیجیتال برتر بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 2 اردیبهشت 1400

با توجه به سایه زیرین بلند کندل‌ها در چارت قیمت بیت کوین، می‌توان گفت که خریداران به خوبی از سطوح قیمتی زیر 54,000 دلار برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند. با این حال، هنوز قیمت نتوانسته خود را روی خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 56,769 دلار تثبیت کند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 2 اردیبهشت 1400

خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در چارت قیمت بیت کوین رو به پایین شده و اندیکاتور RSI روی عدد 42 قرار دارد. بنابراین می‌توان گفت که در روند خرید و فروش بیت کوین، فشار عرضه بیشتر از فشار تقاضا است.

اگر قیمت نتواند به بالای خطوط میانگین متحرک نشان داده شده در چارت برسد، آنگاه احتمالا شاهد ادامه موج نزولی خواهیم بود. در صورت شکست حمایت 54,000 دلار و تثبیت قیمت زیر آن، محتمل‌ترین سناریو، لمس مجدد حمایت 50,460 دلار است.

واکنش قیمت به حمایت 50,460 دلار می‌تواند زمینه را برای آغاز روند خنثی برای چند روز فراهم کند. با این حال، اگر قیمت به زیر سطح 50,460 دلار سقوط کند، افزایش ممنتوم نزولی می‌تواند منجر به افت بیشتر قیمت تا سطح 43,000 دلار شود.

دیدگاه نزولی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت بار دیگر به بالای سطح 60,000 دلار بازگردد. چنین حرکتی می‌تواند بیان‌گر آن باشد که سرمایه‌گذاران، افت قیمت را به دید فرصت خرید می‌نگرند. همچنین شکسته شدن سقف تاریخی قیمت روی 64,849 دلار می‌تواند منجر به افزایش ممنتوم صعودی و در نتیجه آغاز موج صعودی بعدی شود.

تحلیل قیمت اتریوم – 2 اردیبهشت 1400

سه‌شنبه این هفته شاهد واکنش شدید قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH به حمایت 2,040 دلار بودیم. این اتفاق نشان می‌دهد که معامله‌گران از هر افت قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 2 اردیبهشت 1400

شیب صعودی خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، حاکی از برتری فشار تقاضا در خرید و فروش اتریوم است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سقف تاریخی روی 2,545 دلار رسانده و تثبیت کنند، آن‌گاه به لحاظ تکنیکال، قیمت رمز ارز اتر می‌تواند تا محدوده 2,745 دلار تا 3,000 دلار افزایش یابد.

بر خلاف سناریوی فوق، در صورتی که قیمت در شکست سقف تاریخی خود ناموفق باشد، احتمالا برای چند روز شاهد روند خنثی بین سطوح 2,040 دلار و 2,545 دلار خواهیم بود. افت قیمت به زیر سطح 1,900 دلار، شرایط را برای ادامه روند صعودی سخت خواهد کرد.

تحلیل قیمت بایننس کوین – 2 اردیبهشت 1400

هفته گذشته، قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB، شکست ناموفقی را به زیر حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 476 دلار ثبت کرد. این اتفاق سبب شد تا ممنتوم صعودی تقویت شود و در ادامه شاهد تلاش خریداران این رمز ارز برای رساندن قیمت آن به بالای سقف تاریخی خود روی 638 دلار باشیم.

تحلیل قیمت بایننس کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 2 اردیبهشت 1400

در صورتی که سقف تاریخی رمز ارز BNB شکسته شود، احتمالا موج صعودی بعدی با هدف 832 دلار آغاز خواهد شد. شیب رو به بالای خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی نیز حکایت از برتری فشار تقاضا در خرید و فروش بایننس کوین دارد.

با این حال، بعید به نظر می‌رسد که با توجه به رشد شدید قیمت، فروشندگان به راحتی حاضر به تسلیم شوند. مهم‌ترین مقاومت در مسیر صعود بایننس کوین، محدوده 600 دلار تا 638 دلار است.

بر خلاف سناریوی صعودی فوق، از دست رفتن حمایت 520 دلاری می‌تواند منجر به تلاش دوباره بازار برای لمس خط حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 428 دلار شود. در صورت وقوع این اتفاق، اصلاح عمیق‌تر قیمت مورد انتظار خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 2 اردیبهشت 1400

خریداران به سختی در حال دفاع از خط حمایتی میانگین متحرک نمایی 20 روزه ریپل روی 1.26 دلار هستند. این اتفاق نشان می‌دهد که احساسات کلی پیرامون رمز ارز XRP همچنان مثبت است. شیب رو به بالای خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی نیز صحه‌ای بر این ادعا است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 2 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 2 اردیبهشت 1400

در صورت حفظ فشار خرید ریپل، در ادامه می‌توانیم شاهد جهش قیمت تا سطح 1.56 دلار باشیم. در صورت ناتوانی قیمت در عبور از این سطح مقاومتی، احتمالا فروشندگان مجددا تلاش خواهند کرد تا قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد.

در صورت وقوع این اتقاق، سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی 1.1 دلار می‌تواند به عنوان حمایت بعدی در نظر گرفته شود. در سمت مقابل، شکست مقاومت 1.56 دلار، بستر را برای رشد بعدی مهیا خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 2 اردیبهشت 1400

ابتدای این هفته شاهد تلاش هواداران رمز ارز دوج کوین برای ثبت سقف تاریخی جدید برای این ارز دیجیتال بالاتر از قیمت 45 سنت بودیم. با این حال، این تلاش نافرجام بود و قیمت نتوانست از سطح 43 سنت عبور کند، اتفاقی که نشان‌دهنده ذخیره سود از جانب دارندگان DOGE در سطوح بالا است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 2 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 2 اردیبهشت 1400

طی معاملات دو روز گذشته، الگوی کندل استیک Inside Bar در چارت قیمت DOGE/USDT تشکیل شده است. بنابراین، می‌توان مدعی شد که خریداران و فروشندگان نسبت به جهت موج قیمتی بعدی رمز ارز دوج مردد هستند. اگر قیمت به زیر حمایت 27 سنت برسد، آنگاه احتمال افت بیشتر تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 19 سنت تقویت خواهد شد.

واکنش قدرتمند قیمت به EMA20 بیان‌گر وجود فشار کافی خرید دوج کوین در سطوح پایین است. با این حال، در صورت وقوع چنین ریزشی، احتمالا موج صعودی بعدی به مدت‌ها بعد موکول خواهد شد.

اگر قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، فشار فروش می‌تواند شدیدا افزایش پیدا کند. در این صورت، سطح حمایتی بعدی را می‌توان سطح اصلاحی 78.6 درصد فیبوناچی روی قیمت 14 سنت در نظر گرفت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 2 اردیبهشت 1400

سه‌شنبه این هفته شاهد افت قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA به زیر حمایت خط میانگین متحرک 50 روزه روی 1.2 دلار بودیم، اما پس از آن، بلافاصله این افت جبران شد. این اتفاق نشان می‌دهد که همچنان فشار خرید کاردانو در سطوح پایین وجود دارد. اگر قیمت ADA بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه تثبیت شود، رشد تا 1.48 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 2 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 2 اردیبهشت 1400

در سمت مقابل، اگر در ادامه قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، حمایت بعدی را می‌توان روی سطح 1.03 دلار در نظر گرفت. خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و اندیکاتور RSI تقریبا در میانه قرار دارد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که برای چند روز دیگر، روند خنثی بین 1.03 دلار و 1.48 دلار حفظ شود. شکست هر کدام از این سطوح، جهت موج صعودی بعدی را تعیین خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 2 اردیبهشت 1400

سه‌شنبه این هفته، قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT به حمایت 31.55 دلاری خود واکنش نشان داد و بخشی از اصلاح قیمت خود را جبران کرد. با این حال، چارت قیمت این رمز ارز نشان‌‌دهنده وجود تردید در معاملات است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 2 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 2 اردیبهشت 1400

شیب رو به پایین خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه پایینی، حکایت از برتری فشار عرضه در خرید و فروش پولکادات دارد. اگر قیمت نتواند به بالای خطوط میانگین متحرک برسد، آنگاه فشار فروش تا حد زیادی می‌تواند افزایش پیدا کند. در صورت افت قیمت به زیر سطح 31.55 دلار، ادامه اصلاح قیمت تا سطح 26.5 دلار محتمل خواهد بود.

دیدگاه نزولی فوق‌الذکر در صورت عبور و تثبیت قیمت روی خطوط میانگین متحرک، نامعتبر خواهد بود. در این صورت، موج صعودی ایجاد شده می‌تواند تا سطوح 42.28 دلار و 48.36 دلار ادامه پیدا کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 2 اردیبهشت 1400

وجود سایه‌های بلند زیر کندل‌های سه روز گذشته نشان می‌دهد که فشار خرید یونی سواپ در سطوح پایین بسیار بالاست. اکنون قیمت به بالای مقاومت 35.2 دلار رسیده و معامله‌گران در تلاش‌اند تا سطوح فعلی حفظ شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 2 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 2 اردیبهشت 1400

در صورت حفظ قیمت یونی سواپ بالای مقاومت 35.2 دلار، موج صعودی ایجاد شده احتمالا تا هدف 39.6 دلار ادامه پیدا خواهد کرد. شکست این سطح مقاومتی نیز می‌تواند منجر به ادامه یافتن روند تا اهداف 44.88 دلار و 50 دلار شود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز ناشی از برتری قدرت خریداران نسبت به فروشندگان است.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت سطوح فعلی را نتواند حفظ کند و به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 32.6 دلار برسد. در این حال، اصلاح قیمت محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 2 اردیبهشت 1400

سه شنبه این هفته شاهد نفوذ قیمت لایت کوین به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 252 دلار بودیم، اما خریداران تسلیم نشدند و اصلاح قیمت روی سطح 234 دلار متوقف شد. سایه زیرین بلند تشکیل شده در چارت نشان‌دهنده فشار خرید لایت کوین در سطوح پایین است. اکنون خریداران در تلاش‌اند تا قیمت به بالای سطح اصلاحی 38.2 درصد فیبوناچی روی 270 دلار برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 2 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 2 اردیبهشت 1400

در صورت موفقیت خریداران در شکست سطح مذکور، روند صعودی می‌تواند تا سطوح 282 دلار و 294 دلار ادامه پیدا کند. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز حکایت از برتری خریداران دارد.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 270 دلار می‌تواند زمینه ساز اصلاح بیشتر تا خط میانگین متحرک ساده روی سطح 216 دلار شود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 2 اردیبهشت 1400

در چارت قیمت بیت کوین کش شاهد آن هستیم که خریداران به خوبی از سطح 50 درصد اصلاحی فیبوناچی روی 828 دلار دفاع می‌کنند. اکنون شرایط برای موج صعودی جدید رمز ارز BCH تا هدف 1041 دلار مهیا است.

تحلیل قیمت بیت کوین کش
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 2 اردیبهشت 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نشان‌دهنده آماده بودن بستر برای صعود بیشتر است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای 1041 دلار برسانند، آنگاه هدف بعدی، سقف قیمت یک سال گذشته روی 1213 دلار خواهد بود.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر قیمت سطوح فعلی را از دست بدهد و به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 797 دلار برسد، اصلاح عمیق‌تر محتمل خواهد بود. در این حالت، سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی 737 دلار را می‌توان مقصد بعدی بیت کوین کش در نظر گرفت.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 2 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
کریم نجفی

عالییییییییی بود بینطیرید

0 پاسخ دهید
19:48:41 1400/02/02